Bankarski sektor

brzi
Posts: 2780
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Bankarski sektor

Post by brzi »

Evo ponude,.. da imam 1,5 miliona KM ja bi uzeo,.. :D
panzer
Posts: 12361
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bankarski sektor

Post by panzer »

Sad ima ponude za sve. Ali je ovo dobra ponuda za ASA finance ili Prevent invest.
zrtvasvihrezima
Posts: 55
Joined: 11 Jul 2022, 18:33

Re: Bankarski sektor

Post by zrtvasvihrezima »

Ta Union banka d.d koliko vidim u vlasništvu FBiH. Ima li dividende kod njih?
panzer
Posts: 12361
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bankarski sektor

Post by panzer »

Nemaju dovoljno sredstava ni sada za poslovanje. Država ih mora dokapitalizovat.
panzer
Posts: 12361
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bankarski sektor

Post by panzer »

Ukupni depoziti domaćih sektora na kraju septembra ove godine iznosili su 30,66 milijardi KM i u odnosu na prethodni mjesec depoziti su povećani za 151,7 miliona KM (0,5 odsto).

Prema podacima Centralne banke BiH, kako navodi Fena, rast depozita na mjesečnom nivou registrovan je kod sektora stanovništva za 140,3 miliona KM (0,9 odsto), privatnih preduzeća za 17,5 miliona KM (0,3 odsto) i kod vladinih institucija za 28,7 miliona KM (0,6 odsto).
Truba
Posts: 607
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Bankarski sektor

Post by Truba »

odakle vise pare ljudima???
mikriza
Posts: 21
Joined: 21 Oct 2022, 16:38

Re: Bankarski sektor

Post by mikriza »

A tebi? (ti bi da imaš depozite i dionice, a ostali nek budu puka sirotinja u minusu) Pomalo si kontradiktoran kroz više diskusija.
panzer
Posts: 12361
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bankarski sektor

Post by panzer »

panzer wrote: 31 Oct 2023, 13:57 Zanimljive vijesti. Hoće li i oni u keš fond?
Za XXXVII Skupštinu UniCredit Bank d.d. utvrđen je sljedeći Dnevni red:

1. Izbor radnih tijela Skupštine i utvrđivanje kvoruma:
1.1 Izbor predsjednika Skupštine
1.2 Izbor zapisničara
1.3 Izbor dva ovjerovitelja zapisnika
1.4 Utvrđivanje kvoruma za rad i odlučivanje
2. Odluka o isplati dividende dioničarima UniCredit Bank d.d. iz zadržane dobiti
3. Odluka o rasporedu dijela dobiti UniCredit Bank d.d. iz 2022. godine u rezerve Banke
4. Odluka o osnivanju UniCredit Invest BH društvo za upravljanje fondovima d.o.o.
5. Odluka o odobrenju Statuta UniCredit Invest BH društvo za upravljanje fondovima d.o.o.
Malo sam se raspitao.

I oni će najvećim dijelom u obvezničke fondove a biće i ostalih. Dobar znak je da ih otvaraju.
Truba
Posts: 607
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Bankarski sektor

Post by Truba »

mikriza wrote: 08 Nov 2023, 21:09 A tebi? (ti bi da imaš depozite i dionice, a ostali nek budu puka sirotinja u minusu) Pomalo si kontradiktoran kroz više diskusija.
malo ste previše osobni
od 2020 nisam ni marke uštedio jer inflacija pojede sve i poskupljenja a vala ko od plaće danas živi taj je donji

a to što sam odvajao od usta do 2019. kako bih imao jednu manju svotu koja nije dovoljna ni za 5 dionica unirekdit banke to je moje osobno

pitam se otkud ljudima danas u ovom trenutku naglas razmisljam ne zahtijevam odgovor
registrator
Posts: 11
Joined: 03 May 2023, 22:28

Re: Bankarski sektor

Post by registrator »

panzer wrote: 09 Nov 2023, 00:32
panzer wrote: 31 Oct 2023, 13:57 Zanimljive vijesti. Hoće li i oni u keš fond?
Za XXXVII Skupštinu UniCredit Bank d.d. utvrđen je sljedeći Dnevni red:

1. Izbor radnih tijela Skupštine i utvrđivanje kvoruma:
1.1 Izbor predsjednika Skupštine
1.2 Izbor zapisničara
1.3 Izbor dva ovjerovitelja zapisnika
1.4 Utvrđivanje kvoruma za rad i odlučivanje
2. Odluka o isplati dividende dioničarima UniCredit Bank d.d. iz zadržane dobiti
3. Odluka o rasporedu dijela dobiti UniCredit Bank d.d. iz 2022. godine u rezerve Banke
4. Odluka o osnivanju UniCredit Invest BH društvo za upravljanje fondovima d.o.o.
5. Odluka o odobrenju Statuta UniCredit Invest BH društvo za upravljanje fondovima d.o.o.
Malo sam se raspitao.

I oni će najvećim dijelom u obvezničke fondove a biće i ostalih. Dobar znak je da ih otvaraju.
Dobar znak za sta? Ako ce i ovo biti fondovi sa visokim naknadama i losim upravljanjem, nista od toga. Raiff fond. drzi nesto obveznica, dosta u gotovini i zasto bi ulozio u to. Mozemo sami kupovati obveznice rs. To nisu fondovi kakvi se mogu naci u eu. Banka preljeva visak depozita u fondove, ljudi ni ne znaju u sta ulazu.
Post Reply