Elektroprivreda BIH

panzer
Posts: 12435
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

https://indikator.ba/POLITIKA-I-DRU%C5% ... raciji-BiH

Standardno priglupo skrojen članak i uvaljivanje "stručnjaka" u kontekst.

Nedostatak uglja znači kolaps elektroenergetskog sistema cijele države jer termoelektrane EPBIH nose cijeli sistem. Nije to samo: ima uvoza riješićemo.
I cijeli sistem se balansira na njima , od hidroelektrana preko privatnih vjetroelektarna kao što je Jelovača od 36 MW do sada, već par stotina MW solarnih elektrana pa bi "stručnjaka" trebalo malo poučiti da ove privatne elektrane ne mogu funkcionisati bez termoelektrana.

Lakše je od njega tražiti izjavu nego od pravih energetičara. A i oni se nikad se sjete sami reagovati.
montypython
Posts: 4073
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Elektroprivreda BIH

Post by montypython »

Danas ode preko 2300 kom. Zadnje transakcije išle su po 13 KM. Najniža prodajna trenutno 13,44. Imam utisak da kad bi se pojavila čak i umjerena ali stalna potražnja u trajanju od 3-4 dana cijena bi vrlo brzo otišla preko 20.
Dejan118
Posts: 441
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Dejan118 »

Bilo bi lijepo to. Mada su se desevale ovakve stvari vec neko vrijeme.
Uglavnom oscilira cijena izmedju 11 i 14
Dejan118
Posts: 441
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Dejan118 »

Bilo bi lijepo to. Mada su se desevale ovakve stvari vec neko vrijeme.
Uglavnom oscilira cijena izmedju 11 i 14
zrtvasvihrezima
Posts: 57
Joined: 11 Jul 2022, 18:33

Re: Elektroprivreda BIH

Post by zrtvasvihrezima »

Hoću li se materijalno osigurati za ostatak života ili dobro krahirati na ovim dionicama?

Pitam forumske proroke?
Hugo
Posts: 44
Joined: 17 Jun 2024, 13:06

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Hugo »

Ulozio sam dugorocno u ove dionice . Ako se desi + 30 % u narednih pola godine . Pola cu prodati. Neki ce reci pocetnicka sreca. Ali mislim da na duge staze sa EP bilo kojom nema greske. Trenutno mi je 2/3 portfolia u Elektro sektoru.
Od toga 1/3 u EPBiH. U HZHB nisam ulagao ali imam namjeru.
brzi
Posts: 2810
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

Ja 60 % u Elektroprivredi i 40% Asa banka.
Rado bi i ja imao dionice EPHZHB ali ne nazire se kraj HDZ-ove vladavine.
I za 10 godina će HDZ tu da uhljebljuje i izvlači sav višak.
Muzafer
Posts: 34
Joined: 01 Aug 2024, 07:43

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Muzafer »

U sept. 2012 kupio sam po otprilike 18 i do dan danas nista nisam dirao. Znamo da je u narednih 12 godina isla i do 22 i mozda malo vise, ali i dole do 10-tak KM po komadu. I tada, te "daleke" 2012. mnogi su navodili da od ove dionice "nema nista."

Zbog milijarde razloga napisanih na ovih 1135 stranica...

I ja sam "znao" da nema nista ali, iskreno "neku" dividendu jesam bio ocekivao i to je mio razlog mog ulaska. I bi ta jedna dividedna da li 2018 ili koje vec i to je to. :D

2012. EP je cinila oko 10% mog portfolija. Danas je sa istim iznosom (jer nista nisam dirao) i sa nerealizovanim gubitkom od 30% (ustvari 25% ako uracunam tu jednu znacajniju dividendu) na oko 3% mog portfolija...

Šta da kažem, bez trunke ironije, sretno i berićetno svima. :)
panzer
Posts: 12435
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

U skladu sa Zaključkom Uprave Društva, Elektroenergetski bilans JP Elektroprivreda BiH d.d. - Sarajevo za 2025. godinu i Elektroenergetski bilans JP Elektroprivreda BiH d. d. - Sarajevo za period 2025. - 2027. godina su 09.10.2024. godine dostavljeni na nadležni postupak Federalnom ministarstvu, energije, rudarstva i industrije i Regulatornoj komisiji za energiju u Federaciji BiH (FERK), čime su informacije iz istih javno raspoložive i gube status povlaštene informacije.
Post Reply