BH Telecom

panzer
Posts: 12024
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Na njegovom. Mislio sam to dopisati.

I mi kad kupujemo dionice po povoljnoj cijeni, ne interesuje nas previše ko prodaje. Osim onog podatka do koje najniže cijene do koje je prodavac spreman ići. Ako fondovi tako rade, to je problem vlasnika fondova a ne kupca dionica.Tako da i ja kada bih imao par slobodnih miliona KM vjerovatno kupovao BH Telecom.
Sitna buranija
Posts: 2063
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

proleter wrote:Sad i BIG rasprodaje zadnjih dana, naizmjenično, sve uvezano, Mi Group, Naprijed, Babić....
Zaboravio si Herbos, i oni su prodavali. Kao i Raiffeisen sa skrbničkog računa...
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

slavuj wrote:
Shahab wrote:Na kraju ćemo mi platiti da ih neko preuzme i spasi od nesposobne i pohlepne partitokratije. U najboljem slučaju cijena će biti 1€ kao kod preuzimanja Bekto precize.
Ma nije baš dotle došlo.Ne treeba zaboraviti da su tamo,istina po vlastitim priznanjima,sve sami eksperti!Najbolji u državi i šire,kako skromno izjavi onaj DH!Pa v idite kako oni uredno,svaka dva mjeseca,zakažu skupštinu pa reizaberu člana NO! A o eventualnoj prodaji će odlučivati poslije izbora.A ako izbora i ne bude,onda opet poslije izbora!Interesantno je da niko od potencijalnih kandidata ne spominje nikakve ekonomske poteze.Uglavnom svi brane zemlju.U tom političarenju jedni drugima stalno nabacvuju pred gol!Ko će konačno poentireti,vidjet će mo.Ja se nadam da se bar menadžment osjeća odgovornim za ovoliki kapital!
Trenutno nas brane od Rusije. Posebno je hrabar Halid Genjac.
http://m.vijesti.ba/clanak/399336/genja ... miliona-km
slavuj
Posts: 1945
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Da ne bi ispalo da ne smijemo javno stati iza ovoga što ovdje pišemo,treba doći na sljedeću skupštinu u što većem broju i reći im sve što je ovdje več rečeno!¨Treba im jasno reći šta to mi ,kao građani i kao dioničari,očekujemo od ovih koji su u prilici nešto odlučiti oko BH Telekoma.Svaki građanin FBiH je indirektno i dioničar BH Telekoma, i svih drugih društava u kojima Vlada ima svoje dionice.Jer te pare koje oni od tud izvlače,ili ih jednostavno prepuštaju kriminalcima,su zapravo naše!I zato pozivam sve one koji imaju dionice ili mogu uzeti punomoć od nekog dioničara,da dođu na skupštinu!To nam je zapravo jedino mjesto gdje mošemo organizirano zatražiti da se od imovine Vlade i ostalih dioničara odmaknu svi oni koji su tu samo da je pljačkaju!I jasno treba reći da mi dobro znamo šta se to tamo sve radi!
Zadnji je čas da nešto učinimo da zaštitimo svoju i imovinu građana.Od kriminalaca u Vladi i oko nje,u mendžmentu i oko njega,u Društvima za upradljanje i menadžmentima fondova,ne može se očekivati ništa osim kriminala.Treba ih na skupštini dovesti u poziciju da se javno izjasnbe jesu li dioi te kriminalne mreže!
Vjerujem da bi i mediji to smatrali značajnim!
panzer
Posts: 12024
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Pa bilo bi drugačije kada bi se pojavilo 50 ljudi koji imaju šta za reći.
slavuj
Posts: 1945
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

panzer wrote:Pa bilo bi drugačije kada bi se pojavilo 50 ljudi koji imaju šta za reći.
I više,jer dioničara ima sigurno puno više!Ja ću biti tamo,ali to neće ništa značiti ako nas ne bude bar stotinu!
montypython
Posts: 3912
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

koliko vidim iz arhive prvih 10 na rvp, BIG je prodao bar 30ak hiljada kom u zadnjih par mjeseci. Interesantno bi bilo znati zašto prodaju po 13 a nisu kad je bilo 80, i to još pred najavljenju podjelu vanredne ( a vjerovatno i redovne) dividende.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

montypython wrote:koliko vidim iz arhive prvih 10 na rvp, BIG je prodao bar 30ak hiljada kom u zadnjih par mjeseci. Interesantno bi bilo znati zašto prodaju po 13 a nisu kad je bilo 80, i to još pred najavljenju podjelu vanredne ( a vjerovatno i redovne) dividende.
Današnje stanje, Naprijed opet prodavao krajem prošle sedmice :o
dervissedam
Posts: 39
Joined: 19 May 2016, 17:25

Re: BH Telecom

Post by dervissedam »

montypython wrote:koliko vidim iz arhive prvih 10 na rvp, BIG je prodao bar 30ak hiljada kom u zadnjih par mjeseci. Interesantno bi bilo znati zašto prodaju po 13 a nisu kad je bilo 80, i to još pred najavljenju podjelu vanredne ( a vjerovatno i redovne) dividende.
To se trebaju pitati dioničari pomenutog fonda, a sama mogućnost da cijena dionice padne na tako niske grane, ono je za što bi trebalo pitati upravu BH Telecoma... more pitanja, na koje oni što bi trebali brinuti o državnoj imovini, ne samo da odgovore nemaju, nego im je izgleda stalo da se pitanja ni ne postavljaju.

P.S.
Samo pitanje, ko u državi treba čuvati (nadgledati) čuvare, staro je preko dvije hiljade godina, no kakav vakat slutim, odgovor teško da ikada ćemo i čuti, jer ga (pitanje) samo čuvari aktualizirati mogu... ili, možda što slavuj reče, "ovce" kojim do šišanja stalo više nije. :mrgreen:
slavuj
Posts: 1945
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Sve ove prodaje zapravo nam ukazuju da nešto moramo poduzeti!Ove kriminalce koji kontroliraju fondove,zanima samo da što prije i što više izvuku iz fondova na privatne račune!Svi novci od tih prodaja završe tamo!I njih ne zanima pošto prodaju jer prodaju tuđe.Jednostavno znaju da nemaju kome prodati sve.Oni sami nisu do sada uspjeli ukrasti toliko da bi mogli sve to prodati u krugu obitelji!Prodaja sa skrbništva je opet od njihove braće po kriminalu iz Slovenije ili iz poreskih oaza.A oni prodaju kada se prepadnu da im je neko na tragu.Svako drugo objašnjenje je puko i neuko naklapanje!
Jer da tome nije tako,ja bih već jutros dobio nekoloiko tužbi za pretrpljenu bol od nevinih i poštenih direktora DUF-ova i onih koji ih kontrolišu!
I zato moramo na prvu sljedeću redovnu skupštinu!Akteri sa počerka posta će ,ako ih ne spriječimo,naći kupca za cijenu od nekoliko km po dionici,naravno na način na koji su kupovali FDSA il na koji su kupili većinski paket Solane!
Nama u prilog ide i akcija tužilaštva na istraživanju javnih nabavki Telekoma i Elektroprivrede iz vremena Vlade Nermina Nikšića!
Da podsjetim,to je Vlada koja je instalirala Hasana A.P.Čelama na vječiti mandat.A on je taj koji garantuje kriminalcima sa početka ovog posta da mogu raditi šta hoće.On je taj koji aminuje svim ovim ulaganjima i prodajama fondova!
Post Reply