Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

panzer
Posts: 12028
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Koja firma?
Sabur2
Posts: 1873
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by Sabur2 »

Hetig
panzer
Posts: 12028
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Specifična je djelatnost. A sad je tu pitanje, da li se šta dalo preko ruku.
Sabur2
Posts: 1873
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by Sabur2 »

Ma ima puno pitanja, ali bi svakako cijena u pravom nadmetanju bila daleko veca. Hetig je vec renomiran kucepazitelj. Uhodan biznis koji moze i rasti.
Ovo je prebaceno sa dogovorom naravno.
panzer
Posts: 12028
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Ma ne znam. Oko 2 miliona KM prihoda a 2018. je bilo 770.000 KM potraživanja od korisnika. Nekako mi izgleda da je vrlo teško naplatiti potraživanja.
Sabur2
Posts: 1873
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by Sabur2 »

Nije teško, već sporo ali izvjesno. Oni su i moj kucepazitelj i u zadnjih nekoliko mjeseci su utjerali dosta dugova iz naseg haustora, 2-3 duznika sa dugovima između 2 i 4000 KM. Našli su način da se upisuju na nekretninu u slucaju izbjegavanja placanja po presudi, a to je jako stimulativno za duznike da nadju nacin da plate.
brzi
Posts: 2577
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by brzi »

Faktor.ba
"Direktor Sarajevske berze (SASE) Tarik Kurbegović izjavio je za Fenu da je domaće tržište kapitala u manjoj mjeri povezano za svjetskim tržištima kapitala i da, stoga, dosad nismo iskusili velike i nagle padove cijena kakvi su zabilježeni na tim tržištima usljed krize izazvane pandemijom koronavirusa."

Ne reče direktor da za razliku od drugih berzi koje su prije par mjeseci obarale istorijske rekorde naše tržište od 2008. godine bilježi kontinuiran pad, zahvaljujući prije svega fondovima.
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by ummet »

U Americi nafta jucer negativna. I to 20-30$. Ovo izgleda žešće nego što se očekivalo. Mislim da će se propitati mnoge odluke, ugovori itd. Ne znam hoće li generalno stanovnistvo olako prihvatiti drasticno smanjenje standarda zivljenja. Ako hoce onda nece biti problema. Ako nece onda je stvarno sve moguce.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by Shahab »

Treba prepoznati ekonomiju postkorone odnosno novog doba koje nastaje.
Već deset godina centralne banke štampaju novac bez pokrića koji se manifestuje u rastu cijena nekretnina, kirija i papira, fudbalskih transfera i luksuznih dobara. Za deset godina ukupna masa novca M2 u Americi se udvostrućila dok se koeficijent brzine protoka novca M2 velocity smanjio za 30 %. To nije održivo i nastala je pukotina o kojoj govori Adižes. Korona će tu pukotinu pretvoriti u lomljenje sistema.
Realnu proizvodnju kontrolišu Kina i Indija i tu nema skoka cijena ali i oni gube tržište zbig propasti zapada.
Sada se taj globalni lanac prekida. Ponovo će se uspostaviti granice i lokalni monopoli. Fokus će biti na digitalizaciji, hrani i vodi. Pogotovo će na cijeni biti zdrava hrana što je šansa ovog regiona od Bugarske do Hrvatske. Slijedi veliki povrat ljudi sa zapada nazad na Balkan. Također politički nemiri i građanski sukobi iz kojih će izlaz biti pobjeda najjačeg i forma prosvjećene diktature po modelu Tita.
beka26
Posts: 834
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by beka26 »

Hm, povučeni veliki prodajni nalozi sa BHtel i JP elepr. BiH . Sada ili je rasprodaja
obustavljena ili se priprema još žešča??
Post Reply