Bosnalijek

crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Kao sto sam i rekao evo vam provjerene i bez sumnje tacne informacije o Halilu Cengicu. Doticni se prije izvjesnog vremena sam ponudio Policu da mu pomaze kontra Hadena u okupljanju malih dionicara. Zauzvrat je trazio da se u Bosnalijeku zaposli dvoje njemu bliskih. To je javna tajna koju zna bar 50 ljudi u Bosnalijeku. Novi momenat takodje provjeren i tacan je da je Meliha Begovic, naravno u ime Polica ponudila Cengicu isplatu po presudi koju ima protiv Bosnalijeka za otkup njegovih dionica u iznosu cca KM 70.000, sto su mu do sada osporavali. Sve to samo da galami, opstruira i pokusa sve okrenuti kontra Hadena cega smo svjedoci i prije i poslije skupstine 19.4.
Nakon ovoga svaka prica o doticnom i ovim njegovim advokatima ovdje je suvisna. Samo gledaju svoj licni interes za sto bi ocito prodali i dusu bez obzira kome, samo da plati.
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

prva slavna wrote:Za Sabur 2:Konjička veza je garancija da vlada neće prodati svoj dio u narednih šest mjeseci.To ne može učiniti ministar nego samo Vlada.
Ovi što su "kupovali"za Haden ljude su stimulisali da prodaju govoreći da oni nakon što dostignu 30%,neće kupovati narednih šest mjeseci.
Spominjali su i ovo obaranje cijene.Mislim da su čak neke dionice i unaprijed platili kešom s tim da se na berzi prodaju po cijeni koju kažu njihovi "brokeri"
Prema tome,ako Haden ne osjeti nikakvu opasnost pa ne bude morao ići na tender,cijena narednih šest mjeseci ide dolje,a bolja se može očekivati tek nakon prvog tendera,naravno ako u to doba ne bude
"konjička veza".
Poznato. Hvala na dopuni.
panzer wrote:
Sabur2 wrote: Dalje, mislim da IFC ni slucajno ne bi prodao svoj paket za prljav novac ili sumnjivom kupcu. Dalje, ponovo bih napomenuo da ako zelis akviziciju na SASE koga bi drugog angazovao osim Blekića?
Zavisi od namjera akvizitora. Ako hoće da sve bude transparentno onda će izabrati Raiffeisen. Kao što je izabrao Heidelbeg ili mann hummel. A ako hoće da šibicari onda se adresa zna.
Blekic i Eurohaus im je preporucen od Vlade.
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Prvo, crveni ti slobodno mozes promijeniti svoj nik u Nedim Uzunovic i ne treba ti da naglasavas ko je novi a ko stari. Nemoj kao Imperija Farma da se krijes iza Hadena, nego slobodno otkri svoje pravo lice. Pa ti si valjda predodredjen da sutra budes direktor jedne od najboljih BH kompanija. Nemas razloga da se krijes. Slobodno svojim transpartnim nastupom, daj i nama dionicarima razloga da se nadamo necemu dobrom.

Drugo, IFC je, prema vec dosada pisanom u medijima, prodao zato sto su Nermin Niksic i SDP dali garancije i zahtijevali da se to proda Rusima.

Trece, razumijem da se likovi poput Blekica i Dizdara moraju angazovati za prljave poslove, a to naravno sve govori i o Hadenu. Trece, ako su vec odradili svoj prljavi posao, zasto Haden kontinuirano saradjuje sa ovim likovima, tj. stavlja ih u Nadzorni odbor i jos kojekakva tijela Bosnlaijeka. Iskreno mislim da Bosnalijek nemoze ocekivati nista dobro sa investitorom koji nama ama bas nikakvog iskustva u proizvodnji lijekova, sa ovakvim menadzmentom cije reference, edukacijske i iskustvene, su katastrofalne, te sa grobarima Vranice, Hidrogradnje, FDSa i mnogih drugih BH kompanija. Ovo mi vise lici na neki horor film, nego na neku uspjesnu investiciju koja ce nama dionicarima obezbjediti ocekivani povrat na ulozeno.
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Tu se opet postavlja pitanje, ako je vec sve tako, zasto ministar ne istupi preko svojih medija i raskrinka Haden i sve koji stoje iza. Pozove dionicare na okup u jedan blok i preglasa Haden.
Ako nece postavlja se pitanje zasto nece? Blokada vlade nije izgovor.

Ovako kako sad stoji, meni izgleda kao haranga na investitora koji nije pristao ne neke IMT klauzule.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

@Premijer
Kamo srece moj Prmijeru, kamo srece. A ti nastavi lupetati bez ijednog argumenta.

@sabut2
Pravo pitanje za Ministra. Siguran sam da si dao i pravi odgovor.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

@zeleni
Odlicna konstatacija, tipicno bosanski da ne kazem bosnjacki "sta ce Dzeko ebo mater ja mu loptu kroz noge provlacio". Jadno i cemerno moje kolege forumasi.
prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

Ovo je obračanje Čengića Halila izazvano onim nebulozama nekog najamnika

Poštovani Crveni Hadenoviću,dobro je da si izašao na čistinu,sada pošto si me optužio za učešće u podmičivanju,morati će administrator meni i nadležnima dati tvoje podatke kako bi se ovo moglo izvesti do kraja.Ili ćeš dokazati ove optužbe,ili ćeš zbog laži nanesene uvrede,odgovarati.Pozivam dakle administratora da objavi mail sa koga si komunicirao.Radi se o sumnji na učinjeno krivično djelo i svi akteri se moraju razotkriti.Vjerujem da se preko tebe može doći i do stvarnog Hadena jer to mnoge zanima ,čak i one koima je to posao.
Ono o zapošljavanju mi vidiš nije palo na pamet,mada je i to sa stanovišta zakona ,mito.
Najtužnije za vas je to što ja lično imam veliki interes da se suprostavim ovakvom načinu preuzimanja preko posrednika koji određuju cijenu,a kojeg je upravo Haden prvi instalirao javno na SASE.Slične akvizicije sa dosta istih aktera ,odavno se istražuju.Učesnici ovog kontrolisanog preuzimanja približno tačno znaju koliko je moje imovine napadnuto ovim kriminalnim načinom preuzimanja.Znaju i zašto ja ovaj način nazivam kriminalnim.Izgleda da ti sve to nisu rekli.jer onda ni sam nebi prvo spominjao neku kesicu,pa zapošljavanje,pa konačno neki iznos mojih potraživanja od Bosnalijeka.
A što se tiče tog iznosa moram te ispraviti.
Presuđeni iznos je 2500 dionica po 33,85 km čto sa zakonskom kamatom ,od dana utuženja do isplate,iznosi na dan 20.04.2013.godine 130.322,5 km.
Na prvostepenu presudu Meliha i Arslanagić su uložili žalbu pa je predmetr na Kantonalnom sudu.Nema nikakve sumnje da će presuda biti potvrđena.
E sada ,zar ti stvarno misliš da sam ja tolika budala da bih toliki iznos,na koji se i dalje dodaje kamata po stopi od 12%,dao za tričavih 70.000.Ponavljam ,moji interesi na SASE su višestruko vredniji i ja ybog toga BEZREZERVNO PODRZAVAM SVKOGA KO SE SUPROSTAVLJA POKUŠAJIMA DA AD HOC GRUPA SA SAMO TRIDESET PROCENATA VLASNIŠTVA DOBIJE NA UPRAVLJANJE KOMPANIJU VRIJEDNU BAR PET PUTA VIŠE,
Molim te crveni da mi objasniš koliko suMeliha i Polič morali ponuditi ministru Trhulju da se i on sa nemjerljivo većim kapitalom od moga ,suprostavlja Hadenu.
Moraš to pitati naručioce,možda oni to i znaju jer tnaju kako i pošto su dobili podršku nekih.
O svemu ostalom će mo raspraviti na mjestu na kojem se inače ovakve stvari raspravljaju.
Evo,to bi bilo od Halila Čengića.Čovjek jasno kaže zašto je protiv ovog načina preuzimanja i koliko je njegove imovine ugroženo.Pa zašto mu onda spočitavati nekakve kesice i slične nebuloze.
Koliko ga ja poznajem,on će stvarno ovo dotjerati do kraja.
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Crveni, nije ovo nikakvo "lupetanje", a i ti to znas veoma dobro. Ne znam zasto se samo toliko krijes. Ali nema veze. To i jeste stil hadenovaca.

Iskreno da kazem, nevazano za to sto sam i sam dionicar, a uzimajuci u obzir sve drske izjave Ruskog ambasadora tokom dugog niza godina i dogadjaja, Rusi su zadnji investitori koje Bosana i Hercegovina treba. Oni su jednostavno neprijatelji ove drzave. To je samo moje misljenje na koje, naravno, imam pravo. Cinjenice su jednostavno cinjenice. Rusi nama, Bosancima i Hercegovcima, ne misle nista dobro. I s toga mislim da treba sve uciniti da oni ne dodju do kontrole u Bosanlijeku, jedne od najvrednijih kompanija trenutno u BiH. S druge strane, zasto Minisatr ne uradi ovo ili ono. Pa to treba njega pitati. A takodje treba pitati i Niksica i ostale u SDPu kolika je provizija za ovaj posao bila. I kako su se svi rastalili. Pa poznato je da su Uzunovic i Dizdar pare u torbama nosili po lokalnim restoranima gdje su se sasatjali.

Sve se zna. Samo jos nije vrijeme da se to sve i obznani. Vjerovatno treba biti malo strpljiv. Neko ce vjerovatno nekad pokrenuti pitanje i krivicne odgovornosti dogovrenog trgovanja i manipulacie trzista, a vjerovatno i pitanje krivicne odgovornosti trgovanja na osnovu povlastenih informacija ili ti insajderstva. Te nelegalno stecene imovine. Evo pogledajte ovog Kemala Causevica. Nekad je harao. A sada samo ceka kada ce po njega doci ovi sto carape stavljaju na glavu i u 3 ujutro ti razvale vrata i odvedu te u pidzami ili kako vec ko spava. Zivi bili pa vidjeli.
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

To sto Rusi ili ti njihovi predstavnici i glasnovgovornici nisu mogli kupiti i Halila Cengica, pa ne treba covjeka samo zbog toga ovako blatiti. Mislim da to stvarno nije uredu i ispod nivoa je svakog investitora. Nekad se stvarno pitam da li ovi tajnoviti Rusi, zaista znaju i da li opravdavaju nacin na koji ih ovi "lokalni experti" predstavljaju? Ili su prepustili se na milosti nemolost lokalaca i njihovih filtriranih informacija.
panzer
Posts: 12128
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Kad čovjek sve ovo sabere i oduzme, onda mu se smuči na čitavu tu situaciju.

Sve u svemu, najgore će proći mali nezavisni dioničari. Vlada nabacuje posao manipulantima,znači učestvuje u tome. Rusi jeftino dobijaju firmu, radnici će i dalje raditi(nadati se je da hoće) a mali dioničari bi se valjda trebali zadovoljiti sa ovih 14 i kusur KM. Kao i obično biti će donji.
Ne vidim mogućnost da se mali dioničari okupe i da zajedno predstavljaju više od 15 % vlasništva. To bi bio veliki posao a onaj ko bi mogao biti predstavnik je već napadan i diskretovan kako ne bi nešto uradio protiv dogovorenog scenarija.
Post Reply