Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

panzer
Posts: 12073
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Trenutno nije važno koliki je ukupni promet. Važnije je da se ne izvlače pare iz fondova.
Kada pipa presuši onda oni sitni kriminalci iz fondova koji su saučesnici u pljački ostadoše ko ribe na suhom.

Bilo bi dobro kada bi se samo o sebi zabavili.
Maroon
Posts: 28
Joined: 16 Sep 2021, 09:25

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by Maroon »

Da li se igdje mogu vidjeti portfoliji svih fondova?
abeceda
Posts: 3
Joined: 22 Sep 2021, 16:15

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by abeceda »

Idi na
Sase.ba i upiši npr:
Zid Crobih
montypython
Posts: 3934
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by montypython »

Sitna buranija wrote: 09 Mar 2023, 12:03
indikator wrote: 08 Mar 2023, 19:17 Teletrader je ponovo u funkciji.

Opet ne radi. Nema dubine naloga. Ima samo šta je protrgovano i najbolji kupovni i prodajni...
Ne znam šta je, pogledao i neke druge dionice na stranim berzama na Teletraderu. Također nema dubine. A opet sjećam se da sam jučer gledao nekog emitenta, da li možda BMW, i bilo je bid i ask po dubini.
brzi
Posts: 2615
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by brzi »

https://www.capital.ba/kriza-nacela-i-stednju-gradjana/
Ekonomisti savjetuju ulaganje u dionice, i to da se desi.
panzer
Posts: 12073
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Strahovit pad dobiti mujine energonove u prošloj godini. Sad će fondovi staviti svoje udjele na prodaju po 15% od nominalne vrijednosti tj po 1,5 KM po dionici.
panzer
Posts: 12073
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Jao imaju i dividendu. Zaslužili su. Jedino što treba nešto vremena da to dođe do kancelarije u pivari.
Nadzorni odbor emitenta DUF „EURO-INVESTMENT“ d.d. Tuzla obavještava o sazivanju redovne skupštine dioničara za 10.04.2023. godine sa početkom u 11:00 sati, u prostorijama društva u Ul. Muftije Muhameda efendije Kurta 1, Tuzla.

Predloženi dnevni red uključuje slijedeće tačke:
- Izbor Predsjednika Skupštine,
- Izbor dva dioničara – ovjerivača zapisnika Skupštine,
- Razmatranje i usvajanje:
a) Godišnji izvještaj o poslovanju Društva za 2022. godinu
b) Izvještaj revizora
c) Izvještaj Odbora za reviziju
d) Izvještaj o radu Nadzornog odbora
- Donošenje Odluke o raspodjeli dobiti za 2022. godinu i isplati dividende
- Izbor vanjskog revizora za 2023. godinu
panzer
Posts: 12073
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Kaže dugogodišnji član KOMVP:
Dan prije moga stradanja, tog drugog pokušaja ubistva, na sjednici Komisije kroz raspravu sam shvatio da među mojim kolegama naprosto nema interesa ni volje da dekriminaliziramo KVP te da moje argumente jednostavno ne žele čuti. Zato sam čak javno kazao da odustajem od svojih nastojanja. No, već je bilo kasno. Sutradan sam ustrijeljen - napisao je Živković
Imao namjeru "dekriminalizovati" nešto čiji je član bio dugo godina? Mogli ste jedino sami sebe pohapsiti skupa sa svim koji su se okoristili i još uvijek pomalo koriste kriminalne radnje.

A kad napravite blato očekujte da vas na kraju i povale u to blato.
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by slavuj »

Mi ovdje na ovom forumu godinama ukazujemo na taj kriminal a oni koji bi to trebali rasčistiti,šute.Šute i nalogodavci.Samo povremeno nekoga istuku ili upucaju.
Sve je to Hasan do Hasana.
A iz tužilaštava kažu da im trebaju dokazi.Navikli ih šumari da im pokažu ukradena drva.I onda nema problema u privodjenju pravdi oca,hranitelja porodice,i vrlo često,demobilisanog borca.
Inaće,sigurno su interesantne veze izmedju svih učesnika u poslu i kako se rastaljuju.Pa to se odavno već radi javno,može vidjeti svako ko nije plačen da ne vidi.
panzer
Posts: 12073
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Kucamo na vrata zaboravljenih asova.

Nekad davno, iza sedam gora i planina odlučili Hrkač i Veskobar da ulože pare iz fondova(PIFova,ZIFova) u kojima su imali najveće pravo glasa u "elektroprivredu bosne i hercegovine" 15-20 miliona KM. Pa naprave firmu Elektrogrupa sa jednom minihidrocentralom. I sad ta firma, normalno, pravi gubitke. I to nije bio razlog da nekad kasnije fondovi kao Herbos plaćaju dodatne dionice po 2000% cijenu veću od nominalne.

Pošto se muji svidjela ta bajka, on odluči da uradi isto samo što je proširo vidike pa nije tuđe pare ulagao samo u struju i vodu nego čak i u zrak -ozon- aero i slično...


A SIPA i tužilaštvo šilje nosoroga po kancelarijama.
Post Reply