Bosnalijek

panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Čovjek u pritvoru, blokirane dionice ali je uredno prijavljeno za učestvovanje na skupštini.
Postupajući po Naredbi Tužilaštva BiH br:T20 0 KTO 0016104 18 od 08.03.2022. godine , Društvo je dana 09.03.2022. godine putem kurira direktno predalo Tužilaštvu kompletnu orginalnu dokumentaciju dostavljenu od strane deset najvećih dioničara za ponovnu vanrednu Skupštinu Društva zakazanu za 10.03.2022. godine sa početkom u 11,00 sati , i to prijave , punomoći za zastupanje u radu i odlučivanju iste Skupštine , izvode iz sudskih i drugih registara kompanija domicilnih zemalja , prijedloge kandidata za članove organa Bosnalijeka d.d. , sa izjavama o prihvatanju kandidature sa potrebnim uvjrenjima iz službenih evidencija i Obavještenje o sazivanju ponovne vanredne Skupštine Društva objavljeno u listu " Dnevni avaz" od 08.02.2022. godine .Shodno navedenom, obavještavamo dioničare Društva i njihove punomoćnike da se ponovna vanredna Skupština Društva zakazana za 10.03.2022. godine sa početkom u 11,00 sati otkazuje , s tim da će se obavještenje o ponovnom sazivanju Skupštine Društva objaviti na isti način u skladu sa zakonom .
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Sta je tacno blokirano N.U. zna li iko sem Bogdana
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Na sjednici skupštine dioničara kompanije Bosnalijek d.d. Sarajevo danas su za članove novog Nadzornog odbora izabrani Madžid Avdagić, Nina Bijedić Mujanović, Vedran Eterović, Mehmed Kadušić i Rijad Hasić.

Predstavnici dioničara prethodno nisu uspjeli da uđu u prostorije Bosnalijeka kako bi održali skupštinu koju su ranije zakazali.

Vedran Eterović, advokat iz Sarajeva i jedan od predstavnika dioničara tada je rekao novinarima da je na predloženom dnevnom redu smjena Nadzornog odbora, zbog čega taj Odbor i pokušava da spriječi održavanje skupštine.

Istakao je da okupljeni predstavljaju nešto više od 44 posto kapitala Bosnalijeka, što je dovoljan kvorum za održavanje skupštine.
A gdje je pajser?

Ili su ovo održali negdje u poznatom restoranu....

Opet cirkus.
Radoznali
Posts: 7
Joined: 06 Feb 2013, 14:14

Re: Bosnalijek

Post by Radoznali »

Smijurija ...BH stvarnost ..
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

https://www.klix.ba/biznis/privreda/bos ... /220310113

Ovi im nisu dali ući a oni otišli u "obližnji restoran". Tako je bilo kada su Uzunović i Dizdar preuzeli firmu. Samo što su oni imali nekog u KOMVP da potvrdi restoransku skupštinu.
Sad ćemo vidjeti ima li ova ekipa nekog u KOMVP.

Istorija se ponavlja.

Vjerovatno ćemo večeras imati izvještaj.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Stvarno mi nisu jasni ovi novi sto hoce preuzeti bosnalijek, zasto se ovako zezaju zasto ne raspisu tender i kupe vecinski udio i upravljaju bez problema a to isto vazi i za ove stare zasto to isto ne urade i nastave sa upravljanjem. I jedni i drugi se prave velikim biznismenima sa puno para a niko od njih nece da odrijesi kesu vec hoce da kupuju dionice bosnalijekovim parama, mislim da je dosta vise isisavanja iz bosnalijeka.
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

U pravu ste, svaka "vlast" navikla da upravlja na osnovu manjinskog udjela u vlasništvu.
Ovu obavijest koju smo dobili od Uprave kao razlog neodržavanja skupštine najbolje ne razumijemo, gdje je naš sindikat da nam se obrati sa pravim informacijama. Ili čekaju instrukcije Uprave šta da nam opet najave neku laž kalo bi nas smirili. Neka samo završe povećanje plata koje su obećali.
U vezi skupštine, ako je tražena dokumentacija iz tužilaštva, ista se uredno kopira, ovjeri i dostavi. Tužilaštvo nije naložilo da se skupština odgodi, ovo pišem kao neko ko se najbolje ne razumije.
44% dioničara, ako je tačna informacija o prisustvu nije malo
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ne može 44% .
Sve ispod 60% je nelegalna radnja.

Ako nema Hadena tj budućih bosnalijekovih dionica, ako nema Jamp-a, ako se više ne može nahvatati nikakav libijac da bi predstavljao njihov fond, ako nema velikog broja malih dioničara onda je ova objava od danas nelegalna i mora povući pravne radnje protiv ASa i ovih što su se samoproglasili Nadzornim odborom.

Opet ih neki "savjetnik" nasavjetovao.
ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Cofadon wrote: 10 Mar 2022, 19:10 Ovu obavijest koju smo dobili od Uprave kao razlog neodržavanja skupštine najbolje ne razumijemo, gdje je naš sindikat da nam se obrati sa pravim informacijama. Ili čekaju instrukcije Uprave šta da nam opet najave neku laž kalo bi nas smirili. Neka samo završe povećanje plata koje su obećali.
I da se Rifat makne iz kuhinje!

Na niske grane je pao ovaj narod. Jako niske. Pljuc
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

panzer wrote: 10 Mar 2022, 20:44 Ne može 44% .
Sve ispod 60% je nelegalna radnja.

Ako nema Hadena tj budućih bosnalijekovih dionica, ako nema Jamp-a, ako se više ne može nahvatati nikakav libijac da bi predstavljao njihov fond, ako nema velikog broja malih dioničara onda je ova objava od danas nelegalna i mora povući pravne radnje protiv ASa i ovih što su se samoproglasili Nadzornim odborom.

Opet ih neki "savjetnik" nasavjetovao.
Skoro sve za sto pitas,ima,bilo je.Bio je prestavnik JAMP-a,nafatan je i neki Libijac,bilo je i nesto malih diinucara.I sve ukupni oko 44%.E vidis,mene to ljuti.
I nakon deset godina ljudi opet pokusavaju da ovladaju Bosnalijekom sa manje od 30 procenata vlasnistva.
A sto se savjetnika tice,bili su i oni.S njima sam nekada u istom restoranu odrzao neku skupstini
u.Sjedili su samnom a glasali za neke druge.Bili su i svi oji koji se bbar u necemu nisu slagali sa Uzunovicem.Naravno i oni koji su sa svakim ko ih pozove.
Ja sam glasao za smjenu Nadzornog odbora i za smjenu Odbora za reviziju.Za izbor novog NO, nisam,i to sam rekao.Jer tu skupstinu,kao predstavnik najveceg dionicara,vodio je advokat koji me tuzio u ime Selimivicca,i koji je bio kandidat za NO.Za izbor Odbora za reviziju,takodjer nisam glasao.Predlagali su iste one pred cijim je ocima Uzunovic izvlacio pare.
Ne znam kako ce se ovo zavrsiti,ne znam da li je bilo dovoljno glasova za smjene, ne znam da li je skupstina otkazana na zakonit nacin,niti da li je ova u restoranu zakonita,ali sam potpuno siguran da ovo nece biti trajno.Neko konacno mora kupiti Bosnalijek!Koliko ce ih prije toga pritvoriti,ni to ne znam..
Ali sam siguran da je bio dobar rucak!
Jos da dodam da sam u onom postu od sinoc,napisao sta ce se desiti.Samo nisam pogodio ko ce tuziti,a ko ce biti tuzeni!
Post Reply