Bosnalijek

ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

nane wrote: 21 Mar 2022, 17:04 Zna li ko hoce li biti jos pucanja?
Naravno da hoće. Zar nisi čuo šta je bilo jutros u Prijedoru? Godine nečinjenja su učinile svoje. Mislim da je društvo otišlo “preko litice”.

Čestitam kolegi forumašu na povećanju plate.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Zna li se kad ce godisnji izvjestaj za 2021 godinu
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Prihod 144 miliona, dobit prije poreza 14,1 odnono neto dobit 12,1 miliona KM
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

valjda nakon ovoga nece pasti vrijednost dionice, jer po obicaju nakon afirmativnih tekstova obara se vrijednost dionice
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

Šta se ovo dešava u Bosnalijeku?
Da li se to opet roba nekome "poklanja" - kao nekad Imperia pharm ili...
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Napisite nam sta ste to zapazili,sta se to desava.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Danas sam dobio informaciju da MGM u svoju veledrogeriju u Tk dovezao kamion Bosnalijekovi proizvoda a Cofadon možda više zna.Osoba koja tu radi kaže da im je to bilo čudno jer su snadbili sve apoteke i nije bilo potrebe za tim proizvodima i porudžbom.informacija je tačna samo je pitanje razloga slanja toga kamiona sa robom za kojim nije bilo potrebe.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Kad vidim ovo sta se desava oko ove vrhunske kompanije, bude mi drago sto sam konacno izasao i okrenuo ledja.
Svima vama koji se i dalje borite zelim da docekate cijenu koju ste zamislili.
Ja sam odlucio da idem dalje, jer mi zdravlje ne da vise da se sekiram oko stvari na koje mogu malo ili nimalo uticati.
Bosnalijek je građen znanjem i trudom generacija vrlo sposobnih i pametnih ljudi. Veliki broj je otisao dalje, ali dosta ih je jos u kuci.
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

U narodu bi rekli :Sve je to igra oko hodzina jorgana.Dakle sve sa prikrivenim ciljem.
Mislim da bi isporuke poput onih odmah nakon ulaska Uzunovica i druzine,bile i previse drske.Jednom su to isprobali i zavrsili iznad Vojkovica.
Osim toga mislim da u ovoj situaciji bar jedna od agenzija za provodjenje zakona,ima gore svoje ljude.
A tu su i uposlenici.Oni su vlasnici vise od pet procenata dionica,pa pored interesa da sacuvaju radna mjesta,imaju i svoje vlasnicke interese.I vjerujem da su toga svjesni.
I trebaju dobro pratiti dogadjanja gore.
Do mene je dosla informacija da se radi u tri smjene.Moguce da je u pitanju veca potraznja na trzistu.
A sto se tice onog hodzinog jorgana s pocetka ovog posta,svi igraci u ovoj reprizi hadenizacije,vec su dobro istrenirani.Nije im ovo prva kompanija koju napadaju.Nekima je ovo vec drugi put u istom dvoristu.
I mi,koji smo jos tu,trebamo se tako i ponasati.Bosnalijek je vrijedna firma.Ne smijemo podleci nastojanjima nekih poluinteligenata da nas uvjere u suprotno.
Svakodnevna trgovina po oko 3% manjoj cijeni znaci samo da su oni tu.
I sigurno su minus u imidzu onih koji nastoje preuzeti Bosnalijek.
Neki vec problematiziraju podobnost potencijalnih vlasnika ,izmedju ostalog i zbog metoda ovladavanja drustvom.
Potencijalni korisnici proizvoda i ovdje i vani,sve to prate,vide.I o tome bi trebali voditi racuna.Svakako vise nego o onima koji im upute poneku dobronamjernu sugestiju.
Post Reply