Bosnalijek

Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Panzer - svaka cast na komentaru. Slazem se, brokeri i mesetari, te krivicno gonjeni Uzunovic i njegov badzo, Ekrem, sigurno nemogu biti pravo rjesenje za Bosanlijek.

Zeleni.2012 - Kazes da ti imena nisu bitna. Odavno nisam cuo vecu glupost. Pa nemogu idioti i kriminalci voditi bilo kakvu firmu u prosperitet, a kamoli Bosnalijek. Stvarno smijesno i providno.

Custos - Dao sam ti jako konkretan odgovor. To sto tebi ne odgovara ili ti se ne svidja moje misljenje, to je sada sasvim nesto drugo. Jer ti podrzavas Nedima Uzunovica i njegovu kriminalnu grupu, a ja sam protiv kriminala bilo koje vrste. I sustinski je za ocekivati da ti se moj odgovor nece svidjeti, bio on dug ili kratak, nebitno.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Mislim da bi zaista administrator trebao reagovati na rijecnik Premijera. Covjek sebi daje za pravo da sve svoje neistomisljenike naziva raznim imenima sto je krajnji dokaz njegove licne nekulture i smatram da takvom prozivanju ovdje nema mjesta.

P.s. Ti "idioti" i kako ih sve jos ne zove Premijer predstavljaju investicijsku grupaciju ciji se prometi mjere u milijardama dolara, a Ti kokuz (kao i svi mi naspram Hadena) pricaas ko vrijedi, a ko ne vrijedi. Ti da to sve znas bio bi u rangu sa Hadenovom grupacijom, a nebi sa nama obicnim smrtnicima ovdje pisao.
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Gospodine Zeleni.2012 - ja tebe nisam nazvao nikakvim pogrdnim imenom. To sto ti ljubis, da nekazem sta, Hadenu i Uzunovicu i sto ne zelis da prhvatis cinjenice, to je tvoja stvar. A ja nisam zaslijepljen nikakvim milijardama, nego pokusava da gledam racionalno. Pa i kriminalac Arslanagic ima pozamasan investicijski portfelj. Mogao bi ti i njega podrzati malo. Jer vidim da te to privlaci. Meni Rusi i njihove milijarde nista ne znace. Znaci mi njihova namjera. A ona je losa.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Milijarede prometa u farmaceutskoj industriji nikoga nezaslijepljuju nego predstavljaju recerencu naspram koje je sam Bosnalijek mali mis. To je cinjenica koju ti ocito ne prihvatas.
Ko kaze da imaju lose namjere? Ti kazes? A po cemu si ti kompetentan da to kazes? Podrzavas Trhulja i Libijca kao i Odbrana poste, jeli tako? Jeste, tako je! A okreces glavu od veze Trhulj-Polic-Arslanagic?! Ko fol ti nije jasno da Polic samo sto ne spava sa Trhuljem, dok mu je istovremeno Edin savjetnik, a Amar glavni u firmi?! Dalje, Libijac Edin placeni vojnik, ignorisao Trhulja prosle godine, a sada je dobar, jeli? I Pored ovih cinjenica ti i dalje stojis uz Trhulja i Libijca, bez obzira sto si lafo protiv Arslanagica, a u ovom slucaju nije bitno sto u stvarnosti podrzavas trojac Trhulj-Polic-Arslanagic? Mozda oni imaju dobre namjere? Mozda se Edo dozvao tobe pa postao dobar i prihvatljiv tebi i tebi slicnima?
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Prvo zelenom i crvenom: koliko ja znam nisu baš svi radnici bosnalijeka slijepo za haden, jer pojma nemaju ko je zaista taj haden i kakvi su mu stvarni planovi! Dakle ne gurajte sve radnike bosnalijeka ko ovce negdje gdje nisu sigurni da će baš biti dobro za nih.
Drugo, ako su stvarno oni tako zainteresirani za farmaceutski biznis što onda nisu kupili galeniku, u bih imaju zada pharmaceuticals, farmavita, sve firme koje bi mogle proizvesti značajnu količinu lijekova kao i bosnalijek. Bojim se da, koliko sam ja upućen, u bosnalijeku nema više pravih stručnjaka koji bi povukli firmu naprijed, dinastija je rastjerala sve što vrijedi ili su toliko ponizili i ubili u pojam ljude da im više nije ni do čega, a koliko mogu da pročitam na ovom forumu ljudi koje haden predlaže su gori od ovih koji trenutno vode bosnalijek, barem što se njihovih sposobnosti tiče. Da je haden predstavio nekoliko svjetskih ili barem regionalnih jakih imena iz farmaceutskog biznisa-svaka čast, ali ovako Boga mi ne ulijevaju baš neko povjerenje. Ne poznajem nikoga od ovih predstavnika hadena pa ih ne bih nazivao kriminalcima ili spasiocima, ali koliko se ja razumijem u farmaceutski biznis i u biznis uopšte, mogu da zaključim da su ovi hadenovci tanki do bola što se ozbiljnih poslovnih planova tiče.
Crveni i zeleni, pa zar mislite da će haden gledati da se njihov novac odlijeva na plaće 700 zaposlenih i to da se razumijemo jako solidne plate imajući u vidu stanje u državi, zar zaista vjerujete da neće doći do otpuštanja i rezanja plaća kao i drugi prava radnika, pa ljudi moji ne živimo mi u njemačkoj nego u državi gdje vlada mafija, ali u pravom smislu te riječi, gdje se ne poštuje ni ustav a kamoli neki zakon iz domena zaštite ljudskih i radničkih prava???!!!
Volio bih da dijelim vaš optimizam, ali vi ili znate nešto što mi ostali ne znamo ili ste dio ove hadenove ekipe-bez uvrede.
Da se razumijemo, glavni krivci za situaciju u kojoj se bosnalijek nalazi snosi isključivo dinastija arslanagić sa pridruženim članovima, davno su mogli ovu firmu prepustiti nekoj ozbiljnoj farmaceutskoj kući a ne da se sada u sumnjivi haden okružen sumnjivim tipovima polažu nade za opstanak i prosperitet bosnalijeka.
Ako su im namjere zaista ozbiljne, zašto ne raspišu tender i ništa ne prepuste slučaju, znamo da je nekih 30% dionica kod tzv. maliha dioničara, ne moraju kupiti od vlade, nek se brate osiguraju i plate koliko god treba da se dokopaju 51% pa neka onda razvijaju biznis. Ovako i najvećem laiku baš neuvjerljivo zvuče objašnjenja zašto haden ne planira u ovom trenutku kupiti i preostali dio kontorlnog paketa, ako već "valjaju" milijarde, šta im je još neki 30-ak miliončića!!!???
Molio bih samo za kraj da mi neko pošalje spisak predloženih članova NO na ovoj neodržanoj skupštini.
Hvala i sretno svima a posebno radnicima bosnalijeka
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Prica vam je provaljena, ocekujete da Trhulj okuplja oko sebe male dionicare i Libijca i tako preuzme Bosnalijek. Sa tim postovim ste sami sebe u potpunosti diskreditovali. Nama u Bosnalijeku je potpuno jasno koju ulogu ima Trhulj i kakva je tu veza sa Arslanagicima. Znaci UZALUD VAM TRUD SVIRACI.
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Zeleni, stvarno nemas pojma o cemu pricas. Toliko si zaslijepljen Uzunovicem i Rusima da jednostavno covjek mora pomisliti da si i ti sam clan te druzine. I naravno, ta druzina smatra, kao i ti, da Rusi donose dobro. I ja se slazem. Samo je pitanje kome. Pa odogovr je jasan. Vama zeleni moj. Mada si ti vjerovatno bio crveni pa si sad pozelenio, ko fol. Ma kakav trojac, o cemu ti pricas. Ja ne branim Trhulja, ali vec kad si ga spomenuo, iz onoga sto se vidi, to je jedini cvovjek koji je nastavio da progoni Arslanagica i koji je ostao vjeran svojim principima. Tvoj Nermin Niksic je poslao svoje misionare Nedima i Edina Dizdara da sklope pakt sa Arslanagicem. Ali nisu uspjeli, moj zeleni. O cemu ti pricas. Vi bi uradili sve i pristali na sve, samo da dodjete u poziciju da gospodarite Bosnalijekom. E vjeruj mi necete moci. Jer bi ste tada morali sve nas pohapsiti, sto vam svakako nije strano, ali to je vec peveliki zalogaj i za vas, moj zeleni. Sto si ti pozelenio? Znas li ti onu pjesmu, Neeeddddddddiiim, jesi li to ti?
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Dajte molim vas konjicani ne provaljujte se vise. Vasa agenda je jasna. Nedime, Ekreme, Berine, Adnane iz Hypo Banke sto hodas s njima po skupstinama, uzalud pokusavate da ubijedite ljude u nesto u sta ljudi ne vjeruju. Rusi u kombnaciji sa vama su nepozeljni u Bosanlijeku. To ce i dionicari i radnici vama ubrzo dokazati. Pustite to sto ste uspjeli kupiti par kolovodja u Bosanlijeku. To je samo trenutno. Stvari ce se preokrenuti vrlo brzo. I opet vam kazem, uzalud cete saginjati glave prema asfaltu, jer vam narod face vec odavno zna.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Sarajevo 2012 moze biti velikoj vecini ovdje na forumu primjer kako se korektno pisu postovi, bez obzira sto nismo istomisljenici. Svaka cast, nadam se da ce neki od tebe nesto i nauciti.

Znaci apsolutna vecina radnika je uz Haden, al stoji cinjenica koju je sarajevo2012 naveo da nisu svi. Od Amara, Irfana, Amele, Melihe, Mirjane, Dejana, Semina i ekipe niko i ne ocekuje nista drugo nego da grcevito brane svoje fotelje.

Pretpostavljam da bi trojac Arslanagic-Trhulj-Polic volio da je Haden bacio oko na Galeniku ili nekoga drugog, ali ja smatram da smo mi imali srecu pa su odlucili uloziti u nas. Sa druge strane ako neko ko pravi milijarde prometa i ima tako velike sisteme u vlasnistvu i partnerstvu odabere ljude koji bi sutra treali voditi firmu, po cemu mi imamo kompetencije da kazemo suprotno? Sa druge strane, ono sto ocito Premijer ne zna, mi odlicno poznajemo Uzunovica i puste zelje su da je on krivicno gonjen i slicno. To je covjek koji je vodio najvece trziste Bosnalijeka od 300.000 eura prometa pa do 20 miliona eura kada je otjeran jer su sa rastom prometa porasli apetiti Arslanagica, a on nije htio biti dio tala. To znaju svi koji treba da znaju i tu niko nista ne moze i nece promjeniti. Mislim da sam vec naveo jednu cinjenicu koja je sigurno jaka Uzunoviceva referenca. Kad me vec vucete za jezik o kadrovima.

Cvrste garancije i pojasnjenja uz jasne argumente smo dobili da ne samo da nece biti otpustanja, nego ce biti novih zaposljavanja jer se planiraj progresivan rast prometa putem sinergije sa clanicama i partnerima Haden grupacije, otvaranje novih pogona i jos nekih znacajnih momenata. Znaci ovdje lezi interes radnika i zato su uz Haden. Nema suplje price, samo gole cinjenice i argumenti. Naravno ne dopada se to svima, posebno Arslanagic-Polic-Trhulj trojcu i njihovim sljedbenicima i i van Bosnalijeka.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Pa ja,msad sam i crven i konjicanin vjerovatno i Uzunovic i ko zna jos ko?? Zna Premijer, on ocito sve zna. Kako da ne...
Post Reply