BH Telecom

Sitna buranija
Posts: 2063
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

slavuj wrote:Provjerio sam ja danas.Za isplatu dividende predlaže se 32.000.000 km ili 0.501 km po dionici.Ostatak od 23 miliona od prošlogodišnje dobiti ostaje kao neraspoređena dobit.Iz ranije neraspređene,akumulirane dobiti oko 182 miliona raspoređuju u rezerve.Taj iznos su izgleda već reinvestirali i dobili povrat poreza .Rezerve su im inače na nivou zakonom obaveznih,dakle 25% nominalnog kapitala!Na poziciji akumulirana neraspoređena dobit ostaj ukupno oko 33 miliona.Da ne unosim zabunu,mogu oni isplatiti vanrednu dividendu iz onog dijela rezervi za koji nisu tražili povrat poreza a koji prelazi obavezni iznos rezervi!Tako nekako sam ih shvatio!NIsam to detaljno analizirao ali sam vidio da imaju oko 220 miliona gotovine!Dobar dio je oročen u bankama!
Dugoročni depoziti 47,6 mio KM, kratkoročni depoziti 194,4 mio KM i novac i novčani ekvivalenti 34,8 mio KM. Sveukupno 276,8 mio KM. Na 30.06. će imati oko 300 mio KM pod uslovom da ne bude neuobičajenih događaja...
dervissedam
Posts: 39
Joined: 19 May 2016, 17:25

Re: BH Telecom

Post by dervissedam »

Sitna buranija wrote:
slavuj wrote:Provjerio sam ja danas.Za isplatu dividende predlaže se 32.000.000 km ili 0.501 km po dionici.Ostatak od 23 miliona od prošlogodišnje dobiti ostaje kao neraspoređena dobit.Iz ranije neraspređene,akumulirane dobiti oko 182 miliona raspoređuju u rezerve.Taj iznos su izgleda već reinvestirali i dobili povrat poreza .Rezerve su im inače na nivou zakonom obaveznih,dakle 25% nominalnog kapitala!Na poziciji akumulirana neraspoređena dobit ostaj ukupno oko 33 miliona.Da ne unosim zabunu,mogu oni isplatiti vanrednu dividendu iz onog dijela rezervi za koji nisu tražili povrat poreza a koji prelazi obavezni iznos rezervi!Tako nekako sam ih shvatio!NIsam to detaljno analizirao ali sam vidio da imaju oko 220 miliona gotovine!Dobar dio je oročen u bankama!
Dugoročni depoziti 47,6 mio KM, kratkoročni depoziti 194,4 mio KM i novac i novčani ekvivalenti 34,8 mio KM. Sveukupno 276,8 mio KM. Na 30.06. će imati oko 300 mio KM pod uslovom da ne bude neuobičajenih događaja...
4,5 KM-ova po dionici...
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: BH Telecom

Post by insider »

Investicioni fond KKR razmatra prodaju telekomunikacione kompanije United Group u sklopu transakcije kojom bi vrednost te kompanije, uključujući dugove, mogla dostići do tri milijarde dolara, piše Wall Street Journal pozivajući se na izvore upoznate sa dešavanjem.

Do prodaje bi, kako piše njujorški list, došlo u trenutku mnoštva aktivnosti u evropskom telekomunikacionom i emiterskom sektoru, budući da giganti kao što je Vodafone kupuju preduzeća širom Evrope.

Njujorški list prenosi ocjene pojedinih bankara da prodaja United Groupa možda neće privući pažnju velikih kompanija, ali da ipak može privući interes investitora zbog široke ponude i rasta broja korisnika.

United Group sa sjedištem u Amsterdamu je u Srbiji vlasnik kablovskog operatera SBB i regionalne televizije N1. Stvorena je 2007. spajanjem SBB-a, Telemacha Slovenije i Telemacha Bosna, izvijestio je Tanjug.
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: BH Telecom

Post by ummet »

Telemach razbija. Za maksimalno pet godina imat ce najveci prihod u BiH.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Profesionalno upravljanje i sinergetski učinak pripadnosti globalnom sistemu. Sve suprotno BH Telekomu.
brzi
Posts: 2574
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

razgovaram sa čovjekom koji u USA radi za velikog kablovskog operatera i kaže da oni sad idu na 5G i da bi i našim telekomima bilo najbolje preskočiti 4G. Ukoliko se Telemach ili novi vlasnik Telemacha odluči za uvođenje 5G, naši telekomi za par godina mogu staviti ključ u bravu.
panzer
Posts: 12024
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

ummet wrote:Telemach razbija. Za maksimalno pet godina imat ce najveci prihod u BiH.

Razbija sa gubitkom.

2016. na 77,5 mil KM prihoda imali 3,2 mil dobiti a 2017. na 110 mil KM prihoda imali preko 2 mil KM gubitka. A nemaju nikakav teret fiksne mreže niti višak radnika.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Evo upravo sam sa skupštine dioničara BH Telecoma. Želim da obavijestim dioničare da tačka Odluka o isplati dividende nije usvojena jer je većinski vlasnik glasao protiv. Kao razlog su naveli da žele povećati iznos redovne dividende za 6 miliona, tj na ukupno 38 mil., a za proteklu skupštinu su zakasnili da promjene prijedlog pa će zakazati novu skupštinu za 14 dana. Također, direktor za finansije BHT-a Orhideja Junuzović navela je da će isplata vanredne dividende biti u septembru ove godine, zajedno sa 23 mil. koji nisu isplatili od prošlogodišnje dobiti (ako ne slažu) :D
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: BH Telecom

Post by ummet »

panzer wrote:
ummet wrote:Telemach razbija. Za maksimalno pet godina imat ce najveci prihod u BiH.

Razbija sa gubitkom.

2016. na 77,5 mil KM prihoda imali 3,2 mil dobiti a 2017. na 110 mil KM prihoda imali preko 2 mil KM gubitka. A nemaju nikakav teret fiksne mreže niti višak radnika.
Mislim da je tvoja analiza pomalo "naivna". Što manje dobiti, to manje i poreza. Imaju i oni svoje Marketingške i Savjetodavne kompanije po otocima i drugim egzotičnim lokacijama. Ali pogledaj rast prihoda ... 42% !!!! Za jednu godinu !!!! Nerealno !!!
panzer
Posts: 12024
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Meni je to gerila. Koliki god da je promet i dalje ih ne smatram kompletnim operaterom.
Mozda i grijesim ali sad je tako.

I KKR je to spreman prodati. A tek su poceli ulaziti na trziste odnosno kao trebali bi biti najjaci operater za nekoliko godina.
Post Reply