Bosnalijek

panzer
Posts: 12119
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Pusti ti nju.
Daj nam informacije da li su sve otpreme za Rusiju i Ukrajinu stale. Treba nam takvih insajdera.
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

Prvo, informacija o smjeni Uprave je sa sastanka sindikata od jučer. Predsjednik najavio šta se očekuje.
Što se tiče strana, za mene nijedna nije dobra pa čak i ona od Arslanagića jer svaki menadžment samo gleda svoje interese. Ja sam rekla da žalim za periodom kada je Edo bio direktor. Tada nam je bilo najbolje.
Čekamo obećano povećanje plata, to je sada aktuelno i nadam se da će se desiti ko god da upravlja.
A ovo ostalo, ne zanima me ništa osim da imamo posao i redovnu platu. Da nam se ne dese otkazi kao nedavno, kada se ljudi otpuštaju pred penziju i sl.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Odkad to sindikat mjenja upravu u privatnoj firmi
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Pa sindikat otprilike utice na 2-3% glasova dionica za zaposlene, koji također imaju i svoje redovne dionice.
Pa se onda onaj koji to može, potrudi da te glasove dobije na svoju stranu.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

@cofadon opet lažeš i to bezočno, ta tema nije ni pomenuta na sindikatu.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

A da ostavite ta prepucavanja i konkretno kažete šta ima u Bosnalijeku vidimo danas milijunska transakcija.I ko ide sutra na skupštinu da nam kaže šta se dešavalo.
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Prije vise od deset godina pocelo je ovo sto se nastavlja sutra.
Ne znam ni koliko je ucesnika pohoda na Bosnalijek do sada proslo kroz razne istrage,izvide,ili kako vec se sve to moze nazvati.
Ne znam ni koliko je tuzilaca ucesrvovalo u istragama bez ikakvog rezultata.Znam da je samo na predmetu hadenizacije izmjenjeno najmanje cetiri tuzioca.
Optuzenih,a pogotovo osudjenih,nema.Istina neki su pritvarani,ali zbog drugih krivicnih djela.
Sudjenje prethodnim direktoru se oteglo.A sin mu je uspio da iscuri kroz prste tuzilastva.Sadasnji direktor je izgleda optuzen iz drugog ili treceg pokusaja.
A kako ce se sve to zavrsiti,sam bog zna.
Sutra,nakon vise od deset godina sumnji u pljacke ,kradje,otimanja,i sve u prisustvu uposlenih,bice pokusaj da se to sve zaustavi.Ili mozda nece?
Ja jednostavno tesko mogu povjerovati u neku bitnu promjenu.Jer medju ucesnicima su i oni koji su u svemu dosadasnjem,bar kada je u pitanju prikupljanje dionica kriminalnim mahinacijama,ucestvovali vise puta.Nije vazno za koga,vazno je da se isplati!
Nece se dakle,nista sutra desiti.Mozda ce poceti jos jedan sudski proces,jer neko ce morati odluciti sta znaci "zabrana koristenja dionica".
Sumnjam i da ce se smjeniti NO,jer sa druge strane su vjesti igraci.
Ipak cu otici da sve to vidim po kozna koji put.Da vidim kako nikoga zapravo ni ne zanima situacija u koju je upao Bosnalijek zbog problema na trzistu.
Vazno je ko ce drzati bank,bez obzira koliki je.Vazno je doci u poziciju da upravljas tudjim vlasnistvom.I zato treba kupiti samo toliko,koliko je nuzno!
Sve je isto samo njih nema.Neki su nedostupni,iz drugih razloga,na zalost.Ali su savjetnici tu,nadam se ne za dugo!
Last edited by slavuj on 10 Mar 2022, 00:25, edited 1 time in total.
panzer
Posts: 12119
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Možda te koji predstavnik radnika podrži. A možda i neće.
Nekome odgovara mazati Stampi čokonamaz u kantini.
AS je dokazano sjajan poslodavac.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Jel ovo otkazana skupsrina
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

gdje su ove sveznalice i sindikalisti zna li se sto je odgodjena skupstina
Post Reply