Elektroprivreda BIH

panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Tržištu bi trebalo nešto drugo da bi se razmrdalo. Ali sama činjenica da od decembra prošle godine nije zabilježena ni jedna transakcija zombi firmama znači da su obustavili izvlačenje para.
Fondovi mogu dijelom rasprodavati ovo što imaju ali nikad nije bio cilj držati pare na računima nego izvući gotovinu i sredstva preko suvlasnika zombi firmi. Sad pare samo troše na vlastite troškove i isplatu DUFovima. To je frustracija, pored ove osnovne frustracije da se ne zakotrlja sudski proces protiv muje i uprava fondova.
Truba
Posts: 450
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Truba »

Ja sam stavio max 14
Ne kontam
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Elektroprivreda BIH

Post by montypython »

Ne bih isključio mogućnost da su oni osim zombi firmama kvalitetne dionice a posebno JPESR prodavali i sami sebi ili povezanim licima, rodbini. Ili odabranim VIPovcima u zamjenu za ovo ili ono. Ne mogu zamisliti nikoga racionalnog da prodaje 6000 kom JPESR po 13 KM bez obzira koliko mu pare trebale. Nebitno, mislim da će presuda djelovati odgojno u svakom slučaju. Pratićemo sljedećih dana je li ovo naglo povlačenje naloga ispod 14 samo slučajnosti ili je nekome došlo iz g u g.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Elektroprivreda BIH

Post by montypython »

Truba wrote: 21 Sep 2023, 16:14 Ja sam stavio max 14
Ne kontam
A koliko ti je početna? Džaba ti max. Možeš ti dati nalog sa diskrecijom npr da stavi na max14 i da to traje nekoliko dana ali ako počneš sa 13 onda je 13 i ako je prodajni 13,5 ništa od kupovine. Džaba ti dakle što piše max 14 ako ne povećaš (odnosno broker) do tih 14 odnosno do najniže prodajne u tom trenutku. Odnosno ako je bilo na prodaji po 13,5 a ti htio da kupiš trebalo je odmah staviti na 13,5 i kupiti. Ili bar postepeno povećavati npr 13,2 13,3 i sl, da se vidi je li neko spreman spustiti. Ja nisam vidio nikakav pokret iznad 13,0 ovih dana. Je li kupovina preko brokera ili je neka aplikacija? Nešto mi tu nije u redu.
Truba
Posts: 450
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Truba »

Ma rajfajzen broker ona aplikacija na inteenetu
Nista mi nije jasno
Pise izvrseno
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

Pa moraš nazvati brokera i reći mu da ti pokupi to po toj nekoj cijeni. Ili da staviš u nalogu umjesto sa diskrecijom opciju sa ograničenjem pa ćeš pokupitisve to po 14 ukoliko nema jači kupovni od tebe...
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Elektroprivreda BIH

Post by montypython »

Truba wrote: 21 Sep 2023, 16:34 Ma rajfajzen broker ona aplikacija na inteenetu
Nista mi nije jasno
Pise izvrseno
E to ne znam, ako je aplikacija provjeri ti to s nekim uživo. Možda si i kupio. Otkad su počeli pritiskati sa didžitalizejšn namjerno izbjegavam aplikacije, mobilno bankarstvo, kartice i sve digitalno što mi nameću. Sve što mi preporučuju ja suprotno, osim kad nemam drugi izbor.
Truba
Posts: 450
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Truba »

Vidjet cu sutra
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

Truba wrote: 21 Sep 2023, 16:54 Vidjet cu sutra
Da ti je nalog prošao bilo bi "zaključen". Ovo "izvršen" je oznaka da je nalog ubačen u sistem i vidljiv, a ne da je kupljeno. Malo su im ovi termini koje koriste neprecizni, ali valjda nisu imali nikoga pismenijeg kada su kreirali sistem da smisli bolje izraze.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Elektroprivreda BIH

Post by montypython »

brzi wrote: 21 Sep 2023, 15:25 https://www.klix.ba/vijesti/bih/na-podr ... /230921126


dolazi prva kiša,..
Ovdje kod mene na jugu već se danas izlila velika količina, doduše nije dugo trajalo cca pola sata ali potop. Nisam siguran ni da je gotovo. A za sljedeća 3 dana prognozirano još cca 100 mm zbirno. Ako bude I pola biće solidno za HE.
Post Reply