BH Telecom

ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: BH Telecom

Post by ummet »

Faruk Hadžić je extra momak. Dividendu ne treba dijeliti nego pametbo investirati. Baš mi se srce slama što neko neće dobit za extra zimovanja. Kome se ne svidja neka proda dionice. U BHTu je sada čišćenje i moglo bi biti i hapšenja ali ne treba prejudicirati. Kahriman je spasio BHT od zasigurne propasti. Skretio je prste ovima što su pljackali i sakom i kapom, manje više svima. Po meni njemu njegov kriminal mozemo i oprostiti.
panzer
Posts: 11954
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

A šta je taj Hadžić u strukturi bh telekoma?
rigel
Posts: 25
Joined: 14 Oct 2022, 12:28

Re: BH Telecom

Post by rigel »

Dividenda bi trebala biti sredinom naredne godine, zbirno za 2022 i 2023. godinu.
brzi
Posts: 2521
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Dividenda je nesto sto ne smije izostati.
Mnogo je u svijetu kompanija koje isplaćuju dividendu iz akumulirane dobiti u godinama kada posluju sa gubitkom. Mnogo je kompanija koje isplaćuju dividendu iako na svaki euro kapitala imaju 3 do 4 eura kredita. Samo kod nas postoje kompanije koje neisplaćuju dividendu iako imaju brdo gotovine na racunima i nemaju kreditna opterećenja.
I to je jedan od razloga za drzanje novca u banci uz kamatu manju od 1% .
Truba
Posts: 395
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: BH Telecom

Post by Truba »

Znaci ljudi zovu uokolo ljude koji su zadrzali broj ali promijejili provajdera
Pa zar je tolika kriza
novi
Posts: 165
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: BH Telecom

Post by novi »

ummete ili kako vec tvoje misljenje je jedno od mnogih zasto bi to trebalo biti pravilo, zbog pripadnosti partiji ili, ono dobar sa likom ili, mi smo iz iste MZ, zato i jesmo tu
Mirnes
Posts: 148
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

ummet wrote: 22 Dec 2023, 18:58 Faruk Hadžić je extra momak. Dividendu ne treba dijeliti nego pametbo investirati. Baš mi se srce slama što neko neće dobit za extra zimovanja. Kome se ne svidja neka proda dionice. U BHTu je sada čišćenje i moglo bi biti i hapšenja ali ne treba prejudicirati. Kahriman je spasio BHT od zasigurne propasti. Skretio je prste ovima što su pljackali i sakom i kapom, manje više svima. Po meni njemu njegov kriminal mozemo i oprostiti.
Možda je on extra momak za druženje, za analitičarima na nekim portalima ili momak za udaje...to kakav je on i kakvi su ostali članovi NO kao cjelina, to ćemo tek da vidimo.

A toliko su pametni, da sudjeluju u historijskoj činjenici da se u 20 godina prvi put dešava da nisu usvjeni obavezni izvještaji i odluka o dividendi...
Begov Han
Sitna buranija
Posts: 2038
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Ma svijet postoji otkad su oni uzjahali, njih historija ne interesuje. Prije njih nije ništa postojalo, a da li će poslije njih šta ostati, vidjećemo...
Truba
Posts: 395
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: BH Telecom

Post by Truba »

Rekao bih komunjare
Ali tu je NIP
Sitna buranija
Posts: 2038
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Truba wrote: 25 Dec 2023, 14:09 Rekao bih komunjare
Ali tu je NIP
Pa i NiP je pun komunjara ;)

Zvizdić, Čampara, Ademović... Lako je dres presvući...
Post Reply