Namjenska industrija

panzer
Posts: 11916
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Namjenska industrija

Post by panzer »

a ti se muzafere kupaj
Truba
Posts: 362
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Namjenska industrija

Post by Truba »

investiraj wrote: 18 Apr 2024, 11:24 Na ovom se primjeru dobro vidi i razlika izmedju nas, berzanskih igraca, koji bulje u finansijske izvjestaje, prate biznis portale i trziste, i tako kupuju pomalo, nadajuci se nekom rastu ili dividendi od par stotina KM, i ovih vukova, koji medjusobno dijele info, i dodje zena kupi 40K dionica, proda za mjesec, zaradi 50K :)
zato mene nervira što zaglušiste teme s vodostajom neretve, kilometrima optičkog kabla i kamatama na kredite
kad je to irelevantno
investiraj
Posts: 35
Joined: 16 Jun 2023, 11:21

Re: Namjenska industrija

Post by investiraj »

Truba wrote: 18 Apr 2024, 13:48
investiraj wrote: 18 Apr 2024, 11:24 Na ovom se primjeru dobro vidi i razlika izmedju nas, berzanskih igraca, koji bulje u finansijske izvjestaje, prate biznis portale i trziste, i tako kupuju pomalo, nadajuci se nekom rastu ili dividendi od par stotina KM, i ovih vukova, koji medjusobno dijele info, i dodje zena kupi 40K dionica, proda za mjesec, zaradi 50K :)
zato mene nervira što zaglušiste teme s vodostajom neretve, kilometrima optičkog kabla i kamatama na kredite
kad je to irelevantno
Ne daj, Truba. :) Ti čim vidiš da se tema zaglušuje, razdrmaj nas nekom konkretnom informacijom ili istrazivanjem, da je svima lakše odlučiti.
Truba
Posts: 362
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Namjenska industrija

Post by Truba »

dok vi istražujete
ljudi naćule uši i čuju prave info
a vi se i dalje bavite kilobajtima struje i vodostajima
one
Posts: 1644
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Namjenska industrija

Post by one »

Truba wrote: 18 Apr 2024, 18:09 dok vi istražujete
ljudi naćule uši i čuju prave info
a vi se i dalje bavite kilobajtima struje i vodostajima
truba ti si original mi smo..
https://pbs.twimg.com/media/GLbS_y8XsAA ... name=small
idemo istrazivat...
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Namjenska industrija

Post by slavuj »

Truba wrote: 18 Apr 2024, 18:09 dok vi istražujete
ljudi naćule uši i čuju prave info
a vi se i dalje bavite kilobajtima struje i vodostajima
Nema tu ništa što se može čuti,ma koliko načulio uši.
Ti ljudi jednostavno stvaraju informacije.Moraš dakle učestvovati u s njima u tom stvaralaštvu.
A o eventualnim kupovinama i cijenama po kojima će se odraditi prvi saznaju oni koji sve to dogovaraju
U ovom slučaju konkretno oni koji kontrolišu fondove.Sve realiziraju oni kojih odavno nema nigdje na tržištu vrijednosnih papira a ipak kontrolišu bar jednu brokersku kuću,a ni druge nissu imune na te transakcije.
I sve ddok ja dobijam obavjesti od Tužilaštva da se obustavlja istraga o kojoj inaće nemam pojma,a o onoj koju sam inicirao ne znam ništa,ta pljačkaška družina ,će raditi kao i do sada.
Evo baš ove transakcije su prilika za one koji se inaće ne mješaju u ssvoj posao.
Nije lako zamračiti oko ČETRNAEST MILIONA.Toliki iznos ukupno je isplačen na račune fondova.A očekuju ga oni koi smatraju da to treba doći njima.
Treba dakle samo slijediti puteve novca.Ali sam potpuno siguran da niko neće to uraditi.Jer da je išta onako kako bi trebalo biti,KOMVP bi zaaustavilaa ove transakcije kao dogovorene.Tako ih tretira Zakon i smatra ih nedozvoljenim!
A kroz onih oko 100.000 dionica protrgovanih prije ove dogovorene cijene,lako je utvrditi ko je sve u tome učestvovao,ko se zapravo naplatio kroz tu prodaju poslije!
Sve to znaju oni koji se ne mešju u svoj posao,i zato se i ne mješaju.Pitanje je samo koliko to vrijedi,jednima i drugima.
E ovddje sad dolazi ono:A TI SE MUZAFERE KUPAJ!
Sabur2
Posts: 1844
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Namjenska industrija

Post by Sabur2 »

Dugo je bio Pretis na ponudi po 8,50. Mogao si kupovati kako si htio.
U svjetlu rata u Ukrajini i stalnih vijesti o potrazi za art. municijom bilo bi logično kupiti po fakticki bagatelnoj cijeni i ući u taj voz.

Dakle izgledalo je nama previse dobro da bi bilo stvarno, pa je vjerovatno vecina, kao i ja, drzala distancu.
Ali eto, drago mi je sto je investitor ipak kredibilan, a pretpostavljam da ce i nastaviti da kupuje dok god je cijena takva da mu se isplati..
panzer
Posts: 11916
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Namjenska industrija

Post by panzer »

Ma ne govorimo o tome.
Ima stotinu ostalih emitenata koji bi trebali biti zanimljivi ljudima pa se niko ne češe.

Ovdje je situacija takva da je drugarici enisi u februaru bilo dosadno , nema snijega ne ide na skijanje, ne zna šta da radi sa parama pa reče: hajde da kupim dionica za 300.000 KM ali ne znam šta ću pa da pregledam dešavanja.
I onda malo pregleda videa sa bubovima u ukrajini i vidi da tamošnji front prepun rupa od granata pa pomisli mora da Pretis dobro radi pa će kupiti te dionice.

A sasvim slučajno fondovi masovno prodaju te dionice i sasvim slučajno samo po 8,5 KM po fiksnoj cijeni.

I sasvim slučajno se nakon mjesec dana pojavi kupac sa 15 miliona KM( inače na ovoj berzi je 15-20 miliona normalna stvar) i sasvim slučajno, ona sjedila pri kompjuteru gledala šta se dešava na berzi( gdje nema ni jedne transakcije to jutro) pa reče mogla sam staviti na prodaju svojih 35.000 po 10,2 KM ,ne vjerujem više u poslovni potencijal Pretisa.

Enisu smo jedino primjetili i to slučajno jer je normalna stvar da starije žene trguju dionicama za nekoliko stotina hiljada KM, a gdje su ostali enesi koji " prate kako firme dobro posluju" pa hitno kupuju za 20-50-100.000KM.
novi
Posts: 159
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: Namjenska industrija

Post by novi »

Ako slučajno imaš broj od Enise ili ''enesa'' pošalji, samo da ga pitam za mišljenje - hvala
Truba
Posts: 362
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Namjenska industrija

Post by Truba »

Sabur2 wrote: 21 Apr 2024, 02:12 Dugo je bio Pretis na ponudi po 8,50. Mogao si kupovati kako si htio.
U svjetlu rata u Ukrajini i stalnih vijesti o potrazi za art. municijom bilo bi logično kupiti po fakticki bagatelnoj cijeni i ući u taj voz.

Dakle izgledalo je nama previse dobro da bi bilo stvarno, pa je vjerovatno vecina, kao i ja, drzala distancu.
Ali eto, drago mi je sto je investitor ipak kredibilan, a pretpostavljam da ce i nastaviti da kupuje dok god je cijena takva da mu se isplati..
bolan dzaba ti potražnja za oružjem i strujom ako je uprava loša

ja stvarno nekad se osjećam ko vanzemaljac
vidiš bolan kako izgleda portir vidiš kako izgleda ko mjeri struju...vidiš upravu
oni bi i 10 milijardi skršili bez da daju dividendu
isto mislim i za pretis i ostale firme
Post Reply