Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Rusija i Ukrajina su im najznacajnija izvozna trzista.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Slavuj da li si isao kod Bogdana
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ne jos.
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Danas sam imao cast uci u Bosnalijek.Uvidom u neke materijale zakljucio da se Bosnalijek d.d. polako ali sigurno prilagodjava novoj svakodnevnici.
Posto su konacno shvatili da mi skoro redovno hapse direktore,odlucili su da dopune i Statut u tom pravcu.Predlazu da se statutom obaveze Nadzorni odbor da smijeni direktora,i odredi mu zamjenu,odmah nakon sto ga uhapse.
Neko je gore ipak shvatio da se ne zna ko je sljedeci.
A za svaki slucaj,medju 16(?!) predlozenih kandidata za NO,nekoliko je advokata.
(Do sada sam ucestvovao u dosta izbornih skupstina,ali nikad nisam imao priliku birati izmedju ovoliko kandidata)
Bosnalijek se ocito demokratizira.
Da napomenem da se bira pet clanova NO.
Jednostavna matematika kaze da to znaci da je ovdje u igri vise od tri strane.
Nakon skupstine znat cemo je li bilo kakvih dogovora.
Vjerovatno ce biti posla za advokate,bez obzira hoce li biti izabrani u NO.
Na kraju knjige dionicara spomenuta je i odluka Suda kojom su blokirane dionice onih sa Malte .
Pise da se zabranjuje njihovo KORISTENJE,PRODAJA...,
Vjerovatno ce se lomiti koplja oko ove rijeci koristenje.Bogdan je tu na pitanje sta to znaci odgovorio sa no coment.
Bit ce interesantna skupstina.
panzer
Posts: 12119
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

OT

Kad smo kod demokratizacije, kakva je šansa da u Rudnik soli uđe jedan predstavnik malih dioničara.
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

Pozdrav za sve koji prate ovaj naš forum....
Nisam se javljala od perioda 2014.godine, kada sam upozoravala na ovu strašnu ekipu rukovodioca (Nedim, Ekrem, Bogdan, Berin, Hadžić, Kešo, Tuzović....naravno ekspert za preuzimanje firmi, sada u zatvoru Dizdar itd).
Nama koji proizvodimo, koji smo dugo godina u kompaniji, ne preostaje ništa drugo nego da se nadamo dobrom, a sve ukazuje na to da tako neće biti. Mlada ekipa menadžera se "namirila", i danas dan krčmi a šta nama ostaje, ništa....Ostaje nam da nas proganja Kapidžija po krugu firme, traži punomoći za skupštinu, prijeti, i ako odbijemo da razmišljamo šta bi moglo biti. Meni neka se ne obraća, ni on, ni njegovi nalogodavci jer smo jednom prevareni.
U vezi promjena, za mene je bolje bilo ko novi, nego ovi...
Podsjećam na ulazak Hadena, slanje robe za dionice koja nije plaćena, kupovina dionica BL novcem, enormno bogatstvo naše divne Uprave koja nije u stanju na rođendan kompanije da posjeti proizvodnju (pa čak i naša divna članica Uprave Mirela, zaštićeni svjedok), neki od njih nisu više zaposleni a uredno plata ide i sl
Iskreno žalim za periodom upravljanja Edina Arslanagića...
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Cofadon wrote: 03 Mar 2022, 20:16 Pozdrav za sve koji prate ovaj naš forum....
Nisam se javljala od perioda 2014.godine, kada sam upozoravala na ovu strašnu ekipu rukovodioca (Nedim, Ekrem, Bogdan, Berin, Hadžić, Kešo, Tuzović....naravno ekspert za preuzimanje firmi, sada u zatvoru Dizdar itd).
Nama koji proizvodimo, koji smo dugo godina u kompaniji, ne preostaje ništa drugo nego da se nadamo dobrom, a sve ukazuje na to da tako neće biti. Mlada ekipa menadžera se "namirila", i danas dan krčmi a šta nama ostaje, ništa....Ostaje nam da nas proganja Kapidžija po krugu firme, traži punomoći za skupštinu, prijeti, i ako odbijemo da razmišljamo šta bi moglo biti. Meni neka se ne obraća, ni on, ni njegovi nalogodavci jer smo jednom prevareni.
U vezi promjena, za mene je bolje bilo ko novi, nego ovi...
Podsjećam na ulazak Hadena, slanje robe za dionice koja nije plaćena, kupovina dionica BL novcem, enormno bogatstvo naše divne Uprave koja nije u stanju na rođendan kompanije da posjeti proizvodnju (pa čak i naša divna članica Uprave Mirela, zaštićeni svjedok), neki od njih nisu više zaposleni a uredno plata ide i sl
Iskreno žalim za periodom upravljanja Edina Arslanagića...
O ovom Vasem postu mogao bih napisati desetak stranica,o zadnjoj recenici takodjer,ali necu.Napisat cu samo nekoliko podataka koji vezu trenutna dogadjanja sa svim sto se dogadjalo od Arslanagica,do sada.
Ja svakako ne zalim za Arslanagicem,ali mi je zao sto sam bar malo pomogao da on ode a da dodju ovi.Jednostavno zbog toga sto su oni gori od njega.
I na to sam cijelo vrijeme upozoravao one koji su ih trebali zaustaviti.Ali nisam uspio.Ovi su bilii opasniji,bolji potkivaci.
Na kraju ce se pokazati da im i nisu ucinili bog zna kakvu uslugu.
Jer da su ih procesuirali za kriminal pomocu kojeg su usli sa Hadenom u Bosnalijek,dobili bi puno manje nego sto ce,po svoj prilici dobiti za ovu pljacku.
A neki od tada zasluznih su jos uvijek aktivni.
Onaj koji je tada meni ponudio da u tome ucestvujem i sada okolo telefonom prikuplja dionice za svog gazdu,ne znam za ciju korist.
Jos jedna veza prema istom su i odvjetnici angazirani u svemu ovom.Neki i kao kandidati za NO.Ocito zbog iskustva.Toliko advokata u postenom preuzimanju firme,ne nosi na dobro.Jedino ako sve to ne izvadi onaj kojeg smatram vezom prema onom.Ima iskustva,pritvarali su mu sve oko njega.
I ja sam skeptik glede konacnog izhoda.A iz iskustva sa Fabrikom duhana znam da su ti sindikalisti uglavnom negativni.I nedajte da vas obradjuju.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Sta je ovo odjednom radnici postali moralisti, podržavali su uvjek upravu i arslanagica i uzunovica sad podrzavaju ove nove sto hoce da preuzmu a nece da posteno kupe dionice. Ovi novi nece biti nista bolji od predhodnika i oni ce kupovati dionice Bosnalijekovim parama tj. nastavit ce ono sto
su uzunovic i kompanija radili.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Do skupštine biće odakle je i počeo rast,očigledno je već sve riješeno i prije skupštine.
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Bosnalijek jos uvijek ima 5540 dionicara.
Skoro 30 procenata dionica ne moze glasati na sljedecoj skupstini.
Vise od 23 procenta dionica je blokirano odlukom suda a vise od 7.% su u vlasnistvu Libijskog fonda.
Ostale dionice su u vlasnistvu onih koji su krenuli ka preuzimanju Bosnalijeka,uposlenika i menadzmenta,zatim nekoliko jacih privatnih investitora sa vrlo izrazenom spremnoscu da dobro unovce svoja ulaganja.
Ostalo su dionicari koji nisu prodali ni kada je bilo najteze,kada su ih krimknalci okolo ubjedjivali da ce sve otici k vragu,da treba izvuci bar minimum,itd....
Propustili su da prodaju i po cijeni vecoj od 35 km,,ne podlijezu ni ozbiljnim ubjedjivanjima dine i druzine,i potpuno sam siguran da se nece tek tako odluciti na prodaju.I oni,vlasnici skoro 30 %dionica,odlucit ce nakon koje cijene ce neko moci reci da je vecinski vlasnik Bosnalijeka.
Jer ove do sada iskazane najmanje dvije strane,koji kontrolisu po manje od 30% dionica,jednostavno se ne mogu dogovoriti.
Interesi su im zestoko sukobljeni.A treci,koji je tu kao i uvijek,nije dorastao ovom sukobu.Jer,za razliku od njega,neki su svoje vec i djelimicno odlezali,a drugima to po svoj prilici predstoji.
Ipak je to sve slozenije od opisne telefonske naredbe da se izda neki visemilijonski kupovni nalog za kupovinu berzanskog smeca!Naravno za tudje pare.
Za pocetak,valja rijesiti status blokiranih dionica,i to vjerovatno na sudu.
Znog toga novoizabrani Nadzorni odbor,dugo nece biti upisan.Nema vise Hasana.Ali tu su brojni advokati!
Post Reply