Energoinvest

MAMUSA8052
Posts: 82
Joined: 14 May 2015, 23:41

Re: Energoinvest

Post by MAMUSA8052 »

Ima li igdje ikakva informacija o 37 skupštini Energoinvesta koja je trebala biti održana 28.06.2018g
panzer
Posts: 12024
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

jel nešto trebalo biti.
MAMUSA8052
Posts: 82
Joined: 14 May 2015, 23:41

Re: Energoinvest

Post by MAMUSA8052 »

Samo pitam, jel postoji ta firma jos, kakvi su im planovi, kako posluju prvu polovicu godine, sta namjeravaju s novcima od prodaje zgrade itd
panzer
Posts: 12024
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Ne vjerujem da je nešto sjajno. Vjerovatno je opet gubitak jer nije bilo vijesti o novim poslovima a nadati se je da imaju bar dio prihoda od projekta u Tanzaniji.
Što se tiče prihoda od prodaje zgrade, država im namjerava isplatiti u tranšama pa bi prema tome trebalo očekivati naredne tri godine tj ovu i naredne dvije po 18 miliona KM. I ako bi išlo bez većih komplikacija onda bi u narednom periodu trebali imati dobiti od bar 10 miliona KM na kraju ove godine. A ako i iduće dvije godine dobit bude manja od 18 miliona KM onda će imati veliki problem.
MAMUSA8052
Posts: 82
Joined: 14 May 2015, 23:41

Re: Energoinvest

Post by MAMUSA8052 »

Nadat cemo se da ce prezivit!
panzer
Posts: 12024
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Treba da se konsoliduju i počnu zarađivati mimo ovih para koje će im dati. Sad, gledajući onaj bunt radnika protiv institucija prošle godine kada su oni odbili dati garanciju za projekat vidi se da ima volje da se radi. A valjda će im i ova šefica biti dosljedna sa iskrenim namjerama. Obično žensko zna dobro voditi firmu pa bi trebalo biti neke nade.
montypython
Posts: 3912
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Nema im ni onog e lista, zadnji je izašao početkom decembra i bio je dosta informativan, mislim da je bilo predviđeno da izlazi kvartalno. Tako smo bar nešto znali. Pretpostavljam da će ova kupovina i priliv keša dosta stvari promjeniti i u izvođenju dosadašnjih radova ali i novim planovima. Mene također zanima je li u ovom trenutku išta rade npr u Tanzaniji ili drugdje ili je sve stalo i čekaju se pare (u kom slučaju će naravno imati penale i dalje slabiti vlastitu reputaciju). Ovo s obzirom da imaju rubruku novosti u kojoj osim informacija o skupštinama praktično ništa i ne objavljuju još od početka godine. Pa, ili ništa i ne rade na starim a ne dobijaju ni nove poslove, pa nemaju šta ni objaviti ili imaju ozbiljnih PR problema. U svakom slučaju 400 zaposlenika je vojska koja bi morala zaraditi milion KM DNEVNO.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Kako god, mislim da je ENISR samo izgubljen novac i vrijeme. Bolje je uzeti išta nego ništa.
Izgubiti manje nego više.
To je sve lopovluk na sve strane, šeme, dogovori, apsolutna krađa koja traje od rata i još gore na ovamo u kompletnoj ekonomiji BiH, posebno kada su u pitanju društvene firme.
Ja mislim da nema većeg lopovluka na planeti.

Tako da sam digao ruke ne samo od ENISR već od bilo kakve investicije u BiH.

Zaobilazim u širokom luku.

Ovo je i moj zadnji post na ovoj temi.

Sretno ostalima.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
panzer
Posts: 12024
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Meni se često dešavalo da kad odustanem od nekih dionica one skoče za 150%. Valjda sam samo ja te sreće.
montypython
Posts: 3912
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Nije mi neka logika odustajati od nečega kad je cijena na istorijskom minimumu a nakon više godina firma dobija traženu likvidnost u vidu novca za zgradu i novca za zemljište, odnosno dobija istorijsku šansu. Izgubiti se ne može skoro pa ništa na cijeni 1,0 a dobiti može mnogo. Čudi me da baš sayo odustaje iako je sve ovo vrijeme bio ekstremno optimističan i to kad je lopovluk tamo bio najveći i kad su imali duplo više radnika nego sad. Sad kad su troškovi dosta srezani, otišlo mnogo ljudi koji nisu ništa radili a dobiće se 60 miliona na ruke i pritom cijena dionice prepolovljena u odnosu tada jednostavno nema mi logike prodavati. Svako naravno ima pravo da sa svojim novcem radi šta hoće ali ovo mi je prilično loš tajming za izlazak.
Post Reply