Energoinvest

panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Ovo je neko poništenje transakcije bilo? Jutros 400 dionica sad 200 .
hrkljus
Posts: 87
Joined: 17 Jan 2013, 09:16

Re: Energoinvest

Post by hrkljus »

Vrlo moguce da je greska brokera. Ovo ponekad za sicu kupim, ne usudjujem se veci iznos ulagati jer sam ranije kupovao po 2KM.
Kupio sam 200 kom. i bilo mi je cudno da danima nema prometa i u isti tren kad je moj nalog prosao prodje jos jedan sa istom kolicinom.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Danas ENISR 8 transakcija.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Čeka se augustovska plata.
Grehota šta uradi balijska pamet od ove firme.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Sabur2 wrote:Čeka se augustovska plata.
Grehota šta uradi balijska pamet od ove firme.
Slazem se. Ali svakako brzo ce se privatizirati.
Do prije neki dan ENISR se prodavao za 0,9, evo sada kupuje se za 1, niko ne prodaje ispod 1,2

Da li je pred nama period rasta cijene?
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Interesantna transakcija na ENISR danas. ne prvi put, prepoznatljiv rukopis. Ima kupac 50 kom sa cijenom 0,95. pojavljuje se prodavac 100 kom po 0,65 i prodaje kupcu koji nudi daleko lošiju cijenu od prvoplasiranog takođe 0,65. Dakle neko je izabrao da proda po 0,65 a ne po 0,95 tj po 46% višoj cijeni iako je kupac postojao.
brzi
Posts: 2625
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Energoinvest

Post by brzi »

montypython wrote:Interesantna transakcija na ENISR danas. ne prvi put, prepoznatljiv rukopis. Ima kupac 50 kom sa cijenom 0,95. pojavljuje se prodavac 100 kom po 0,65 i prodaje kupcu koji nudi daleko lošiju cijenu od prvoplasiranog takođe 0,65. Dakle neko je izabrao da proda po 0,65 a ne po 0,95 tj po 46% višoj cijeni iako je kupac postojao.
Zašto uzeti 96 KM kad se može uzeti 65 KM.
Tu bi išao ovaj prilog:
Koliko smo mi daleko od normalne zemlje pokazuje sljedeći primjer:
https://www.finanzen.net/nachricht/akti ... -1-6031872
Dakle, zbog sumje na manipulaciju, i pada kursa Prosiebena za 8% na dan 06.03.2018. godine a poslije kritičkog izvještaja početkom marta, njemačko tužilaštvo pokrenulo istragu.
Iako je Prosieben u posljednjih 24 mjeseca imao rast od 44%, pad od 8% u jednom danu je bio dovoljan razlog za pokretanje istrage. :shock:
Al bi se kod nas to njemačko tužilaštvo naradilo.
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

brzi wrote:
montypython wrote:Interesantna transakcija na ENISR danas. ne prvi put, prepoznatljiv rukopis. Ima kupac 50 kom sa cijenom 0,95. pojavljuje se prodavac 100 kom po 0,65 i prodaje kupcu koji nudi daleko lošiju cijenu od prvoplasiranog takođe 0,65. Dakle neko je izabrao da proda po 0,65 a ne po 0,95 tj po 46% višoj cijeni iako je kupac postojao.
Zašto uzeti 96 KM kad se može uzeti 65 KM.
Tu bi išao ovaj prilog:
Koliko smo mi daleko od normalne zemlje pokazuje sljedeći primjer:
https://www.finanzen.net/nachricht/akti ... -1-6031872
Dakle, zbog sumje na manipulaciju, i pada kursa Prosiebena za 8% na dan 06.03.2018. godine a poslije kritičkog izvještaja početkom marta, njemačko tužilaštvo pokrenulo istragu.
Iako je Prosieben u posljednjih 24 mjeseca imao rast od 44%, pad od 8% u jednom danu je bio dovoljan razlog za pokretanje istrage. :shock:
Al bi se kod nas to njemačko tužilaštvo naradilo.
Eto, baš sam čitao na "komentari..", tamo reaguju i na 8 % a ovdje ni na 18 i to treći ili četvrti put na istoj dionici i na istu foru, sasvim očigledno i dokazivo ali niko ni da se počeše ni "regulator" ni "organi" ni "opozicija" i analitičari u ovoj imitaciji države.
brzi
Posts: 2625
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Energoinvest

Post by brzi »

Da li će tužilaštvo provjeriti ko je danas kupio i ko je prodao ovih 19.030 dionica po jučer oborenoj cijeni na 0,65 KM ?
Imam osjećaj da će im "ovaj" put očigledna muljaža promaći.
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

brzi wrote:Da li će tužilaštvo provjeriti ko je danas kupio i ko je prodao ovih 19.030 dionica po jučer oborenoj cijeni na 0,65 KM ?
Imam osjećaj da će im "ovaj" put očigledna muljaža promaći.
Eto bukvalno smo ih razotkrili jučer sa očiglednim uvodnim potezom u ovo danas, i tako se radi još otkad je ovo bilo 3,0 KM po dionici ako ne i prije. Između ovoga i oružane pljačke banke nema nikakve razlike. Neko jako želi ENISR ali ne po visokoj cijeni. Prvenstveno me zanima ko je prodavac jer čini očiglednu štetu sebi tako da pretpostvaljam da dionice i nisu njegove nego da je u pitanju neki fond ili sl. U svakom slučaju čekam reakciju ikakvog organa, tužilaštva, ne bude li je nema osnova da se OVO u čemu živimo uopšte naziva državom.
Post Reply