Bosnalijek

sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

OK zeleni, tvoja priča ulijeva povjerenje, samo da na drugoj strani nisu članovi foruma sa svojim pričama koje Boga mi itekako piju vode.
Stvarno bih volio sve najbolje za bosnalijek, bez obzira ko ga vodi, nemam problem ni sa hadenom niti sa ostalima, čak šta više više bih volio da haden napravi sve ovo o čemu pišeš, arslanagići su pokazali ko su i šta su tako da ne mogu više imati povjerenje ni jednog normalnog i poštenog insana, svojim nepromišljenim djelovanjem su bosnalijek na domaćem tržištu sveli na najniže grane ikada, od nekadašnjih 90 miliona prodaje spali su na jedva 40 miliona, to definitivno nije za pohvalu. Bosnalijek razvaljuju ljudi, misli mna konkurenciju, koji su otjerani iz bosnalijeka baš od strane dinastije, žujo, nedim vilogorac, znam da akif mujezin isto otvara fabriku lijekova, i ini drugi u ostalim farmaceutskim kućama. Da nije ruskog tržišta, barem trenutno, mislim da bosnalijek ne bi opstao.
E sad je još bitno i kakve su prave brojke u knjiga,am kakvi su stvarni dugovi i krediti, toga me pravo strah, jer prevelika su ulaganja u odnosu na sve manju dobit, Bog dragi zna šta se iza svega krije!!!
Molim još jednom za imena predloženih članova NO:
Hvala
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Ma zeleni stvarno je ovo smijesno sto pises. Bas si me nasmijao.

Ma kakve bolan Haden grupacije. Gdje je ta Haden grupacija. Koje su clanice te grupacije? Je li to ona ista za koju tvoj jaran Edin Dizdar kaze da su joj vlasnici dvojica drzavljana Europske unije? I to treba da bude neka referenca. Ma o cemu ti pricas covjece? O kojim velikim sistemma ti pricas bolan? Pa valjda vjerujemo vise svojim ocima nego tebi. Ili ti mozda trazis od nas da to bude obratno.

O kakvim cvrstim garancijama ti pricas? Jesul to one iste koje su Vranica i ostali imali? O kakvim sinegrijama pricas? Kakvih novih pogona? PA gdje su novi proizvodi?

I nisu u pitanju milijarde prometa - ustvari mozda govoris u kunama ili nekoj valuti koja nije hard currency.

I ako te neko pita, Nedim Uzunovic je vodio trziste koje je godinama bilo neprofitabilno. A trosio je milione marketinga koji su dijelom zavrsavali u njegovom djepu.

Otkud njemu tri stana u Sarajevu. Odkud njemu pola nekretnina u Konjicu. Otkud njemu Motel na Borackom. Otkud mu vila u Hrvatskoj, itd. itd. Onaj luksuzni autmobil sto vozi.

Konjicka druzino pa kako te nije stid. Ma kako vas ba nije stid istiniskih radnika i dionicara koji zele dobro Bosnalijeku. Imate li vi stida imalo.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Mi odlicno znamo ko je sve u Hadenovoj grupaciji i na koje se partnere oslanjanju. Znaci to sto ti ne znas je tvoj problem, raspitaj se malo na pravim adresama, a ne kod Polica, Trhulja! Arslanagica i ekipe. Tu je sve transparentno, na tvoju veliku zalost.
Drugo, rusko trziste pod Uzunovicem je bilo itekako profitabilno, imamo mi finansijske izvjestaje iz svih perioda i iz svih predstavnistava tako da je to tvoje izmisljotina. To sto navodno po tebi Uzunovic ima iskreno ne znam, al s obzirom na tvoj zadatak da ga blatis i cinjenice da voza "luksuzno auto" ( a ja slucajno imam bolje od njegovog i daleko sam od bilo kakvog luksuza) mislim da preuvelicavas stvaro stanje.

No, opet skreces sa pravih tema. Kazes Trhulj ganja Arslanagica? Ko je ovdje Lud, ko Zbunjen, a ko Normalan? Kako ga ganja? Tako sto mu je omogucio da bude savjetnik za deset milja mjesecno Policu kojeg je sam Trhulj postagio i sa kojim, kako sam vec rekao, samo sto ne spava? Jeli ga ganja tako sto se Amar i dalje rasipa NASIM NOVCEM? Gdje ti je komentar u vezi promjene statuta i osnivanja doo firme izvan BiH? Gdje ti je komentar za clanove upravnog odbora (Kebe, Amar, Dejan) te firme?
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Pa dobro je da vi iz KONJICKE DRUZINE znate sve o Hadenovoj grupaciji. Pa bilo bi dobro da i s nama podlijelite. Da nebudemo SLIEPI kod svojih OCIJU. - MA SMIJESNO MI JE TO. :)

Haden mena web stranicu kako treba, a kamoli nekakvu grupaciju. Pa cim ti imas financijske izvjestaje, to znaci da radis za Uzunovica ili si sam on. Neeediimmmmmmmm jesi li to ti? Znas ti dobro sta Uznovic ima samo se pravis da ne kazem sta. Cim ga toliko branis.

A na koje se partnere to oslanja Haden? Na Imperija Farmu koju krije kao znija noge. Ili je to Nermin Niksic sa svojim konjicanima, ukljucujuci ove iz Eurohausa. O kakvoj ti bolan grupaciji govoris? Zaista koga farbas? Navedi bar jednu fimu iz te grupacije. Pa valjda bi trebao ti sam znati da grupaciju cine vise kompanija, a ne jedna i li dvije. Smijesno stvarno.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Premijer wrote:Custos - Dao sam ti jako konkretan odgovor. To sto tebi ne odgovara ili ti se ne svidja moje misljenje, to je sada sasvim nesto drugo. Jer ti podrzavas Nedima Uzunovica i njegovu kriminalnu grupu, a ja sam protiv kriminala bilo koje vrste. I sustinski je za ocekivati da ti se moj odgovor nece svidjeti, bio on dug ili kratak, nebitno.
Ja pisem cinjenicno stanje a ne sta mi se svidja ili ne svidja. Tvoj komentar nije odgovor na moje pitanje vec usmjeravanje diskusije u drugom pravcu, to se zove demagogija. Dakle, pitam te jos jednom koji su to ljudi unutar bosnalijeka koji mogu promjeniti tok situacije? Daj da ih podrzimo ako je ostala neka zdrava struja unutar kompanije.

Uzunovica jos uvijek ne znam tako da ne mogu licno podrzavati ali dok mi ovdje naprdujemo, on suti i radi da otjera bandu, e za taj dio ga podrzavam. Za tebe bih rekao da imas nesto licno protiv njega, zvucis mi kao da ti je ukrao mladu pred oltarom ili mu zavidis u necemo sto je on uspio a ti nisi.
panzer wrote:A zašto bi neko vjerovao ljudima koji su upregnuti "zbrda zdola" odnosno kandidatima za NO koje predlaže ta haden grupa? Da je došla imperija farma i odlučila da preuzme bosnalijek,niko se ne bi ovoliko bunio. Ali kako brokeri mogu biti prava stvar za bosnalijek?
Ni meni se ne svidja da brokeri se mjesaju u poslovanje bosnalijeka. Ja sam razumio sljedece:
Sto se tice tvog komentara da sa 30% vlasnistva haden hoce da preuzme kontrolu cijele firme, tacno da im ne treba dopustiti ali pokazi mi negdje gdje su to izjavili ili rekli da zele tako uraditi? Ljudi su objavili skupstinu sa planom da imenuju NO, s obzirom da firma nema NO moraju da objave svojih 5 kandidata u iscekivanju da i ostali dionicari predaju svoje kandidate i da se odrzi skupstina gdje bi se izabrali clanovi NO ali vlada niti bilo ko drugi nije predao svoje kandidate i pojavio se da firma dobije legalan NO, realno ko je tu kriv?
Znaci, niti zele niti smiju dobiti svih 5 clanova NO ako gledamo samo 30%. Ono sto mi ne znamo je ko ce im se jos prikloniti ali znamo da je na skupstini 19.04. bilo preko 39.5% dionica i po mojoj procjeni oni imaju podrsku barem tih 39.5% i svakim danom taj broj sigurno raste dok mi sjedimo i kucamo ovdje. Ljudi koji su meni prenijeli informacije su se susretali sa njima i kazu da nakon tih sastanaka imaju pozitivno misljenje.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Postalo je pateticno prozivanje Uzunovica i konjicana pod svakim imenom koji ne misli isto kao Premijer.
Ja sam dugogodisnji radnik Bosnalijeka i imam poziciju u kojoj su mi dostupni i finansijski izvjestaji.

Ne pada mi napamet da ti ja "otkrivam" informacije. Ja ih dobivam na pravom mjestu, od radnika koji su vise puta predstavljali sve nas i razgovarali sa predstavnicima Hadena. Cak su imali priliku razgovarati sa direktnim predstavnikom Hadena koji, vidi sad ovo, nije drzavljanin BiH, a kandidat je za clana NO. Covjek je dosao medju radnike i sa njihovim predstavnicima razgovarao, dao jasnu sliku Hadenovog koncepta i odgovorio na ama bas sva pitanja sa njihove strane. Nasi predstavnici su itekako zadovoljni odgovorima i pristipom tog covjeka prici o Bosnalijeku. Ne krije se cak ni Imperia kako ti navodis, samo ti je krivo sto ne znas. Ako ti je web stranica jedini adut pogledaj web stranicu kompanije sa zapada koja je kupila kosovski telekom, pa da vidis kako su samo "darezljivi" sa informacijama o sebi. Znaci taj argument je za djecu u obdenistu.
Edin Dizdar
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2013, 17:31

Re: Bosnalijek

Post by Edin Dizdar »

Ja se samo pitam kako svi ovi ljudi koji se kriju i sve znaju se ne otkriju i predstave :)
Ovaj mi je premijer poznat pravo :)
Znamo li se premijeru ili si me zaboravio?
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

G. Edine, da li možete napisati kakva su trenutno razmišljanja i reakcije HADEN SA na ovaj posljednji pad cijene dionica Bosnalijeka na burzi, obzirom da je cijena u vrijeme kupnje dionica od strane HADEN SA bila manje više 14 KM, pa je ovo za početak solidan gubitak.
Hvala!
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

I ja da se pridružim sa pitanjem zašto su brokeri u NO i oko NO a ne neko drugi i da li bi se mogla povući pararela sa Vranicom i Remontmontažom?
I u kakvom odnosu su Berin Alagić i Bernadin Alagić?
Edin Dizdar
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2013, 17:31

Re: Bosnalijek

Post by Edin Dizdar »

Što se tiče cijene, za sve one koji su govorili da je cijena mala na 14,50 KM, moje je pitanje zašto sad ne kupuju kad je još niža? Ovo vam je još jedan dokaz koji Vam pokazuje šta bi bilo sa cijenom da nije bilo potražnje od strane Hadena? Zašto poslije toliko buke Avolgena svih ovih godina, nije Avolgen kupovao po cijenama 8 KM ili je cekao da još bude niža?
Panzer odgovorit cu ti vrlo kratko, a ako želiš detaljan odgovor vrlo rado ću popiti s tobom kafu gdje god poželiš i predložiš. Kontakt telefon je 033 720 900 Eurohaus.
Kao prvo stvar je povjerenja! Nema tu brokera oko NO, imam samo ja. Haden ne zeli svih 5 mjesta u NO, a hoce li dobiti, jedno, dva, tri, ili ni jedno stvar je glasanja na skupstini. Mozda bi bili sretniji da su svi clanovi NO stranci? U ostalom Haden je predlozio i jednog clana iz reda uposlenih? Da li bi mozda iko od aktera s druge strane predlozio nekog od uposlenih? Cisto sumnjam!
Kad je u pitanju Remontmontaza, tu nisam zaista upoznat, jer nisam ni jednim djelom upoznat sa navedenim cinjenicama, ali ono sto znam da tamo i dan danas hljeb jede oko 350 ljudi, uz sve probleme krize, ostavstina proslog sistema,.....
Sto se tice Vranice svaka prica ima dvije istine, onu koju vi iz pojedinih novina znate i onu koju vam ljudi koji su bili akteri desavanja u Vranici znaju.
Da je vlada ispunila svoje zakonske obaveze i isplatila Vranici dug od dobijenog novca od remontnog zavoda Beograd i Irackog duga, cc ukupno 8.5 mil $ (ovo vam mogu pokazati kao dokaz) danas bi Vranica postojala. Ono sto mogu reci, da nismo prodavali imovinu Vranice, nismo Vranicu zaduzivali i sl kao sto ste informisani. Ali reci cu vam samo jedno, da sam (smo) ostetili Vranicu, Drzavu ili bilo koga treceg makar za 1 KM ne bi bili tu gdje jesmo. OVO KAZEM SA PONOSOM I NE KRIJEM SE IZA PSEUDONIMA KAO VI. Tu sam, hodam ovim gradom, radim i ne skrivam se ni od kog.
Ono sto Vas molim, nemojte iznositi neistine (cula-kazala)! Pa ja kad procitam da pisete da smo se tukli, nekom prijetili, pa ne mogu da vjerujem dokle ide vasa masta. Pa sad da pitam vas da li bi neko od Vas i pod kakvim uslovima ulazio u sukobe sa ljudima sa kojima pisete vi da smo se tukli, prijetili i sl. Ono sto cu vam reci jesmo razgovarali sa svima, ali isto vam zelim reci da nismo prihvatili nicije usluge, uslove, ponude, i sl. Ono sto Haden zeli je to da nakon skoro godinu dana Bosnalijek dobije organe upravljanja, ma kakv god bio njihovo sastav! Kakva god bude buduca uprava! Bio Edo u NO ili ne bio, neko ce biti, ali ce biti taj koji je izabran od strane dionicara na legalan nacin. Pa zar nije sramota da neko ko ima desetine hiljada dionica i prijavi se na skupstinu, ne moze uci kao na zadnjoj skupstini. Nisam htio poceti skupstinu dok svi nisu usli, zar nije bilo tako Halile? Bio Uzunovic, Polic, Begic, ili neko treci, u upravi, bitno je da ko god bude odgovara Vama (dionicarima) za svoj rad i za uspjeh kompanije.
Post Reply