Telekom RS

zule
Posts: 206
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Kod protoka novčanih sredstava interesuje me da li su ova 82 miliona nerasporedjene dobiti stvarni novac deponiran na podračunu i tu su dostupna u svakom trenutku ili su oni samo knjigovodstvena vrijednost na papiru a novac se koristi za likvidnost?
brzi
Posts: 2609
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Telekom RS

Post by brzi »

Što bi rekao Fadil,.. to je samo na papiru,..
Dobit može biti na računu ( ali nije ), može biti u osnovnim sredstvima, u sirovinama,.. jednostavno rečeno ona je dio kapitala.
A gotovinu traži samo pod gotovinom i oročenim depozitima.
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Telekom RS

Post by Sitna buranija »

zule wrote: 01 Aug 2023, 11:35 Kod protoka novčanih sredstava interesuje me da li su ova 82 miliona nerasporedjene dobiti stvarni novac deponiran na podračunu i tu su dostupna u svakom trenutku ili su oni samo knjigovodstvena vrijednost na papiru a novac se koristi za likvidnost?
Keša imaju nepunih 19 mio KM (gotovina na računima i depoziti), a ta dobit je obračunska. Dobit iz ranijih godina su "reinvestirali" u ulaganja u druga pravna lica koja sada iznose 425 mio KM, a daj Bože da stvarno vrijede i pola od toga. Uglavnom, to im je bio modus za izvlačenje para iz Mtel-a...
Porucnik
Posts: 75
Joined: 11 Oct 2021, 11:44

Re: Telekom RS

Post by Porucnik »

Volio bih da se dividendna politika vrati na staro ali, nažalost, ne vjerujem da će se to dogoditi bar još nekoliko godina a možda i nikad. Bilo bi dobro kada bi bar ove velike kompanije donoslie svoju dividendnu politiku kao dokument na skupštini akcionara pa da znamo na čemu smo ali i to teško da će da bude. Znači samo da nagađamo, slično kao i do sada :)
zule
Posts: 206
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Direktorica je rekla da će vlasnici akcija MTLa već iduće godine imati razloga za zadovoljstvo. Njena izjava bi trebala biti odmjerena i točna.
Čudi me da je trebalo tri dana da se pokupi ove akcije po 1,3 KM.
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Telekom RS

Post by Sitna buranija »

Koja njena izjava ikad je bila odmjerena i tačna?
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Telekom RS

Post by Sitna buranija »

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/31 ... ovini.html

Koliko li su ovi preplaćeni? Evo gdje keš odlazi umjesto za dividendu...
zule
Posts: 206
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Opet PREF AD BANJA LUKA prodaje akcije Mtel-a. Posljednji put kad su to činili nije na dobro izišlo.
Truba
Posts: 443
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Telekom RS

Post by Truba »

znaci tropa
lepo su mi govorili da pare potrošim na vino i žene
a ja ih nisam htio slušati

podsjeti nas što je bilo prije i što nije izašlo na drobro???
zule
Posts: 206
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Dosta su akcija prodali u mjesecima prije objave materijala za skupštinu kad se vidjelo da nema na rasporedu podjele dividende, nakon čega je cijena akcija pala. Možda imaju dobre menadžere koji detaljno analiziraju stanje na tržištu ili je čista slučajnost jer im je trebao novac. Kažu ako ne znaš kako onda gledaj što rade uspješni.
Post Reply