Bosnalijek

dasu
Posts: 8
Joined: 17 Jan 2013, 19:37

Re: Bosnalijek

Post by dasu »

trebete se svi zahvaliti hadenu da nisu ušli oni u kupovinu dionca bsnl bila bi sad kao enis sigurno da su pametni da zategnu ručnu na kupovinu vratila bi se ubrzo na 11 km a možda i niže koje drugi kupovao osim njih i hrkača.
vaclavha
Posts: 68
Joined: 03 Aug 2012, 13:04

Re: Bosnalijek

Post by vaclavha »

Izgleda da se kod dasu moze dogovoriti razlika preko 14 KM po dionici. Pa covjece, ko je spustio prvobitno?!?!?! Pa neka povuce rucnu i neka ne kupuje vise. Sta mislis koliko kostaju ove pare koje su uvalili do sada u 23,5% dionica? Mislis li da je ko god da stajao iza ovoga nesposoban kao sve vlade fbih do sada i da sebi moze priustiti da se tender i kontrola na firmom ne ostvari u narednih par mjeseci? Jel zaista mislis da se to nekome isplati? Ja cak mislim suprotno, da ce pustiti cijenu malo gore, da bi se zataskala prica o placaju van berze i da se komisija ne bi ukljucila u ovo.

Zbog ovakvih stvari komisija mora obustaviti trgovanje sa BSNLR na SASE, ako zele da zarade ijednu marku plate koju vec tri godine primaju u tehnickom mandatu! Trzistu se ne vjeruje, cijena nije rezultat ponude i potraznje ...
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Neka slaobodno zategnu rucnu (jel se tako sad zove pljačka+ malverzacije) na kupovinu i nek idu u kanalizaciju odakle su dopuzali (samo bi ih ja prvo koju godinu u zatvor). Što se mene tiče neću prodati da padne na 0,01. To je upravo ono što govorim, nastoje se prikazati kao nekakvi spasioci a tvoj post dasu, je najbolji dokaz.
Da takvih oslobodilaca nema stajalo bi se za Bosnalijek u redu za kupnju i to po 25.
zuti
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2012, 12:27

Re: Bosnalijek

Post by zuti »

montyphantom.......vrhunski napisano.....svaka cast......valjda naivni otvore oci.
marep1976
Posts: 41
Joined: 19 Sep 2012, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by marep1976 »

marep1976 wrote:@crveni, jedno pitanje. Jesi več prodao dionice?
@crveni, imaš li koju novu insidersku informaciju ili dobar savjet za nas?
Imam osječaj, da se nečeš više javit.....
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Cini mi se da ovdje neke panika hvata kada pogledaju top 10. Ja sam tu i nigdje ne idem prodao dionice ili ne, hvala na brizi :) Ovih dana stalno čitam komentare monty python a i nerazumijem pola toga. Samo me zanima odkud te tolike teorije zavjera kada jos uvijek niko nema nikakakvu zvanicnu izjavu od znacajnijih dionicara niti bilo ko ima neke konkretne dokaze o tome. Ja se držim samo činjenica, a vi koji toliko brujite da znate da dionica vrijedi i kazete da vrijedi duplo više pa dajte kupovne naloge na berzi na tu duplu cijenu pa da i ja zaradim nešto.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

crveni wrote:Cini mi se da ovdje neke panika hvata kada pogledaju top 10. Ja sam tu i nigdje ne idem prodao dionice ili ne, hvala na brizi :) Ovih dana stalno čitam komentare monty python a i nerazumijem pola toga. Samo me zanima odkud te tolike teorije zavjera kada jos uvijek niko nema nikakakvu zvanicnu izjavu od znacajnijih dionicara niti bilo ko ima neke konkretne dokaze o tome. Ja se držim samo činjenica, a vi koji toliko brujite da znate da dionica vrijedi i kazete da vrijedi duplo više pa dajte kupovne naloge na berzi na tu duplu cijenu pa da i ja zaradim nešto.

Dakle, još nisi prodao, nego si i kupovao po ovoj cijeni. :mrgreen:
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Nisam kupovao, cekam da se podupla cijena kako ovi "experti" kazu :P sve neki strucnjaci, bez ijedne cinjenice osim cinjenie da huskaju i rade za arslanagice i polica. Sve na svijetu kosta onoliko koliko je kupac sprman da plati, sve ostalo
je utopija.
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Sad ovo dođe kao ubjeđivanje pojedinca. Vrijednosti dionica bosnalijeka je uvijek bila preko 20 KM . Revizije su još prije pet-šest godina procjenjivale na 26 KM a sada situacija nije ništa gora, nego je samo bolja.
Ovo što je radi je manipulacija tržišta. Kupac je spreman da plati više nego što to prolazi na berzi ali organizovana grupa manipuliše i direktno pravi štetu malim dioničarima. Većim dioničarima će ponuditi više od 14 KM ali mimo berze. A manje dioničare će oštetiti jer njima neće ponuditi ništa više od 14 KM.

Sad više niko osim njih neće kupiti po cijeni višoj od 14 KM upravo radi tih manipulacija odnosno zato što ih niko od instutucija neće zaštititi.

Juče sam dobio pitanje od jedne osobe da sa većim iznosom uđe u bosnalijek ali sam ga odgovorio. Ako direktor berze manipuliše tržištem zašto onda ja nekom da savjetujem da kupuje dionice.
I koliko će još ljudi tako odustati od kupovine? To znači da se tržište prepušta samo jednom kupcu koji može diktirati cijenu.
vaclavha
Posts: 68
Joined: 03 Aug 2012, 13:04

Re: Bosnalijek

Post by vaclavha »

Ja nisam nikada napisao koliko mislim, procjenjujem, zelim ili ocekujem da ce vrijediti BSNLR. Rekao sam da je ocigledno da se cijena dionice placa iz dva dijela, znacnice cijene od 14 i razlike "na ruke". Da ti pojasnim i zasto kazem da je ocigledno. Ne moze ovako velika kolicina dionica proci na 14 KM bez pomjeranja cijene na vise. Imam zato i dokaze, screenshot-ove bosnalijeka na sigurno 30 dana u prosloj godini. Ocigledno je, narocito u posljednje vrijeme da herbos i skrbnici kupuju na 14 i onda kad nakupe dovoljno prodaju hadenu opet po 14?!?!?!?!? To nije moguce bez ekstra lubrikanta u vidu dodatnih isplata, jednostavno nema logike. Da je komisija pametna, kao sto nije, vec bi uocila ove pattern-e i na vrijeme poduzela aktivnosti iz njenog djelokruga.

I da, tacno je to sto kazes, da je cijena ono sto se je kupac spreman platiti, ali ne zaboravi da mu to mora neko i prodati. Ovaj kupac ocigledno placa vise od 14, a ti mu samo saljes naivcine svojom pricom da prodaju na 14. To nije u redu. pozdrav!
Post Reply