BH Telecom

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Investitor wrote:
Shahab wrote:Šta poslije dividende i opuhanog telekoma? opet padanje bez kraja.
A zašto bi to cijena trebala padati. Koliko sam upratio ti ni o jednoj dionici nemaš neko pozitivno mišljenje, samo ovdje iznosiš neke lične frustracije. A kao drugo Telekom nije "opuhan" jer mu ostaje još 172 miliona neraspoređene dobiti i koliko toliko stabilizovano poslovanje.
Onda kupuj mumine. Ko ti brani...
Sitna buranija
Posts: 2085
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Shahab wrote:Šta poslije dividende i opuhanog telekoma? opet padanje bez kraja.
Kako šta poslije dividende? Je l'to ti smatraš da ako dioničar isplati sebi dividendu, da je "opuhao" firmu? U Mtel-u nema neraspoređene (akumulirane) dobiti jer su sve isplatili. Je l' to znači da je zbog toga Mtel "opuhan"? Pa bolje je da vlasnik sebi isplati dividendu i iskoristi keš koji stoji u firmi neiskorišten za neke druge svoje prioritete, nego da taj keš potroši menadžement kroz naštimane tendere kako su dosad jednim dijelom radili. Doduše, nije Zaimović taj koji je na taj način funkcionisao, ali svi oni prije njega su itekako obilato koristili svoje pozicije. A neće Zaimović biti tu vječno.

Zato, odavno vlast nije bolji potez povukla kao što je ovaj sa isplatom akumulirane dobiti. I još da iduče godine povuku preostali dio, e to bi bio pun pogodak. A telekomovo poslovanje time neće ni na koji način biti ugroženo, što je najbitnije u svemu...
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Shahab wrote:
Investitor wrote:
Shahab wrote:Šta poslije dividende i opuhanog telekoma? opet padanje bez kraja.
A zašto bi to cijena trebala padati. Koliko sam upratio ti ni o jednoj dionici nemaš neko pozitivno mišljenje, samo ovdje iznosiš neke lične frustracije. A kao drugo Telekom nije "opuhan" jer mu ostaje još 172 miliona neraspoređene dobiti i koliko toliko stabilizovano poslovanje.
Onda kupuj mumine. Ko ti brani...
Dokupio sam nešto ali nemam više keša. Sve sam uložio u ovu dionicu, jer vjerujem da ću aBd na njoj dobro profitirati.
Last edited by Investitor on 03 Feb 2018, 08:03, edited 1 time in total.
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Ovo je ,bez ikakve sumnje,ipak najstabilnija dionica na SASE!Naravno ako se izuzmu top dionice kao OZON,Unioninvestplastika,Energonova i ne znam ni kako se zove onaj najbolji davalac telekomunikacijskih usluga ,i slične!Prednost BHT je baš ta što ovi kriminalci ne mogu s njom ozbiljno manipulirati!A da bi to ostalo tako treba se založiti da neka kriminalizirana budala iz Vlade ne progura djelimičnu privatizaciju prodajom tridesetak procenata dionica iz vladinog vlasništva!Još je gluplja i bezobraznija ideja o podjeli tih dionica gradjanima,da bi na kraju posredstvom sveprisutnih kriminalnih mešetara i več postojećih kriminalnih upravljača fondovima,dospjele u ruke nekog od investitora poput onih
koje smo već upoznali na FDS,BSNL,SOLT,IKB i slično!
Ja misim da Vladu,prije izbora,treba natjerati da stvori uslove za prodaju telekoma nekom stvarnom strateškom partneru!To znači da Vlada mora rastjerati ovu skupinu pljačkaša sa radnim k njižicama BH Telekoma do nivoa koji dozvoljava dobra organizacija moderne telekom kompanije!I treba se u tom pravcu već angažirati na sljedećoj skupštini.I to prvenatveno u interesu ove zemlje,a time i u interesdu nas,malih dioničara.Ja sampotpuno siguran da se u tom pravcu može puno uraditi.Vladi ovog puta treba dati podršku jer ovo je prvi put da se neka Vlada otvoreno suprostavlja kriminalcima koje su sami proizveli!Treba im ,dakle,naša podrška u tom pravcu ili oštro suprostavljanje eventualnoj odluci da je ovih tri ipo hiljade pljačkaša sa svojim porodicama respektabian broj glasača!
panzer
Posts: 12076
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

slavuj wrote:Ja misim da Vladu,prije izbora,treba natjerati da stvori uslove za prodaju telekoma nekom stvarnom strateškom partneru!To znači da Vlada mora rastjerati ovu skupinu pljačkaša sa radnim k njižicama BH Telekoma do nivoa koji dozvoljava dobra organizacija moderne telekom kompanije!I treba se u tom pravcu već angažirati na sljedećoj skupštini.I to prvenatveno u interesu ove zemlje,a time i u interesdu nas,malih dioničara.
Lijepo je vidjeti sa ima inicijative ali na suprotnoj strani je široka koalicija ličnih interesa i kakvu god odluku donesu o sudbini telekoma, sasvim sigurno je da će to biti najgora opcija. Oni drugačije ne znaju. Kao ni o bilo čemu drugom.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Toliko o patriotizmu i BH Telekomu :

Razloga za strah je na pretek. Analiza bi mogla otkriti i na koji je način i pod kakvim uslovima potpisan, i svake godine produžavan, ugovor sa srbijanskom PINK televizijom. BH Telecom televiziji PINK godišnje plati oko 3 miliona KM za emitovanje programa u okviru platforme Moja TV. Ovu vrstu privilegije nema niti jedan medij iz Bosne i Hercegovine, ali zato ima PINK koji Bosni i Hercegovini ne plaća poreze za sadržaj i marketing koji emitira u okviru ovog programa, ili koji pak presudu Ratku Mladiću tretira kao SRAMNU.

http://vijesti.ba/clanak/391960/odgovor ... h-telecoma
panzer
Posts: 12076
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Jel pink treba BH telecomu da plati porez za sadržaj i marketing? Odnosno je li BH telecom zadužen da prikuplja poreze na nivou države? I koliko privilegiju da se emituju putem Moja TV plaćaju ostalih 150 televizijskih kuća.
Mirnes
Posts: 157
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

Sad cemo pokazati koliko smo jaki, kada nam nista ne bude mogla americka, azijska i europska kriza na berzama ;)
Satira ;)
Begov Han
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Mirnes wrote:Sad cemo pokazati koliko smo jaki, kada nam nista ne bude mogla americka, azijska i europska kriza na berzama ;)
Satira ;)
Ovi pad od 4,5 % nakon što je skočilo 30 % nazivaju masakrom, kako bi trebali nazvati ovo kod nas, genocid?
https://www.klix.ba/biznis/evropa-se-pr ... /180206001
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: BH Telecom

Post by insider »

proleter wrote:
Mirnes wrote:Sad cemo pokazati koliko smo jaki, kada nam nista ne bude mogla americka, azijska i europska kriza na berzama ;)
Satira ;)
Ovi pad od 4,5 % nakon što je skočilo 30 % nazivaju masakrom, kako bi trebali nazvati ovo kod nas, genocid?
https://www.klix.ba/biznis/evropa-se-pr ... /180206001
Odavno nisam cuo bolju foru....
Post Reply