Bosnalijek

montypython
Posts: 3949
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

nane wrote:Zna li iko kolika je dividenda, nacuo sam da je prko 1 km pa nemogu da vjerujem
Ne znam koliko će biti dividenda ali teoretski nema prepreka da bude i viša od 1, dobit u 2018 im je (po sjećanju da ne tražim sad) iznad 13 miliona neto, imaju oko 9 miliona dionica tj dividenda bi mogla biti i 1,4 KM čak i da ne diraju akumuliranu dobit. Ne kažem da hoće, možda neće ni 1 ali mogu ako hoće.
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

¸ Stvarno je čudno da od ovoliko ljudi na forumu,niko nije otišao da vidi materijale za skupštinu.Ja sam išao juče.poželio svoje prijatelje iz Jukićeve .Moj stari drug Bogdan,donio mi lijepo na recepciju prijedloge odluka i papir da potpišem da sam izvršio uvid.
A tamo lijepo piše da se predlaže da se isplati dividenda u iznosu od 0.59 km po dionici.Ostalo,dakle više od polovice dobiti iz prošle godine raspoređuje se za proširenje materijalne osnove,ili tako nekqako.Uglavnom,to će bti dostupno njima gore,da li direktno ili preko nekoliko posrednika,pa na Maltu.Ne zam je li to u vezi sa dolaskom ovog američkog generala ili je stara navika,još iz Arslinog vakta.I on je koristio ovakve formulacije za ovaj dio koji ostaje u kući!Ne pravi Uzunović neki veliki otklon od svog učitelja!Izgleda da nije ništa naučio iz njegove sudbine!
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ako je tako onda je lakse zakljuciti razloge za rast dionice. Nije znači zbog dividende.
Moguće da će čak i BHTelekom imati veću dividendu sa duplo manjim EPS, a na berzi razlika drastična.
Gepard
Posts: 9
Joined: 14 Jun 2017, 19:14

Re: Bosnalijek

Post by Gepard »

Ne s... Halile bgt više,tebe i tvoje demagogije na forumu je svakom preko glave.
beka26
Posts: 852
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bosnalijek

Post by beka26 »

Upozoravam foruma se da ne nasedaju na provokacije.
Dionice ns sase su uveliko počinjene i vrijed puno više.
Naročito visoko profitabilno kao što su Bs lijek, telekom i,
Elek priv itd. Ko god ima slobodnog kapitala neka kupuje,
Jer fed, ecb i ostale plasiraju ogromne količine novca bez pokrića u opticaj. Cilj je da za papire pikupuiju prave vrijednosti.
beka26
Posts: 852
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bosnalijek

Post by beka26 »

Izvinjavam se na pravopisni greškama 8-)
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ne bi valjalo da nema i ovakvih.Čovjek bi se pitao zašto nam se sve ovo dešava.I ne znam šta je to demagogija u ovim postovima.Dividenda je predložena 0.59 km,i tako će biti.Ostavljaju dovoljno za izvući preko ne znam koliko posrednika,i za to su i optuženi.I nikako to ne bi mogli uraditi bez sitnih kriminalaca iz okruženja.I zato oni i postoje.Nisu to nikakvi stranci,ili vanzemaljci.To su ljudi od svuda,pa i sa ovog foruma!A ja idem dalje.
Moje je da uradim sve što mogu,pa kako ispadne.Važno je da ne bude do mene!
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Čuo sam da za skupštinu ima prijedlog grupe dioničara za veću dividendu. Ne znam koji iznos, ili koliko je realno da se izglasa u ovim odnosima.
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Pa dobro, konacno su galensko (sirupi/suspenzije i kreme/masti) preselili u normalne prostore.
Stara zgrada je prije 30 godina vec bila zastarjela. Proces se odrzavao samo voljom i trudom uposlenih. Nadam se da je i oprema nova.
Arslanagic je mnogo ulagao u građevinske radove, ali u opremu samo sto se mora. Jasno je zasto.
Na opremi se uzme 3-5%, a na gradjevinskim radovima mnogo vise.

Da se razumijemo, i ovi su se ugradili pofino, bez sumnje.
Post Reply