Bosnalijek

Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Optimista sam da Bosnalijek nece postati konjicka prcija nekakvih uzunovica, niksica, alagica, jahica i njihovih badza i druge rodbine i prijatelja. Gladnih lopova koji ce samo jos vise opljackati i devastirati ovu firmu. Optimista sam da ce i dinastija arslanagica uskoro zavrsiti i da ce firma nekim trecim rjesenjem, kreunuti naprijed.

To sto ste se vi konjicani prodali rusima, ma to je vas problem i razlog za nervozu. Ali vjeruj mi, dzaba cete spustati glavu prema asfaltu. Dodje djavo po svoje, kad tad. Za dan dva, mozda tri...
panzer
Posts: 12127
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Bespotrebno čovjeka napadaš i to samo zato što je odgovorio na tvoje postove. Dobro je nekad izbaciti frustracije jer ovo stanje u zemlji je normalnog čovjeka vrlo teško ali mora se djelovati. Od iskazivanja bijesa nema nikakve koristi. Konkretno u ovom slučaju svako treba uraditi što je u njegovoj moći. Skupštine su tu pa ako je čovjek vlasnik dionica bosnalijek onda mora biti u bilo kom obliku prisutan na toj skupštini. Svaki dioničar to mora uraditi.
Dok se tako ne počne razmišljati onda će situacijom upravljati ljudi koje si spomenuo.
one
Posts: 1742
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

moze se angazovat par studenata da djele letke o kriminalu na sase pred konferenciju:
http://www.indikator.ba/ekonomija/trzis ... i-razvoja-
montypython
Posts: 3954
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Ma bas tako. Te supljake bi trebalo bojkotovati. Jedina tema bi trebala biti "kriminal na berzi i djelovanje povezanih lica" i da se predavanje vrsi u svrhu osposobljavanja policije i Sipe. A to sto ovi organizuju svako malo je samo da stvore iluziju da nesto rade. Sto nas ne povezu sa njemackom ili austrijskom berzom a ne da slijepac vodi i poducava slijepca. A tek ono "brojni BiH experti za trziste kapitala". Da crknes od smijeha. A ideje za nove vrijednosne papire za autoput:vjerovatno da se namjesti milionski promet preko jedne brokerske kuce a dobit bratski podijeli od Crne Gore do Tornja, a bilo bi mrvica i za regulatorne organe i Vlast sto drze oci sirom zatvorene.
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Premijer wrote:Optimista sam da Bosnalijek nece postati konjicka prcija nekakvih uzunovica, niksica, alagica, jahica i njihovih badza i druge rodbine i prijatelja. Gladnih lopova koji ce samo jos vise opljackati i devastirati ovu firmu. Optimista sam da ce i dinastija arslanagica uskoro zavrsiti i da ce firma nekim trecim rjesenjem, kreunuti naprijed.

To sto ste se vi konjicani prodali rusima, ma to je vas problem i razlog za nervozu. Ali vjeruj mi, dzaba cete spustati glavu prema asfaltu. Dodje djavo po svoje, kad tad. Za dan dva, mozda tri...
Oko boldanog se slazemo.

Oko drugog pasusa: nidje veze.

Ali nek ti nisi nervozan, to je dobro.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Potpuno se slažem sa ovim prijedlogom p bojkotu skupa ovih hrakova hobotnice.Apsurdna je situacija da je regulator dozvolio da direktor SASE bude čovjek čijoj je brokerskoj kući zabranjen rad zbog malverzacija.A postavio ga je čovjek koji je lokalni suport svim malverzaciama na najmanje dvije Berze.
I nije iznenađenje kada taj u ime SASE konstauje da je trgovina dionicama BSNL,kroz skoro šest mjeseci po fiksnom kursu sa najmanje 40% ukupnih dionica u prometu,potpuno regularna.I sada kada ostali kraci hobotnice strmoglavljuju cijenu i to drsko ponudom čak i ispod cijene na kupovnoj strani,taj verovatno najdeblji krak hobotnice,šuti.
Svakako bi trebalo organizirati kontra skup u isto vrijeme ispred mjesta održavanja ove šarade.I to ga uredno i na vrijeme najaviti .Nadam se da bi od desetine hiljada onih koje su ovi unutra ojadili,došlo bar stotinjak.Treba o ovome razmisliti.
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Interesantno je kako je svo kurentno i proslo zlo na trzistu kapitala vezano za Blekica i njegovu kucu. Pa on je postavio kriminalca za direktora SASE. Celam je na njegovoj platnoj listi. Izmedju ostalog bio je u iznajmljenom avionu koji je letio za Tursku na svadbu Blekiceve kcerke. Toliko su dobri i vezani. I jos vise naravno. Pa zato su konjicani i zasticeni od bilo kakvog procesuiranja od strane regulatornih tijela na trzistu. Sve je to fino uvezano. Jos im samo nedostaje Bosalijek da ga uniste kao Vranicu, FDS i ostale. Cash flow se mora nekako odrzavati. Veliki su to troskovi, veliki apetiti. Nisam bas ni siguran da li su vece zlo Rusi ili ovi lokalci koji opet imaju svoju agendu i svoj plan pljacke.

Sabur2 - Ma druze nemam ja sta biti nervozan. Absolutno sam hladne glave.
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

@premijer
na istoj smo strani. I ti i ja cemo dionice prodati po onoj cijeni koja bude najpovoljnija. Kako meni tako i tebi. Ne moramo se slagati oko ostalih detalja. Ne postoje dva covjeka koja isto misle.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

U nastojanju da saznam šta se krije iza imena Haden s.a kontaktirao sam prijatelja koji poznaje tu oblast u Luxemburgu.Evo dio odgovora

Buduci da se radi o obliku organizovanje firme kao firma kapitala S.A.vazeci pozitivno pravni propisi u Luxembourgu predvidjaju da se takvom obliku organizovanja omoguci zastita anonimnosti imena vlasnika i iznosa kapitala ako je vlasnik odnosno navedeni vlasnik pomenute firmre iskoristio i zatrazio zastitu anonimnosti kada je u pitanju ime vlasnika i iznos kapitala.
Zbog takvih vazecih pozitivno pravnih propisa o ovakvom obliku organizovanja firme nije moguce bez oravdanog zakonskog osnova dobiti podatke o imenu vlasnika firme i iznosu kapitala
Ovakav oblik organizovanja svjesno je dakle odabran,prvenstveno da bi se pored kapitala,sakrile i promjene u strukturi vlasništva.
Jer ovo sa dionicama Bosnalijeka je čitava operacija ,u kojoj ovi skupljaći dionica očekuju veliku zaradu,naravno na štetu Vlade FBiH ,dioničara fondova i malih dionišara Bosnalijeka.
Pošto iz dosadašnjih transakcija nije vidljiva nekakva bitna promjena cijene kod preprodaje dionica od strane prvih kupaca,očito je da su dionice bar dobrim dijelom,još uvijek u vlasništvu prvih kupaca.Na to ukazuje i činjenica da su u ime Haden s.a u novi NO Bosnalijeka,pored jednog predstavnika potencijalnog partnera iz Rusije još trojica predstavnika ovdašnjih skupljača dionica.U poslovnom svijetu teško bi neko pristao da uloži oko 35 miliona u posao ,i to sa burzovnim mešetarima,a da kontrola nad uložeim zapravo ostaje u rukama tih mešetara.
Planirana i sigurno dogovorena zarada realizovati će se tek kod konačne prodaje dionica konačnom vlasniku,naravno ako do nje uopće dođe.
A ako se dozvoli da Haden sa samo 30% vlasništva upravlja Bosnalijekom,uloženo će se iz firme izvlačiti na sve poznate načine.Skupljači će se u tom slučaju naplatiti izlaskom iz vlasništva Haden s.a .naravno po cijeni većoj od one po kojoj su ušli za dogovorenu zaradu.Dakle naplatit će sve ono što je u normalnoj berzanskoj prodaji trebal o ići dionićarima Bsnl.
Naravno da bi ove činjenice mogle biti zakonski osnov za pribavljanje više informacija o Haden s.a.Jer očita je namjera skrivanjem kapitala i vlasništva sakriti izvor neopravdane zarade.Sve bi to moglo zanimati i nadležne u Luxemburgu.
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Odbrana poste - pogodio si u srz. Svaka cast.

Posmatrajuci ponasanje lokalnik kriminalaca i mesetara koji predstavaljaju Haden, te Hadenovo cjelokupni pristup ovoj akviziciji, da li iko moze vjerovati da se radi o ozbiljnom i dobronamjernom investitoru. Pri tome ne mislim da dobronamjeran investitor treba donijeti vrece pare i dijeliti je svima kojni dodju u Jukicevu na kafu. Nego mislim na dobronamjernost po osnovnom principu poslovanja jednog drustva - a to je da poveca vrijednost dionica, te samim tim bogatstvo dionicara.

Mislim da se treba suprotstaviti na sve nacine da ovi Rusi ne ostvare kontrolu nad Bosnalijekom. Jer onda sigurno, mali dionicari gube, a njih je 70%. Kad se malo razmisli, pa i nisu mali tako bas mali. Treba vidjeti kakav ce stav Vlada tj. Ministar Trhulj zauzeti. On sigurno nece dozvoliti da se radi na stetu malih dionicara i drzave. Ako tako bude, onda njega treba podrzati.
Post Reply