Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by adnan1987 »

https://www.biznisinfo.ba/evo-koliko-tr ... siguranje/


Mislim da je trentno "teleskop" bliži da nam zove Sarajevsko.

45 + 6,75 = 51,75

S obzirom da nova Vlada FBiH neće biti prije oktobra mogao bi novi vlasnik nafatati još par procenata za još veći komfor.
teleskop
Posts: 22
Joined: 08 Mar 2014, 14:27

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by teleskop »

Uz dužno poštovanje svima, naravno i adnanu1987 kojeg izgleda baš moram da ispravljam. Nije 45%, već 45,5% . Eeee..., koliko je važno ovo 0,5% da se digla velika prašina kako je ASA prevent kupila 0,5%. Koliko sam razumio slavuja, on je mislio da je jedino ASA Prevent kupac, a ja naglasio da Sarajevo osiguranje jednostavno žele svi koji imaju iole šansi ... i naglasio Sarajevsku pivu (s osmjehom) asocirajući na Muju i da će AW-broker to kupiti, ali za koga, tako da očekujem u top-10 smanjenje skrbnika Rajffajzen i pojavu novog skrbnika, i možda još neko (i ispadanje OIF LILIUM, kao i ispadanje iz topa 10 i ASA Preventa 0,52%, jer će Rajff. imati 0,6%).
Stoga imam pravo na prognozu (samo moje mišljenje, a ne vidovnost) onoga što male dioničare najviše zanima: U narednom periodu nema veće količine dionica koja privlači potencionalne kupce tako da očekujem pad dionice ispod 10,00KM (ako potraje i niže) kao i pasivnost trgovanja na ovom emitentu, ali to i ne znači da dionica ne vrijedi puno više kako su je mnogi opisali, što se i slažem.
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by ummet »

Sve sto je ostalo za prodaju ima potencijal za zaradu min 20%. Tajming je odlucujuci hoce li bitti vise ili manje.
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

teleskop wrote: 10 Aug 2019, 23:41 Uz dužno poštovanje svima, naravno i adnanu1987 kojeg izgleda baš moram da ispravljam. Nije 45%, već 45,5% . Eeee..., koliko je važno ovo 0,5% da se digla velika prašina kako je ASA prevent kupila 0,5%. Koliko sam razumio slavuja, on je mislio da je jedino ASA Prevent kupac, a ja naglasio da Sarajevo osiguranje jednostavno žele svi koji imaju iole šansi ... i naglasio Sarajevsku pivu (s osmjehom) asocirajući na Muju i da će AW-broker to kupiti, ali za koga, tako da očekujem u top-10 smanjenje skrbnika Rajffajzen i pojavu novog skrbnika, i možda još neko (i ispadanje OIF LILIUM, kao i ispadanje iz topa 10 i ASA Preventa 0,52%, jer će Rajff. imati 0,6%).
Stoga imam pravo na prognozu (samo moje mišljenje, a ne vidovnost) onoga što male dioničare najviše zanima: U narednom periodu nema veće količine dionica koja privlači potencionalne kupce tako da očekujem pad dionice ispod 10,00KM (ako potraje i niže) kao i pasivnost trgovanja na ovom emitentu, ali to i ne znači da dionica ne vrijedi puno više kako su je mnogi opisali, što se i slažem.
Vjerovatno će biti isti skrbnik, dakle Raiffeisen, ako je kupovina išla preko skrbničkog računa i ako je bio samo jedan kupac. Tu je pretpostavljam već došlo do preslagivanja unutar računa na istom skrbniku oko 3%, i najmanje 2 od prvih 10 su prodali, a to je oko 1,2%. Ovo se sve vidi kada se pogledaju pojedinačne transakcije koje su obavljene u petak, a ima ih čini mi se 3 ili 4 preko 20.000 kom, pa ih je relativno lako identifikovati.

A pad cijene dionice i pasivnost trgovanja će se vjerovatno desiti onog momenta kada kupac dostigne 50% plus 1 dionicu (u zbiru ono što je kupio i ono što je dogovorio da kupi - sa vladom ili fondovima). Ako je s vladom dogovoren paket, onda je to vjerovatno već dostignuto, a ako je dil napravljen s fondovima ima tu još da se kaže štošta...
panzer
Posts: 12068
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

I u julu su ostali na 15% rasta premije.
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

Pišući o transakcijama dionicama Sarajevo osiguranja ovih dana,uglavnom smo se ispromašivali!Jedino se pokazalo taačnim ono što sam napisao netom prije nego je administrator onako naprasno morao promjeniti server!
Tačno je da se sve odvija uz potkivanje.Ovog puta uz učešće i lavova i svih do sada redovnih učesnika!Tacno je i da se uglavnom kupovalo parama od prodaje zraka sa Igmana poslije obilne grmljavine te od prodaje stare plastike i nove energije.
Kažu da je tačno i to da je hađija ovog puta zaklao puno kurbana .Svi koji su s njim kontaktirali oko prodajnih naloga mogu se tako osječati!
A detalji će i onako isplivati jednogaa dana!
panzer
Posts: 12068
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Ma očito je da su "naši" ali meni i dalje nije jasno da su bili toliko "velikodušni".
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by sayo »

panzer wrote: 14 Aug 2019, 09:32 Ma očito je da su "naši" ali meni i dalje nije jasno da su bili toliko "velikodušni".
Nisu naši, AXA je.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

I meni je to nevjerovatno Panzer. Nikada dosada nisu to radili na ovaj način, da odmah plate po znatno većoj cijeni od one koju su ranije vještački fiksirali na nivou do 6 KM. Pa da su postepeno dizali cijenu mogli su kupiti približnu količinu za manje novca, samo što bi im trebalo više vremena. Vjerovatno je upravo vrijeme faktor koji ih tjera u ovom smjeru, ili se pojavio neki novi "investitor" koji nema živaca za te igre a ima dovoljno novca. Naravno, sva ova moja naivna razmišljanja iznosim "naglas" bez adekvatnih informacija šta se stvarno dešava. Pokušavam analizirati na osnovu onog što svi mogu vidjeti...
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by insider »

Ja rekoh da ovoliko novca za transakcije ima strani invedtitor ili fondovi!

I sta na kraju bi?
Post Reply