BH Telecom

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Forma države kako su nas odgajali tokom školovanja više ne postoji. Država je pretvorena u instrument interesnih grupacija organizovanih u političke stranke-koruptivne bande. Istovremeno stanovništvo je zarobljeno u etatizmu očekivanju da će država da riješi sve probleme. Tu je kuršluz.
Sitna buranija
Posts: 2085
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Investitor wrote:
Sitna buranija wrote:Nije još objavljeno... Ali, to ti je to, nepunih 61 mio KM neto...
Na osnovu čega iznošiš ove podatke?! Na osnovu polugodišnjeg izvještaja ili nečeg drugog?! Povrat preplaćenog poreza prošle godine bio je oko 23 mil. Tako da je redovna dobit bila negdje oko 68 mil.
Slučajno sam imao priliku zraknuti u izvještaj. Da se ispravim, neto dobit je 63 mio KM, a sveobuhvatna neto dobit blizu 61 mio.
A to za porez. Povrat poreza je bio čini mi se preko 30 mio KM. Nisam u prilici sada provjeriti. Kada im je obaveza objaviti izvještaje? Je li 31.3.?
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Sitna buranija wrote:
Investitor wrote:
Sitna buranija wrote:Nije još objavljeno... Ali, to ti je to, nepunih 61 mio KM neto...
Na osnovu čega iznošiš ove podatke?! Na osnovu polugodišnjeg izvještaja ili nečeg drugog?! Povrat preplaćenog poreza prošle godine bio je oko 23 mil. Tako da je redovna dobit bila negdje oko 68 mil.
Slučajno sam imao priliku zraknuti u izvještaj. Da se ispravim, neto dobit je 63 mio KM, a sveobuhvatna neto dobit blizu 61 mio.
A to za porez. Povrat poreza je bio čini mi se preko 30 mio KM. Nisam u prilici sada provjeriti. Kada im je obaveza objaviti izvještaje? Je li 31.3.?
Povrat poreza iznosio je 23.84 mil. a redovna dobit 68.9 mil.
Mirnes
Posts: 157
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

Sitna buranija wrote:
Investitor wrote:
Sitna buranija wrote:Nije još objavljeno... Ali, to ti je to, nepunih 61 mio KM neto...
Na osnovu čega iznošiš ove podatke?! Na osnovu polugodišnjeg izvještaja ili nečeg drugog?! Povrat preplaćenog poreza prošle godine bio je oko 23 mil. Tako da je redovna dobit bila negdje oko 68 mil.
Slučajno sam imao priliku zraknuti u izvještaj. Da se ispravim, neto dobit je 63 mio KM, a sveobuhvatna neto dobit blizu 61 mio.
A to za porez. Povrat poreza je bio čini mi se preko 30 mio KM. Nisam u prilici sada provjeriti. Kada im je obaveza objaviti izvještaje? Je li 31.3.?
Jesi mozda zraknuo sta je sa isplatom dodatne dividende (akumulirana dobit)
Begov Han
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Ovo čak i nije toliki pad koliko se moglo očekivati.
Mislio sada je BH Telekom izgubio daleko više, a obzirom kako Telemah reže po gradovima asfalt taj pad će tek uslijediti.
Malo sporije u ruralnim sredinam gdje postoji telefonska infrasstruktura a više u urbanim sredinama.
Evo najbolji primjer iznijeću na svom iskustvu.
Prije par mjeseci prešao sam na Telemach.
40 Mgb brzina interneta, više HD kanala, Cinestar premijere, muzičkih kanala bruka, priključio na kućno kino, drma cijeli dan :)
Dalje, UniFi usluga (automatsko povezivanje gdje god postoji Telemahova mreža), fiksni telefon dobio pride, sve 42 KM.
U centru mog grada svi kafići prešli na Telemah, gdje god odem ne pitam za šifre.
Jaka im je i usluga UniFon. Iz inostranstva se prikačiš na svoj fiksni i koga god zoveš kao da zoveš sa fiksnog.

Onda skontam da bezveze plaćam pretplatu. Ne potrošim ni 4-5 KM impulsa, a plaćam 17,55 KM.
A internet na sve strane , koristim Viber, Messenger, Facebook...ne znam kada sam zadnji put nekoga zvao na mobilni broj.
Odjavim se i za 5 KM kredita imam mjesec dana. ne vjerujem da ću i to potrošiti. Mobilni internet mi više mi i ne treba.
Tako sam uštedio 20 KM mjesečno. Nije ni malo, ha?
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Boga mi stvarno dobro prođeš!Traži da te i Telemah pogura za ovu jeftinu propagandu,pa ćeš biti još i dobar na kraju mjeseca!Čestitam!
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

slavuj wrote:Boga mi stvarno dobro prođeš!Traži da te i Telemah pogura za ovu jeftinu propagandu,pa ćeš biti još i dobar na kraju mjeseca!Čestitam!
Hahaha, koja propaganda, na ovom forumu od 50-ak učesnika :lol: :lol:
Šta ćeš, popustio me ovaj SDA patriotizam.
I ovih 5 KM im ne bi davao, da ne znam da će ako pređem na HT Eronet ili M:tel otići Čoviću ili Vučiću, još goroj bagri.
Sabur2
Posts: 1885
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Sve je tačno. Računica je takva. Usluga je takva.
Samo ja ipak volim komfor da koristim GSM mrežu, jer me razgovor preko IP prilično frustrira.
Ima par godina da sam na ovoj temi govorio da Telekom mora prepoznati potrebe i bazirati se na ponudi data prometa, a ne SMS ili sličnih sada bespotrebnih usluga. U vremenu kada Viber, WhatsUpp, Msg, korisit većina svjetske populacije za komunikaciju, on meni nudi kamaru SMS.
Umjesto da iskoristi potraznju i ponudi pakete sa solidnim data prometom za prihvatljive novce, oni su nudili 50 megabajta u najjeftinijoj pretplati i dokup po suludim cijenama, u vrijeme kad svaka kafana, pumpa, ustanova ima dostupnu WIFI mrežu.
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: BH Telecom

Post by Laufer »

proleter wrote:Ovo čak i nije toliki pad koliko se moglo očekivati.
Mislio sada je BH Telekom izgubio daleko više, a obzirom kako Telemah reže po gradovima asfalt taj pad će tek uslijediti.
Malo sporije u ruralnim sredinam gdje postoji telefonska infrasstruktura a više u urbanim sredinama.
Evo najbolji primjer iznijeću na svom iskustvu.
Prije par mjeseci prešao sam na Telemach.
40 Mgb brzina interneta, više HD kanala, Cinestar premijere, muzičkih kanala bruka, priključio na kućno kino, drma cijeli dan :)
Dalje, UniFi usluga (automatsko povezivanje gdje god postoji Telemahova mreža), fiksni telefon dobio pride, sve 42 KM.
U centru mog grada svi kafići prešli na Telemah, gdje god odem ne pitam za šifre.
Jaka im je i usluga UniFon. Iz inostranstva se prikačiš na svoj fiksni i koga god zoveš kao da zoveš sa fiksnog.

Onda skontam da bezveze plaćam pretplatu. Ne potrošim ni 4-5 KM impulsa, a plaćam 17,55 KM.
A internet na sve strane , koristim Viber, Messenger, Facebook...ne znam kada sam zadnji put nekoga zvao na mobilni broj.
Odjavim se i za 5 KM kredita imam mjesec dana. ne vjerujem da ću i to potrošiti. Mobilni internet mi više mi i ne treba.
Tako sam uštedio 20 KM mjesečno. Nije ni malo, ha?
A kad uplatiš izdaju ti račun kakvog više ni u vodovodu nema. :mrgreen:
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Sabur2 wrote:Sve je tačno. Računica je takva. Usluga je takva.
Samo ja ipak volim komfor da koristim GSM mrežu, jer me razgovor preko IP prilično frustrira.
Ima par godina da sam na ovoj temi govorio da Telekom mora prepoznati potrebe i bazirati se na ponudi data prometa, a ne SMS ili sličnih sada bespotrebnih usluga. U vremenu kada Viber, WhatsUpp, Msg, korisit većina svjetske populacije za komunikaciju, on meni nudi kamaru SMS.
Umjesto da iskoristi potraznju i ponudi pakete sa solidnim data prometom za prihvatljive novce, oni su nudili 50 megabajta u najjeftinijoj pretplati i dokup po suludim cijenama, u vrijeme kad svaka kafana, pumpa, ustanova ima dostupnu WIFI mrežu.
Slažem se. Samo ja više nisam u godinama i u poslu gdje moram nazvati 10 poslovnih partnera dnevno.
Na poslu imam fiksni, internet, čak i WiFi hvatam.
Djeca su sva na WiFi skoro uvjek.
Roditelje zovem na fiksni sa fiksnog.
A mene ko hoće neka zove koliko hoće na GSM :D
Od mene su za ovih 20 godina mogli makar jednog kedija kupiti.
Post Reply