Rudnik Soli Tuzla

potisak
Posts: 91
Joined: 24 Dec 2019, 17:53

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by potisak »

slavuj wrote: 05 Jul 2024, 11:20
Pat wrote: 04 Jul 2024, 19:10 Hoćel proći ova ponovna predložena dividenda znal tko
Neće proći!Znaju to i predlagaći.Kao što nije moglo proći ni u FDS.Izvlačili su preko stranačkih tajkuna sa sjevera i juga.Već sam davno napisao da mi je sadašnja Glavna tužiteljica,ničim izazvan ,tada rekla da je pitanje dana kada će podići optužnicu protiv grupe koja je izvukla deset miliona kupoprodajom onih skupih trafika po Hercegovini.Kasnije saznam da do toga nikada nije došlo.Na rješenje o obustavi strage žalili su se iz Finansijske policije,i opet ništa.
Ne znam kako će ovo sa računa rasturiti ovi .Ulaganje u novi rudnik je dobra prilika.Očekujem i da Enker počne neka velika ulganja!
Ovi prijedlozi za isplatu dividende ići će na sve ove njihove uhljeb skupštine.Tek da ne bude kako ništa nisu primjetili
A ja sam čuo da može proći jer imaju kredite ( https://poslovnenovine.ba/2023/10/25/vl ... iliona-km/ ), ali imaju i direktna pitanja: zašto ne uzmu dividendu od Rudnika soli „Tuzla“ d.d. Tuzla, koji jedva zarađuje neki milion dok kupci zarađuju 100-tine miliona i da li rezervišu novce koji se kisele na računima za nekog novog Bijedića koji samo može odgovarati zajedno sa svojim taldžijama...
Pat
Posts: 74
Joined: 17 May 2024, 07:44

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Pat »

FDS je dobrih para isplatio kroz dividendu
slavuj
Posts: 1972
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by slavuj »

Pat wrote: 05 Jul 2024, 21:35 FDS je dobrih para isplatio kroz dividendu
Tačno,ali tek nakon što su Fabriku bukvalno oteli od vlasnika,Vlade i malih dioničara!I sve to u prisustvu vlasti!
I to nakon što su je premijer Provalić i doktor o trošku dioničara uhvatili u slobodnom padu.!
Ovaj Rudnik ima sve preduslove da ga spašavaju na isti način.
Pat
Posts: 74
Joined: 17 May 2024, 07:44

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Pat »

Vlada koja je tad bila za to odgovorna niko drugi
Dionica može biti 300 km i 20 km ovisno od ponude i potražnje a vrijednost se zna ako nesto vrijedi puno vise od tržišne cijene nebi trebalo pravit problem .Dok je slučaj kod FDS bio da se ravnaju sa tržišnom cijenom sto je van svake pameti eto doklen je Dobacio do
Vojkovića.
Profesor70
Posts: 89
Joined: 23 Jun 2021, 17:44

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Profesor70 »

Ima li neko informacije sa ove vanredne skupštine od 23. 07.?
panzer
Posts: 12332
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by panzer »

Rezultat na polugodištu pokazuje da su pojačali prihode i dobit. Mogli bi ove godine imati rekordnu dobit.
Sitna buranija
Posts: 2275
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Sitna buranija »

Nešto gledam ovaj Rudnik Soli, u periodu 2015-2019 se mogao kupiti po cijeni 4-6 KM. A sada je otišlo na preko 30 KM. Bolje je da sam to kupovao nego Elektroprivredu :roll:
panzer
Posts: 12332
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by panzer »

Ako sam dobro pohvatao transakcije, par kolega je " korigovalo" cijenu.
Ja sam kupovao po 7 i 12 KM. Kasnije izašao na 24 KM. I nije mi se više vraćalo.
Politika je malo bila dosadna.
Truba
Posts: 587
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Truba »

Sitna buranija wrote: 06 Aug 2024, 16:37 Nešto gledam ovaj Rudnik Soli, u periodu 2015-2019 se mogao kupiti po cijeni 4-6 KM. A sada je otišlo na preko 30 KM. Bolje je da sam to kupovao nego Elektroprivredu :roll:
lako je sada pametovat
haha
Sitna buranija
Posts: 2275
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Rudnik Soli Tuzla

Post by Sitna buranija »

Pa eto i da je 25 KM, to je 4-5 puta više od cijene po kojoj se tada moglo kupiti. Najbolje je kupovati obezvrijeđene dionice. Gledam sad cijene po kojima sam npr. plaćao telekom u tom periodu - između 12 i 16 KM, čak sam nešto malo i preko 17 KM plaćao početkom 2016. I kada uzmem u obzir dividendu koju sam dobio, opet je bolje bilo za dio tih para kupiti Rudnik Soli. Naravno, lako je sad iz ove perspektive pričati, ali neki su bili pametni pa su dio uložili i u ovo. Evo tebe, pa Slavuja... Najbolje su ove dionice o kojima raja ne zna ništa. Ja sam fakat na spomen Rudnika kontao da je to nekakav propali sistem...
Post Reply