BH Telecom

Sitna buranija
Posts: 2063
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Shahab wrote:
Sitna buranija wrote:I ja mislim da resorni ministar mora potpisati, a ne premijer. Bar je tako dosad bilo kada je u pitanju BHT. Sjećate li se one čudne skupštine BHT? A FDS je svakako sinonim za kriminal, pa je moguće da je to bilo onda kada su se borili crveni i zeleni za prevlast u NO.
Definitivno imamo SBB-HDZ pokušaje blokade svega i svačega, ali i oprez SDA oko povlačenja para, s obzirom da te pare idu u ruke SBB-HDZ kadrova...
Eto vidiš o kakvom se gurbetluku radi. Sada treba razmišljati i analizirati čiji su kadrovi na kojem mjestu pa onda donositi zaključke hoće li biti dividende ili neće.
Tako je...
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Sitna buranija wrote:
proleter wrote:Ovo čak i nije toliki pad koliko se moglo očekivati.
Mislio sada je BH Telekom izgubio daleko više, a obzirom kako Telemah reže po gradovima asfalt taj pad će tek uslijediti.
Malo sporije u ruralnim sredinam gdje postoji telefonska infrasstruktura a više u urbanim sredinama.
Evo najbolji primjer iznijeću na svom iskustvu.
Prije par mjeseci prešao sam na Telemach.
40 Mgb brzina interneta, više HD kanala, Cinestar premijere, muzičkih kanala bruka, priključio na kućno kino, drma cijeli dan :)
Dalje, UniFi usluga (automatsko povezivanje gdje god postoji Telemahova mreža), fiksni telefon dobio pride, sve 42 KM.
U centru mog grada svi kafići prešli na Telemah, gdje god odem ne pitam za šifre.
Jaka im je i usluga UniFon. Iz inostranstva se prikačiš na svoj fiksni i koga god zoveš kao da zoveš sa fiksnog.

Onda skontam da bezveze plaćam pretplatu. Ne potrošim ni 4-5 KM impulsa, a plaćam 17,55 KM.
A internet na sve strane , koristim Viber, Messenger, Facebook...ne znam kada sam zadnji put nekoga zvao na mobilni broj.
Odjavim se i za 5 KM kredita imam mjesec dana. ne vjerujem da ću i to potrošiti. Mobilni internet mi više mi i ne treba.
Tako sam uštedio 20 KM mjesečno. Nije ni malo, ha?
E to je sve zbog korupcije i politike u konkurencijskom vijeću i RAK-u jer oni tako zapravo pružaju GSM uslugu drugom tehnologijom, ali ne plaćaju ni marke za GSM licencu. Za to vrijeme BHT plaća 150 mio KM za 10 godina. Da ne pričamo o neprijavljenim radnicima i radnicima na ugovor o djelu. Sve na štetu države. E vidiš, ja u tome ne želim učestvovati podržavajući Telemah. Ali, neki opet imaju obraza kritikovati nešto u ovoj državi a sami učestvuju u njenom urušavanju u obimu koliko imaju prilike i koliko mogu imati vlastitok interesa. Makar i 20 KM mjesečno. Jeftini smo, ha?
http://ba.n1info.com/a250992/Vijesti/Vi ... macha.html
Sitna buranija
Posts: 2063
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Zanimljivo, nigdje se ne navodi po kojoj cijeni su platili nelegalno korištenje stubova zadnjih 7-8 godina, koliko su penala i kazni zbog toga platili, te koliko sada plaćaju. Kada te poreska uhvati u utaji, platiš i kaznu i sav porez sa zateznom kamatom. Kada te RAK konačno nakon 5 godina pod pritiskom javnosti "nakači", obustavi postupak i ne kazni te čim ti postigneš sporazum sa povjeriocem, koji je kao da gledam na štetu povjerioca jer se neko ugradio da bi bio popustljiv u pregovorima. Ali svejedno će Bosanac otrčati u naručje onoga koji nas sve pljačka zbog vlastitog sitnog šićara. E zato nam i jeste ovako...
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: BH Telecom

Post by leon »

Sitna buranija wrote:Zanimljivo, nigdje se ne navodi po kojoj cijeni su platili nelegalno korištenje stubova zadnjih 7-8 godina, koliko su penala i kazni zbog toga platili, te koliko sada plaćaju. Kada te poreska uhvati u utaji, platiš i kaznu i sav porez sa zateznom kamatom. Kada te RAK konačno nakon 5 godina pod pritiskom javnosti "nakači", obustavi postupak i ne kazni te čim ti postigneš sporazum sa povjeriocem, koji je kao da gledam na štetu povjerioca jer se neko ugradio da bi bio popustljiv u pregovorima. Ali svejedno će Bosanac otrčati u naručje onoga koji nas sve pljačka zbog vlastitog sitnog šićara. E zato nam i jeste ovako...
http://www.prvenovine.com/vijesti/bih/1 ... milion-km/
beka26
Posts: 834
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: BH Telecom

Post by beka26 »

Prisiljavaju ih da prodaju, samo ne znaju kako da to priopće narodu, pa oblijeću oko "problema" kao
pas oko vruće kaše.

[quote][Direkcija za ekonomsko planiranje: Postoji mogućnost početka privatizacije BH Telecoma i HT Mostara/quote]

[quote][/Direkcija za ekonomsko planiranje BiH navela je u Programu ekonomskih reformi za 2018.-2020. godine kako postoji mogućnost početka privatizacije i restrukturiranja dijela javnih preduzeća BH Telekom d.d. Sarajevo i HT Telekom d.d. Mostar čija se prodaja spominje kao dio provođenja dijela usvojene Reformske agende.
Još uvijek nije poznato kako je moguće da svi organi čak i u zvaničnim dokumentima otvoreno spominju moguću privatizaciju BH Telecoma i HT Mostara dok na drugoj strani Vlada Federacije BiH kategorično odbija priznati takvo nešto.

"Postoji mogućnost početka privatizacije i restrukturiranja dijela kompanija BH Telekom d.d. Sarajevo i HT Telekom d.d. Mostar, čija se prodaja spominje kao dio provođenja dijela usvojene reformske agende. Moguće je očekivati nastavak privatizacije manjinskog udjela državnog kapitala u firmama iz prethodne godine u kojoj su najinteresantnije svakako Sarajevo osiguranje d.d., Energoinvest d.d.
Sarajevo i Aluminij d.d. Mostar te prodaja dijela kapitala u državnom vlasništvu rudnika željeza Ljubija", piše u Programu ekonomskih reformi za 2018.-2020. godine, a koji je izradila Direkcija za ekonomsko planiranje BiH, a koja je uspostavljena kao stalno tijelo Vijeća ministara BiH.

Slijedeći "Smjernice za programe ekonomskih reformi", nadležne institucije u Bosni i Hercegovini pripremile su Program ekonomskih reformi za 2018.-2020. godine (ERP). Ovogodišnji program je četvrti po redu koji se dostavlja Evropskoj komisiji.

Program ekonomskih reformi sadrži srednjoročni makroekonomski okvir i okvir fiskalne politike, uključujući i fiskalne mjere te sveobuhvatan program strukturalnih reformi u cilju poboljšanja rasta i konkurentnosti zemlje. Program ekonomskih reformi 2018.-2020. godine izrađen je prema Smjernicama za izradu programa ekonomskih reformi, koje je dostavila Evropska komisija radi lakše usporedivosti sa drugim zemljama.

"Temeljem iskustva od prethodnih godina, Direkcija za ekonomsko planiranje je nastojala ojačati koordinacijsku ulogu u smislu proširenja opsega koordinacije pri izradi Programa ekonomskih reformi. Direkcija za ekonomsko planiranje u saradnji s koordinatorima za izradu Programa ekonomskih reformi, koje su imenovale vlade entiteta, je sačinila Plan aktivnosti na izradi ERP-a za 2018.-2020. godine koji predstavlja poboljšanu verziju plana aktivnosti od prethodnih godina. Vijeće ministara BiH je na 119. sjednici održanoj 31. oktobra 2017. godine razmotrilo i usvojilo Informaciju o aktivnostima na izradi ERP-a za 2018.-2020. godine i Plan aktivnosti koji je predložila Direkcija za ekonomsko planiranje", piše u dokumentu.

Entitetski koordinatori su dostavili Direkciji za ekonomsko planiranje priloge za Programe ekonomskih reformi ERP za 2018-2020. godine koji su usvojeni na entitetskim vladama. DEP je, tokom cijelog procesa i prije usvajanja dokumenata na nižim nivoima koordinirao proces kako bi doprinosi u fazi pisanja prvih nacrta bili usklađeni sa Smjernicama Evropske komisije.

Konačno, Program ekonomskih reformi BiH za 2018-2020. godine je usvojilo Vijeće ministara BiH na 131. sjednici održanoj 30. januara 2018. godine, uz prihvaćene prijedloge i sugestije predsjedavajućeg Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i zamjenika predsjedavajućeg.

U programu je između ostalog navedeno da bi se strane direktne investicije u 2018. godini mogle kretati oko 1,9 posto BDP-a i da bi moglo doći do početka izgradnje od firme Comsar energy (više puta najavljivana izgradnja TE Ugljevik 337 te HE Ulog i HE Mrsovo).

"Ako bi došlo do porasta cijena el. energije na tržištu moguć je početak realizacije više projekata iz oblasti elektroenergetike koji su ranije odgođeni, TE Ugljevik 3 (ukupne vrijednosti više od milijardu KM) te HE Ulog i HE Mrsovo", piše u informaciji.

Raspoložive projekcije MMF-a o kretanju cijena energenata u periodu 2019.-2020. godine ukazuju na stabilizaciju cijena sirove nafte. Očekivani rast cijena sirove nafte u posmatranom periodu je 3-3,5 posto. Pored toga, cijena hrane također ne bi trebala imati značajnih oscilacija, što bi ukupno utjecalo na stabilan nivo cijena kako u EU tako i u BiH.

Osnovni scenarij u domenu cijena ne predviđa velike promjene cijena električne energije, komunikacija i drugih komunalija tokom 2019. i 2020. godine pa se može očekivati da inflacija u BiH bude 1,4-1,5 posto.quote]
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

slavuj
Posts: 1946
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

„Ipak, te su partije osvojile vlast. Ovo je državna firma. Državna – nije privatna. U privatnoj nek’ bude direktor ko god hoće“.

Ovo je stav ove gospođe Čolo!Država,to sam ja ,ili mi!I tu je kraj!Treba dodati još i njihova skromna mišljenja o sebi!G-dja Čolo kaže da je najbolja a Duljko Hasić kaže da je najbolji u državi i šire!!!"
Onaj treći kaže da se ranije nije ni prijavio jer nije imao aspiracija.Nisam znao da je to novi naziv članskih karti stranaka!
Sve u svemu,da ništa drugo ne kažu,sve su rekli!I to je najtragičnije!Ljudi,stranačke kadrovske perjanice,ne znaju čak ni šta pričaju!A pričaju sve same nebuloze,i sa stanovišta svojih stranaka i svog Telekoma!
A mi dioničari ,i gradjani u ime kojih oni vrše vlast,sretni smo što ih imamo.DRAGE VODJE,rekla bi ona sa sjvernokorejske televizije!
panzer
Posts: 12024
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Pa hajde bori se protiv partijske vojske. Njih je u svakom trenutku 300.000 i na svakom su mjestu.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

proleter wrote:Sve po starom obrascu...
https://www.cin.ba/telecomov-konkurs-po ... kandidata/
Genijalci...svi negiraju pripadnost partitokratiji. Treba ih angažovati Huawei ili Mercedes Benz.
Post Reply