Fabrika duhana Sarajevo

Zaporka
Posts: 32
Joined: 13 Jul 2017, 13:48

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Zaporka »

Za sve se moglo naci rjesenje! A i ovi se clanci javljaju u interesantno vrijeme
Sitna buranija
Posts: 2085
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

I nekako je logično da cijena dionice raste, sada kada su prihodi dodatno pali i kada je proizvodnja prepolovljena... :)
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

http://avaz.ba/vijesti/bih/353434/fds-u ... u-cigareta

Evo,ispada da je Provalić bio u pravu sa onom svojom tvrdnjom da su FDS uhvatili u slobodnom padu.NJjegov partner iznenađen acizama,crnim tržištem i sličnim objektivnim okolnostima!A sam ga je oformio.Još kao direktor marketinga davao je dodatne rabate kome je htio!U jednom Izvještaju o osnovama sumnje o počinjenom krivičnom djelu,kojeg je sastavila Derviševićeva policija prije nego su mu zaprijetili ukidanjem,stoji da je doktor o trošku dioničara odobrio nekoliko desetina miliona rabata iznad iznosa odobrenog od Nadzornog odbora.Koliko li su ti tadašnji beneficirani distributeri od tog rabata doznačili izbornim štabovima!Kuda li je otišlo onih 54 miliona neraspoređene dobiti koju su Provalić i partner mu negirali!
Možda se uposlenici počnu prisječati nočnih kamiona i sumnjivih novčanih transakcija sad kad su im počeli objašnjavati njihova prava na birou za zapošljavanje!Kad se sam sjetim kako su čoporativno kretali prema govornici kada bi im tek ponešto rekao o radu njihovog velikog direktora.
Hoće li bar ikakve pouke iz ovog izvući radnici Solane,Bosnalijeka i sličnih društava u kojima uposlenici nemušto posmatraju šta rade menadžeri!
Na kraju neće biti mjesta ni na birou!Izlaz je samo otpor!
panzer
Posts: 12075
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Tih 50 i nešto milion se vrti na berzi i zato kažem bolje je da ih potroše na kupovinu dionica po ovoj cijeni nego da nestanu negdje u magli.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by proleter »

Opet BAT u priči...poučno.
Uskoro u vašem gradu ...

BAT je u prvoj polovini prošle godine potpisao ugovor sa „Bulgartabacom“ o kupovini vodećih duvanskih brendova kompanije i sa njima povezanih prava za tržišta Bugarske, Adria regije i Rusije kao i 100 odsto udjela u maloprodajnom poslovanju u BiH.

http://www.capital.ba/zatvara-se-fabrik ... -na-ulici/
panzer
Posts: 12075
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Melju BATovi. Ništa ne ostaje.

Mada je zanimljivo da fabrika duhana ne može opstati. Sad su se odjednom pojavili neki brendovi koji prosječni kupac regularno kupuje. Što mi je zanimljivije i još im zna naziv.

I ne može se reći da je tržište cigara nestalo. Ima njega značajno ali su se svi-koji su nastavili pušiti kupovne cigare, regularno okrenuli na neke druge brendove bez puno muke.
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Afere: Ramić počastio Mahmutovića s 1,2 miliona KM!

U subotu je sa naslovne strane Avaza vrištaolo:BAKIROV SAVJETNIK OJADIO SREBRENICU,a danas evo nekakav Ramić počastio Mahmutovića!
A glavnog kriminalca u ovoj prići nikako da spomenu!Direktor FDS Edin Mulahasanović kupio je sve!
O ovom segmentu njegovog kriminala ja govorim već pet godina!Jedini čestit čovjek koji se pojavljivao u Fabrici duhana u ime Vlada,gospodin Jasmin Jaganjac,prije koji dan je umro a da nije dočekao da tužilaštvo uradi bilo šta vezano za ovaj i sve druge kriminalne projekte direktora FDS Edina Mulahasanovića i njegovih pokrovitelja iz vladajućih stranaka,posebno iz SDA!A on je cijelo vrijeme držao bank a ostali igrači su se mijenjali.
I sve je zavržilo sa hvatačem društava u slobodnom padu,premijerom Fadilom Novalićem.On je taj koji je konačno STAVIO TAČKU NA PLJAČKU!On je taj koji je u ime Vlade potvrdio da neraspoređene dobiti nema,nije je ni bilo!To je samo računovodstveni termin!OD svih silnih gluposti i kriminala u kojima je ovaj čovjek učestvovao,Fabrima duhana Sarajevo zaslužuje posebno mjesto!Tu su se izredali svi kriminalci iz stranaka koje su obnašale vlast i ko zna koliko kriminaliziranih tužilaca!Svoj posao je odradila jedino finansijsjka policija!Ali i njih su ušutkali prijetnjom da će ih ukinuti!Od čitave plejade profesora,glavnih urednika u medijima,Javnih pravobranilaca,predsjednika stranaka,uključujući i čelnika ove najmlađe Bajrovića,pa sve do neke mlađahne tužiteljice koja mi je prije dvije godine rekla da je samo pitanje dana kada će biti podignuta optužnica za onu pljačku kroz kupovinu Tobaco presa od Hercegovaca!Kako sam samo bio naivan kada sam za onaj START izjavio da je NOVA KANTONALNA TUŽITELJIVCA jedino svjetlo na kraju tunela!A zaporavo svjetla nema,ukrali su ga! Baš bih volio znati koliko se od ukradenog mora platiti da se ne podigne oiptužnica!Bilo bi interesanto znati i koliko ide strankama,jer je očito da svi kopiraju hrvatsku FIMA MEDIA!
A sudeći po nervozi koju su vlastodršci počeli pokazivati,ja ću izgleda najprije saznati kako biju njihovi batinaši!
panzer
Posts: 12075
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Ma nećeš. Oni se o sebi zabavili. Sad su jedni drugima najveći problem. A tek će toga biti iduće godine. Kad budu nastavili otkrivati prljavi veš. A kod FDSa svakako više nema prostora za neki negativni uticaj tih istraga. Stari korisnici FDSovih para možda i budu pod istragama ali firmi to više neće smetati.

I prošle sedmice, provectus i dalje prodavao a FDS kupovao.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Shahab »

slavuj wrote:Afere: Ramić počastio Mahmutovića s 1,2 miliona KM!

U subotu je sa naslovne strane Avaza vrištaolo:BAKIROV SAVJETNIK OJADIO SREBRENICU,a danas evo nekakav Ramić počastio Mahmutovića!
A glavnog kriminalca u ovoj prići nikako da spomenu!Direktor FDS Edin Mulahasanović kupio je sve!
O ovom segmentu njegovog kriminala ja govorim već pet godina!Jedini čestit čovjek koji se pojavljivao u Fabrici duhana u ime Vlada,gospodin Jasmin Jaganjac,prije koji dan je umro a da nije dočekao da tužilaštvo uradi bilo šta vezano za ovaj i sve druge kriminalne projekte direktora FDS Edina Mulahasanovića i njegovih pokrovitelja iz vladajućih stranaka,posebno iz SDA!A on je cijelo vrijeme držao bank a ostali igrači su se mijenjali.
I sve je zavržilo sa hvatačem društava u slobodnom padu,premijerom Fadilom Novalićem.On je taj koji je konačno STAVIO TAČKU NA PLJAČKU!On je taj koji je u ime Vlade potvrdio da neraspoređene dobiti nema,nije je ni bilo!To je samo računovodstveni termin!OD svih silnih gluposti i kriminala u kojima je ovaj čovjek učestvovao,Fabrima duhana Sarajevo zaslužuje posebno mjesto!Tu su se izredali svi kriminalci iz stranaka koje su obnašale vlast i ko zna koliko kriminaliziranih tužilaca!Svoj posao je odradila jedino finansijsjka policija!Ali i njih su ušutkali prijetnjom da će ih ukinuti!Od čitave plejade profesora,glavnih urednika u medijima,Javnih pravobranilaca,predsjednika stranaka,uključujući i čelnika ove najmlađe Bajrovića,pa sve do neke mlađahne tužiteljice koja mi je prije dvije godine rekla da je samo pitanje dana kada će biti podignuta optužnica za onu pljačku kroz kupovinu Tobaco presa od Hercegovaca!Kako sam samo bio naivan kada sam za onaj START izjavio da je NOVA KANTONALNA TUŽITELJIVCA jedino svjetlo na kraju tunela!A zaporavo svjetla nema,ukrali su ga! Baš bih volio znati koliko se od ukradenog mora platiti da se ne podigne oiptužnica!Bilo bi interesanto znati i koliko ide strankama,jer je očito da svi kopiraju hrvatsku FIMA MEDIA!
A sudeći po nervozi koju su vlastodršci počeli pokazivati,ja ću izgleda najprije saznati kako biju njihovi batinaši!
Nedostaje jedan bitan element u izvrsnoj konstrukciji. Engleski interes. Ne treba zaboraviti da Novalićeve famozne savjetnike plaća engleska ambasada.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/72 ... rmama.html
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by proleter »

Ovaj tekst dole nema veze za FDS-om , ali ipak zbog zadnje rečenice ću ga podijeliti na ovoj temi (ko razumije shvatiće :D)

"Inače, sličan plan kao za "Konzum" dobavljači imaju i za "Tisak", drugu od dvije kompanije koje su cijeli koncern odvukle u minus, gdje bi im strateški partner trebao biti BAT (British American Tobacco).
"
http://www.seebiz.eu/tommy-uz-pomoc-dob ... ar-171402/
Post Reply