Energoinvest

beka26
Posts: 845
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Energoinvest

Post by beka26 »

Šta mislite hoće li Enego inv. Imati udjela u izgradnji
Bloka 7 ??
adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: Energoinvest

Post by adnan1987 »

Mogao bi biti angažiran kao podizvođač kao što su angažovani od strane Huawei na projektu 4G .
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

montypython wrote:Hmmm, sporazum o saradnji. Ne vidim još uvijek neki prihod Energoinvesta od ovoga. Šta se konkretno može ovdje naplatiti? Koji je proizvod, ko bi bili kupci? Pričaju već dugo o tim edukacijama i saradnji ali ništa konkretno što generiše prihod ili bar ja ne vidim. S druge strane plate idu, treba obezbjediti posao za 400 ljudi a ovo mi ne izgleda kao to.
Sarajevo je europska metropola, u svakom slucaju "pametni gradovi" su i te kako izuzetno unosan posao za sve one koji su ukljuceni u te projekete, a EI je ovim sporazumom preuzeo monopol nad time, ne treba puno biti pametan i znati da je 2+2=4.


Siguran sam po zadnjim desavanjima na berzi da je poceo HOD UNAZAD ENISR-a.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Energoinvest

Post by Sitna buranija »

Daj Bože, sayo. Treba biti optimista, ali ovo je čini mi se više rezultat neke trenutne euforije...
montypython
Posts: 3930
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Ja čak vjerujem u povrat dionice na više vrijednosti one od prije nasilnog obaranja npr na 2-3 KM. Za nešto više morala bi sama firma početi zarađivati. Nemam ja ništa protiv pametnih gradova ali još nisam siguran kako to oprihodovati/naplatiti i koja je konkretna usluga. Ni ovo sa Sarajevom nije ugovor nego sporazum tako da imam osjećaj da tu još nema nekih para. A volio bih da nisam u pravu.
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Energoinvest

Post by ummet »

Ove price oko poslovanja Energoinvesta mi lice ba situaciju kad neko padne sa 20 sprata a onda se ljudi okupe oko tijela, pa diskutuju jel ziv ili nije, eno ga mrdnuo se, ko da sam ga vidjela da dise itd itd. Otidjite na stranicu Energoinvesta i ovdje na forumu napisite JEDAN proizvod koji oni prodaju i njehovu tehnicku specifikaciju. Pa onda idite na stranicu Končara i pogledajte tamo. Dionica moze porast cisto zbog imovine koja ce se dat u staro zeljezo i nekekretnina i zemljista. Ni E od Energo tamo vise nema. Mogu oni potpisivat sta hoce. Vjerujem da su vodje u BH timu istrazivaca Marsa i drugih nebeskih tijela. Ljudi, pljacka se kompanija od 92. Ne da se nosi u dzepovima ili kamionima, nego se bukvalno raznose pogoni i postrojenja. Sada toga vise nema i SDA balijanderi su i one prasnjave fijoke ispraznil. Znaci spekulativna kupovina DA, kupovina zbog poslovanja NE NE NE!
Sabur2
Posts: 1881
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

8 plata.
Sta mislite koliko ljudi koji imaju znanje i sposobnost da vode i zavrsavaju projekte ostaje u kompaniji koja im duguje 8 plata?
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Energoinvest

Post by Sitna buranija »

Zar 8 plata? Pa skoro im je vlada dala pare da se uvežu doprinosi za okt., nov. i dec. čini mi se...
montypython
Posts: 3930
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Po meni te plate ne bi trebale biti kljucne. Ne znam zasto im to nisu uplatili ili bar veci dio. Koliko moze biti jedna plata za tih 400 ljudi, mozda milion bruto mjesecno u vrh glave. Dakle to je 8 m max. Pa primice 54 miliona za zgradu i vec su bar 10 ili 20 dosad, ne znam. A gdje su pumpe u Hrvatskoj a gdje zemljiste od bar 15 miliona? Pretpostavljam da bi sa lako mogli nagoditi za onu tuzbu za naftu za manje od tih 15 m. Plus jos neplaceno potrazivanje za izvrsene radove u Kurdistanu. Imaju/imace bar 80 miliona u novcu i nekretninama bez onih nekretnina u koje ce preseliti i bez patenata. Kljucno pitanje po meni nije tih nekoliko plata nego da li ce odsad raditi/imati posla ili ce u kacelarijama plesti carape i guliti luk za rucak, vjecno kljucati taj cash i nekretnine koje imaju. U tom smislu sam i pitao nekoliko puta sta sad rade i gdje. Posto ne dobih odgovora a sumnjam da niko od tih 400 plus clanovi porodica ne citaju ovu temu, mogu samo zakljuciti da trenutno ne rade nista.
beka26
Posts: 845
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Energoinvest

Post by beka26 »

Sačekajte samo dok ga privatriziraju, ima da dobijaju poslove
na sve strane...
Post Reply