Bosnalijek

insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Nadzorni odbor je jednoglasno donio odluku da je od 18.10. novi direktor Bosnalijeka Nedzad Polić....a veoma zanimljivo je iz koje stranke dolazi (nista lose ne mislim)!!!!
brzi
Posts: 2576
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Bosnalijek

Post by brzi »

Jedan od rijetkih koje je visoki predstavnik najurio. Vjerovatno je bio i previše odan stranci. Šta je interes SDA u Bosnalijeku ?
Mentalist
Posts: 237
Joined: 02 Oct 2012, 18:22

Re: Bosnalijek

Post by Mentalist »

brzi wrote:Jedan od rijetkih koje je visoki predstavnik najurio. Vjerovatno je bio i previše odan stranci. Šta je interes SDA u Bosnalijeku ?

Prva smjena na čelu firme od '91.
Nedžad Polić umjesto Edina Arslanagića na čelu Bosnalijeka
Nadzorni odbor Bosnalijeka d.d. je jednoglasno imenovao dr.sc. Nedžada Polića kao novog direktora ove kompanije. Odluka o imenovanju stupa na snagu 18. oktobra 2012. godine.
Bosnalijek
Bosnalijek
Nedžad Polić je doktor ekonomskih nauka s bogatim menadžerskim iskustvom u privredi. Na ovoj važnoj funkciji zamijenit će dosadašnjeg direktora Edina Arslanagića, dipl.ing.chem., koji je uspješno vodio Bosnalijek od 1991. godine do danas.

Nadzorni odbor je također donio odluku o produženju mandata članovima Uprave i Sekretaru Društva najduže do 120 dana od 18.10.2012. godine, te odluku o izboru vanjskog revizora, saopćeno je iz Bosnalijeka.

Ako se ne krene u prodaju državnog dijela ,a mislim da neće jer da je SDA htjela da ga proda ,prodali bi ga nego će se nastaviti i dalje sa izvlačenjem novca za druge igrače i za stranku.Pogledajte samo njegovu biografiju,odmah je u prvi plan da je doktor ekonomski nauka,pitajte kako je Ibrahimović ,ministar odbrane radio magistarski,po kafanama i sjelima to svi znaju u stranci,prema tome ako ne prodaju ga ,zadugo opet neće od Bosnalijeka biti nafake.Čim SDA spomene svoje kadrove odmah u prvi plana se izbacuje da je menadžer i nekekav doktor koji je eto zbog svog DUGOGODIŠNJEG iskustva u privredi izabran na tu funkciju da i oni narodu pokažu da imaju KONJA za utrku.

Interes SDA je da od svega radi buku i busa se u prsa,kontra malih dioničara i naravno vladajuće koalicije...
panzer
Posts: 12025
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Hajmo prestat kopirati postove sa drugog foruma koji već odavno nije forum.
Loto
Posts: 27
Joined: 04 May 2012, 12:19

Re: Bosnalijek

Post by Loto »

Drzavni dio Firma Bosnalijek kao i Libiski definitivno ce ici na prodaju jer kupac od 15% pokusava da nadze nacina da sto jeftinije kupi kao sto je to uradio u predhodnom a kada se to dogodi malim dionicarima nista drugo ne preostaje nego da klimaju glavama ili da prodaju svoje dionice za jeftine pare. Trenutan situacija je jako zategnuta i dosta se radi bez transparentnosti u svim osnovam poslovnosti.
montypython
Posts: 3913
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

U današnjem Oslobođenju preko čitave strane članak o Bosnalijeku. Da odmah pređem na suštinu, nema u njemu ni jedne nove ni važne informacije, ni traga istraživačkom novinarstvu. Autor Eldar D sipa žalopojke o tome kako je 15 % dionica kupila stanovita firma Haden a za njega je eto ključno ko stoji iza nje. Kaže nam da je za registraciju u Luksemburgu potrebno samo 5000 Eura. Ne kaže međutim da za kupovinu 15% dionica treba ipak mnogo više i da svako ima pravo da za svoje pare kupuje šta hoće.
Onda nam poručuje da niko ne zna ko se krije iza Hadena ali da neki misle da se radi o neprijateljskom preuzimanju od strane ruskog Proteka a na nagovor Nedima Uzunovića a da je isti uvezan sa ovdašnjom vlasti. A sve to da bi Vlada postavila svoje ljude u nadzorni odbor i onda prodala kompaniju. Iako je malo prije toga sam rekao da niko nema pojma ko stoji iza Hadena (uključujući dakle i njega samog) ne propušta da nam kaže na kraju da treba ispitati veze vlasnika te firme sa aktuelnom vlašću u BiH i da se kad bi bilo tako može govoriti i o zloupotrebi povlašternih informacija itd.
Baš je dirljiva ova briga za zakonitost. Pa gdje nađe od svih mogućih kršenja zakona u Bosnalijeku da nam soli pamet sa tim je li Vlada u vezi sa kupcem ili nije. I kakva je to zloupotreba povlaštenih informacija? Da imaju pameti u Vladi bi (ako je to istina) odmah reklI: "da, Haden je kupio dionice po našem prijedlogu ili nagovoru" I, šta s tim? Da, prodaćemo Bosnalijek čim nađemo kupca koji nudi povoljnu cijenu, i Šta s tim?"
Ne reče nam ništa Eldar o postojećem menadžmentu, curenju na sve strane, nedjeljenju dobiti (ili kako to oni kažu "reinvestiranju" svih ovih godina dosad, teškom višegodišnjem oštećivanju malih (i svih ostalih) dioničara, forsiranom obaranju dionice na 8 i mnogo čemu drugom.
Problematično je Eldaru što neko za svoje pare kupuje dionice (s kojima zasad nema nikakvu vlast) a nije mu problem što je neko drugi 20 i kusur godina vladao u potpunosti tom istom firmom a nema ni 0,5 % vlasništva.
Već dugo i da ne kažem svakodnevno, Oslobođenje objavljuje nekakve članke o Bosnalijeku čija je suština da u njima-nema ništa. Obična skribomanija i razvlačenje. Prežvakavaju se postoci vlasništva i hipoteze ko možda šta radi a uvijek navijački nastrojeno. Postalo mi je dosadno to i čitati.
Šta reći o autoru, od urednika nekada vrlo kvalitetne biznis rubrike u Danima, spao je na ovo.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Monthy, skoro u istom ozračju su na forumu mojnovac.net pisali pustolov i tuzlak, nevjerovatan je stepen koincidencije i sličnosti razmišljanja. Čovjek bi pomislio da pod raznim imenaima ista osoba objavljuje na više strana, što nije u ovom slučaju

http://www.mojnovac.net/forumi/showthre ... 5&page=263
panzer
Posts: 12025
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

E.D. optužuje Nikšića da preko rusa hoće kontrolu a Trhulj poziva Haden da se očituje. Treći opet prozivaju SDA jer se novi direktor svojevremeno bavio politikom. Uglavnom sve su nagađanja jer jedno vrijeme je preko Nikšića režiser bio SDP pa onda sad odjednom SDA. A ni jedni ni drugi nemaju veze s tim.
montypython
Posts: 3913
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

proleter wrote:Monthy, skoro u istom ozračju su na forumu mojnovac.net pisali pustolov i tuzlak, nevjerovatan je stepen koincidencije i sličnosti razmišljanja. Čovjek bi pomislio da pod raznim imenaima ista osoba objavljuje na više strana, što nije u ovom slučaju

http://www.mojnovac.net/forumi/showthre ... 5&page=263
Pogledah to sad, ali nije baš tolika koincidencija, Članak je objavljen danas pa nije baš čudno da dvoje raguje na sličan način s obzirom na to koliko je članak navijački i bezvezan. Slučajno se podudarilo mišljenje mene i Tuzlaka po ovom pitanju inače imali smo mi i neke mini polemike nedavno, a mišljenje nam se npr oko JPESR poprilično razlikuje. Za pustolova ne znam. Doduše ima svašta, evo neki dan ono što sam ja napisao na ovom forumu neko u potpunosti nekoliko dana kasnije copy-paste na "moj novac" od A do Z (nesto o Energoinvestu) pod svojim imenom.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Sorry panzer, ali Bosnalijek, Nedža Polić, Arslanagić, Komisija za VP, Oslobođenje, Eldar D...i te kako imaju veze sa SDA.
Za Haden nisam siguran.
Post Reply