Bosnalijek

nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

pa ce onda raditi za platu kakvu imaju radnici u bingu ili klasu
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

a zaboravih i dionicari bi dobili dividendu kao sto je djele u klasu, vispaku itd. Oni nisu nikad podjelili niti feninga dividende ni u jednoj firmi koju drze.
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Eventualno Bingo bi mogao biti vlasnik. Samo zato što se teoretski ne bi miješao u poslovanje jer vlasnik ne bi stigao, pa bi možda postavljanjem kvalitetnog menadžera da se firma stabilizuje.

Ovo ostalo je sve tanko. Misle da sve znaju a osnove menadžmenta ne poznaju. I onda dođu u koliziju sa uspostavljenim poslovnim sistemima.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Dio mene je utkan u Bosnalijek i u njegovo stvaranje.
Odavno nisam tamo, ali znam kakav je to ozbiljan sistem.
Mentalitet uposlenih u tom sistemu nije kompatibilan sa prevarantskim pijacarskim mentalitetima nabrojanih "poduzetnika".
Doci ce do sukoba svijetova ako oni udju u vlasnistvo.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Sabur2 wrote: 12 Mar 2022, 22:59 Dio mene je utkan u Bosnalijek i u njegovo stvaranje.
Odavno nisam tamo, ali znam kakav je to ozbiljan sistem.
Mentalitet uposlenih u tom sistemu nije kompatibilan sa prevarantskim pijacarskim mentalitetima nabrojanih "poduzetnika".
Doci ce do sukoba svijetova ako oni udju u vlasnistvo.
Takodje i dio mene je i slazem se da je bosnalijek skroz drugi svjet u odnosu na pobrojane i jedna od najmodernijih i naprednijih firmi u bih, steta bi bilo da je razvale.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Ovi su pravi amateri, umjesto da kupe dionice u udju u bosnalijek ko gospoda oni hoce da se godinama ganjaju po sudovima. P.S fali im pajser
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

Imam pitanja za našeg predsjednika sindikata, budući da naši sindikalni predstavnici ne smiju ili ne znaju da upitaju. Uprava ova ili ona meni je svejedno, zanima me sigurnost i budućnost kompanije, te radna mjesta. Budući da znam da uvaženi predsjednik čita forum, slobodna sam ovako da ih uputim:
- kada možemo očekivati obećano povećanje plata?
- koliko nam je firma sada u problemu sa poslovanjem (koliki je uticaj Ruskog tržišta,koliko očekujemo manju prodaju u ovoj godini, koliki trenutni dug nisu platili ruski kupci, kakva je situacija sa snabdijevanjem sa sirovinama, priča se u firmi o dugu za porezni prekršaj, ako ima još pitanja)?
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

nane wrote: 13 Mar 2022, 12:25 Ovi su pravi amateri, umjesto da kupe dionice u udju u bosnalijek ko gospoda oni hoce da se godinama ganjaju po sudovima. P.S fali im pajser
Treba im reći: ne ide se u svatove bez k.... tj pajsera.

A još uvijek čekamo reakciju Komisije. Da vidimo jesu li podobni.
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Da,Komisija za vrijednosne papire je prvi organ koji se mora jasno odrediti prema svemu sto se trenutno dogadja u i oki Bosnalijeka.
I kako god se odredi,konacnu rijec dat ce sud.Onaj drugi ili oni drugi,ce tuziti.
A sto se tice Komisije,ovog puta bit ce tu i treci.
A treci su mali dionicari,koji u ovom slucaju trebaju reagirati tuzbom protiv Komisije ,ako budu smatrali da su osteceni njenim odlukama.
Ne smijemo cekati reakcije Tuzilastva poslije nekog pritISKa ili zahtjeva iz Evrope.
Jer,Hasan A.P.Celam,jos bi tamO bio da u ovom slucaju zbog kojeg je privodjen i optuzen,nisu bili u pitanju interesi Slovenije,clanice EU.
Onaj sto je kontinuitet u KOMVP dobro zna sta su on i Hasan ,radili u njegovom predhodnom mandatu.Neke kriminalne odluke nisu zastarile.Sve to valja uvezati,ukoliko budemo primorani da svoje interese u Bosnalijeku branimo na sudu!
Ne treba zaboraviti da je KOMVP saucesnik u kriminalu pljacke Zatvorenih investicijskih fondova.Jer svaka dogovorena transakcija je nezakonita.
A oni ni na jednu nisu reagirali.
A ja licno,nakon sto sam morao platiti odvjetnika za odgovor na Tuzbu za ono sto sam prijavio kao kriminal,necu se razmisljati da platim i za Tuzbu protiv Komisije.Na znanje i ravnanje!
Post Reply