Bosnalijek

panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

I radnički udio je vrlo bitan. Uvijek se oko njega vrtio postotak kvoruma odnosno legitimnost skupštine.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Pregrupisavanje u toku
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

U vrijeme Arslanagica bilo je par zaposlenih, uglavnom sekretarica, koji su uredno primali platu i sve ono što ide uz to, a isti nisu dolazili na posao (ko je duže, sjeća se da su to supruge Omerčajića, Bandera...).
Danas (u vrijeme Uzunovića) imamo slučaj plaćanja rukovodećih pozicija po ovom principu uz davanje službenog auta na korištenje, bez da zaposlenik dolazi na posao.
Postavlja se pitanje odgovornosti, onih koji potpisuju šihtrerice, odobravaju troškove, i sve uz to što ide. Mislim da je ovo veliki prekršaj.
Nisam sigurna da će novi upravitelji (AS i ekipa) nastaviti sa tom tradicijom, koja nam šteti sa finansijskog i moralnog stajališta.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

U poslodavce tipa AS Hrvić ne bih ulagao puno vjere. Iscjediće krv iz vas, a platiće vas koliko moraju. Ni feninga više.
Isto i za dioničare. Daće im samo što baš budu morali.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Vidi se njihov kapitalizam u eri nestašice pšenice vidi im cijene brašna .Kao što reče Sabur dobijat ćete samo što budete morali a ne isključujem ni da dividendu ne isplaćuju ili će biti kao u elektroprivredi 8 feninga.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

AS ni u jednoj firmi koju drze nisu isplatili feninga dividende. Radnici ce tek tada da vide sta je privatnik i kakve ce plate imati, nek pitaju radnike u klasu, vispaku itd.. P.S Sjecat ce se sa sjetom Arslanagica i Uzunovica.
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Bilo je u Zeničkom ZIM. Zato što nisu sami suvlasnici. Tako bi i ovdje moglo biti. Osim ako se Hercegovinalijek i (?) MGM kao suvlasnici ne namire na drugi način.
Ipak velika je vjerovatnoća da dividende ostaju.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Imat cemo vrlo brzo priliku da vidimo hoce li biti dividende
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Obzirom na djelatnost MGM i HL se lako mogu namirivati ugovorima sa povoljnim cijenama.
I vjerovatno i hoce jer zasto bi drugacije?
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ja ne mislim da ce sve to ici tako.Ne vjerujem da ce se novi vlasnici olako upustiti u tako ocite kradje.Previse mogu izgubiti.
Arslanagic,Sepo,Uzunovic i druzina,u Bosnalijek su usli gologuzi i krenuli da se obogate.
A ovi su se vec podobro situurali u svojim firmama.
Ne vjerujem da bi Hrvic recimo,udobnost i bogatstvo svoga okruzenja,tako olako zamjenili za smjestaj iznad Vojkovica,ma koliko bio konforan.Cini mi se da su neka distanciranja vec pocela.Ne znam zasto,ali ove velike transakcije nisu isle preko onih sto ih svako malo privode.
A i ova zemlja nema nikakvih sansi sa dosadasnjim stavom prema kriminalu i kriminalcima.
Medju dionicarima ce sigurno biti i onih koji ce sve to pratiti.A i medju uposlenima takodjer.
Dobro iskustvo je Fabrika duhana.Ne vjerujem da onaj predvodnik pljacke ovih dana mirno spava.Bez obzira koliko vjeruje advokatima.
Dakle,ja ostajem tu,da im se nadjem pri ruci.
Post Reply