Bosnalijek

one
Posts: 1741
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

Četvrtak, 25.04.2013


BiH mora povećati izvoz na rusko tržište, rečeno je
Vanjskotrgovinska komora Bosne i Hercegovine u narednom periodu će raditi na tome da se bh. kompanijama omogući bescarinska trgovina sa Rusijom, kao što je to omogućeno i kompanijama iz Srbije, kazao je danas potpredsjednik VTKBiH Nemanja Vasić na konferenciji o temi 'Bosna i Hercegovina i Ruska Federacija – mogućnosti unapređenja ekonomske saradnje', koju su organizovali VTKBiH i ruska ambasada u BiH.
Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Mirko Šarović kazao je da vlasti u BiH moraju da stvaraju uslove i da otklanjaju barijere kako bi trgovina sa Rusijom bila bolja.
"Rusija je među prvih pet najvažnijih partnera naše zemlje što se tiče vanjske trgovine, uz Srbiju, Hrvatsku, Njemačku i Italiju. Jasno je da su energenti, nafta i gas ključni resursi koje uvozi BiH. A kada je u pitanju izvoz, farmaceutski proizvodi su možda jedino zavrjeđuju pažnju kada je u pitanju izvoz za Rusiju. Izvoz BiH je oko 30 miliona eura na godišnjem nivou“, kazao je Šarović.
On je istakao kako BiH treba prepoznati sektore u kojima bi izvoz mogao biti povećan. Po njegovom mišljenju, to su sektori građevine i turizma i regionalna saradnja. Šarović je poručio da bi zemlje CEFTA-e, gdje je BiH važan faktor, mogle nastupiti zajedno kad je riječ o tržištu Rusije.
Po mišljenju Nemanje Vasića, sadašnja vanjskotrgovinska razmjena između BiH i Rusije je beznačajna u odnosu na mogućnosti.
adnan
Posts: 12
Joined: 18 Apr 2013, 10:12

Re: Bosnalijek

Post by adnan »

da li mi moze neko konkretno reci,sta se desava ovo sa dionicama!zasto ovako padaju,a iz provjerenih izvora znam da radnici koji rade u bosnalijeku toliko su preoptereceni poslom..sto znaci da ima izvoza i prodaje.pa se pitam zasto svaki dan padaju sve vishe i vishe?jel ovo neka igra celnika?mislim u roku od nekih dvadeset dana su starsno pale...ZASTO???
panzer
Posts: 12120
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Potvrda za tvoje navode:
U prerađivačkom sektoru FBiH u prvom tromjesečju bilježi se izražen rast proizvodnje u farmaceutskoj industriji za oko 44 odsto, zatim, gotovih metala za 29 odsto, koksa 26,5 odsto, obrade drveta 24 odsto, dok su prehrambena industrija i proizvodnja pića oboreni za četiri, odnosno 10 procenata.
A cijena pada zato što drugovi diktiraju pad. Sad bi bilo pametno kupovati odnosno u narednom periodu. Ali pošto ovi znaju da nema nikoga ko bi kupovao dionice onda oni mogu diktirati cijenu ali i količinu koju će kupiti od onih koji budu prodavali. A dobro će im doći kod tender ponude. Obore cijenu na npr 10 KM a budu "korektni" pa daju ponudu po 14 ili 15 KM.
"Da nema Hadena cijena bi bila na 8 KM, i da nema Hadena ko bi nam ponudio 14 tj 15 KM po dionici"
adnan
Posts: 12
Joined: 18 Apr 2013, 10:12

Re: Bosnalijek

Post by adnan »

hvala na infor,nadam se da nece vishe padati,i da ce dostici cijenu 15km..:)..i nadam se da ce se dog na zakaznoj sjednici !
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Hrkać,Blekić,Uzunović,možda i Nikšić,ranije i Arslanagić,onaj portir u Bosnalijeku,pa Šepo i onaj Dino skupljač punomoći i još nemoliko brokera misle da su dioničari uglavnom kao ovaj adnan.
adnan
Posts: 12
Joined: 18 Apr 2013, 10:12

Re: Bosnalijek

Post by adnan »

pa sta je tvoje misljenje na sve ovo,posto vidim da si upucen?ja nisam dionicar,al moja majka jest,ujedno i radnik bosnalijeka 25godina!nada uvijek postoji i nadam se da ce se dionice poecati,zbog sviju nas,odnosno postenih ljudi ovog grada.
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Sta je Alijansa za Potjere spremna da uradi samo da bi se domogla vlasti i kontrole nad federalnim resursima vidjeli smo juce. Naravno, ovi konjicani se izgleda vise i ne javljaju ovdje na forum. Vjerovatno slave i misle da ce bas tako lako doci do rekonstrukcije Vlade sto ce im garantovati nesmetani ulaz u Bosnalijek i bezkompromisnu pljacku ove firme.

Svakako, samo da kazem, ja sam prvi za hapsenje svih kriminalaca i ako je ovaj Budimir stvarno primao novac da bi nekoga pomilovao, onda sigurno je trebao i prije biti u zatvroru. Prvi sam za to. Ali sigurno je da je lista kandidata za njegove zatvorske cimere jako duga. Medjutim, ocigledno je da ovdje nisu u pitanju zakon i pravda, nego nesto sasvim drugo.

Imam potrebu obratiti ti se konjickim licemerima putem ovog foruma, jer znam da ga prate i citaju vise puta na dan.

Nedime Uzunovicu, kako te nije stid da licemjerno plasiras neistine na ovome forumu i u medijima kad si po instrukcijama Nermina Niksica isao kod Arslanagica sa svojim saucesnikom Edinom Dizdarom da mu nudis dogovor. Kako bi Haden lakse usao u firmu i zavladao sa manje od 30% ucesca u vlasnistvu. Kako nije stid i tebe i tvojih nalogodavaca da se dogovarate sa ARslanagicem, covjekokm kojeg je Niksic do juce satanizirao i zvao najvecim kriminalcem. Pa kako te nije stid da trazis da vam se vjeruje da imate casne namjere nakon svega ovoga?

Nedime Uzunovicu, zasto ne priznas javno da si se prije 15tak dana sastajao sa Arslanagicem u sarajevskim restoranima. Gdje ste se u jednom i potukli i pokusali fizicki obracunati jedan sa drugim. Nisi mogao dogovoriti nista, jer ipak je taj kriminalac Arslanagic koliko toliko principijelniji od vas konjicana. On bar konstantno ostaje lopov i kriminalac i ne mijenja svoje uloge.

Doci ce vrijeme kad cete i vi saginjati glavu prema zemlji da vam narod ne prepozna face, dok vas dvojica drze za ruke i nose vezane sa lisicama na rukama. Medjutim, uzalud cete se saginjati jer narod vase pravo lice je otkrio vec odavno i njuske su vam jako dobro poznate.

Pravda jeste spora. Ali stize.
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Nadam se da razlog tvoje nervoze nije to sto se bavis politikom pa te sad trza zvono na vratima.

Ne ulazeci u odnose medju akterima koje si pobrojao, ja mogu samo reci da podrzavam uspostavu vlasti, makar dosla i nasilno.
Izbori su predaleko da ih cekamo, a ovako dalje vise ne moze jer nas zastitnici sje*base do kraja. Koliko god je SDP bio sam sebi antireklama, ovi su im okrenuli vjetar u ledja. Krokodili koji su napravili ovu baru nikad nece dozvoliti rasciscavanje i zato je jedino rjesenje crni terenac.
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Ja uopste nisam nervozan, moj konjicaninu. Naprotiv. Optimista sam.
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Premijer wrote:Ja uopste nisam nervozan, moj konjicaninu. Naprotiv. Optimista sam.
Greska.
Nisam konjicanin, a ti jesi nervozan.

Mada sam i ja optimista.
Post Reply