BH Telecom

proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Evo da se i ja jednom složim sa Vladom FBiH (neuzubillah :lol: ) :
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/eko ... -opozicije
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Prije možda i deset godina na Skupštini dioničara BH Twelekoma ,kada sam ukazivao na nerealno visoke plaće i ostale troškove ,nekakav predsjedavajući me upozorio da će pozvati zaštitare,jer ne poštujem dnevni red!Nakon toga sam sam napustio skupštinu.Pred vratima mi se javio zaštitar kojeg nisam ni prepoznao a on mi kaže da se znamo sa Žuči i da ga umalo nisam doveo u nezgodnu situaciju da sam dozvolio da tadašnji pljačkaši pozovu zaštitare.
Nije dakle ova pljačka države i ostalih dioničara u BH Telekomu od juće,ili samo u mandatu ove vlade!I svi su to do sada tolerisali,zapravo učestvovali u pljački zajedno sa uposlenicima.U telekomu se dolazilo i do dobrog dijela novca potrebnog za predizborne kampanje.Neki uposlenici su tvrdili da su prije izbora imali neke neobjašnjene odbitke,neki dobavljači su se opet žalili da u cijene isporuka prema Telekomu moraju ukalkulisati i priloge pojedincima ili strankama,pa su zbog tog nekad i gubili poslove !Valja spomenuti i cijenu po kojoj je plačena upravna zgrada stranaćkom meceni !Znam da su je još godinama privodili svrsi!I sve smo mi to platili,mi građani Federacije i dioničari!
Predstavnik pljačkaša ,odnosno uposlenika,javno tvrdi da su oni do sada pljačkali,da ih ima drastično više nego što treba,ali ne smije ih se otpustiti bez 100.000 km po glavi,i pogotovo im se ne smije umanjiti topli obrok,koji je mjesečno veći od penzije koju prima pola penzionera!
Sami dakle upučuju na način na koji su pljačkali svojim strahom da će to biti dokinuto dolaskom novog vlasnika.
Sami su svoje saučesnike izvukli na čistinu.Ne dirajte nas inače će mo vas prokazati!Eto,takvi smo mi generalno.Jami koliko možeš pa onda lijepo na džumu,eventualno plati negdje kurban i nadaj se dobrom.Naravno i glasaj za one koji su ti to omogučili!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

slavuj wrote:Prije možda i deset godina na Skupštini dioničara BH Twelekoma ,kada sam ukazivao na nerealno visoke plaće i ostale troškove ,nekakav predsjedavajući me upozorio da će pozvati zaštitare,jer ne poštujem dnevni red!Nakon toga sam sam napustio skupštinu.Pred vratima mi se javio zaštitar kojeg nisam ni prepoznao a on mi kaže da se znamo sa Žuči i da ga umalo nisam doveo u nezgodnu situaciju da sam dozvolio da tadašnji pljačkaši pozovu zaštitare.
Nije dakle ova pljačka države i ostalih dioničara u BH Telekomu od juće,ili samo u mandatu ove vlade!I svi su to do sada tolerisali,zapravo učestvovali u pljački zajedno sa uposlenicima.U telekomu se dolazilo i do dobrog dijela novca potrebnog za predizborne kampanje.Neki uposlenici su tvrdili da su prije izbora imali neke neobjašnjene odbitke,neki dobavljači su se opet žalili da u cijene isporuka prema Telekomu moraju ukalkulisati i priloge pojedincima ili strankama,pa su zbog tog nekad i gubili poslove !Valja spomenuti i cijenu po kojoj je plačena upravna zgrada stranaćkom meceni !Znam da su je još godinama privodili svrsi!I sve smo mi to platili,mi građani Federacije i dioničari!
Predstavnik pljačkaša ,odnosno uposlenika,javno tvrdi da su oni do sada pljačkali,da ih ima drastično više nego što treba,ali ne smije ih se otpustiti bez 100.000 km po glavi,i pogotovo im se ne smije umanjiti topli obrok,koji je mjesečno veći od penzije koju prima pola penzionera!
Sami dakle upučuju na način na koji su pljačkali svojim strahom da će to biti dokinuto dolaskom novog vlasnika.
Sami su svoje saučesnike izvukli na čistinu.Ne dirajte nas inače će mo vas prokazati!Eto,takvi smo mi generalno.Jami koliko možeš pa onda lijepo na džumu,eventualno plati negdje kurban i nadaj se dobrom.Naravno i glasaj za one koji su ti to omogučili!
Sve je rečeno.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... 0Telekomu?

Telemach kupuje Telenor biznis na Balkanu.
brzi
Posts: 2621
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Koliko znam Telemach živi prije svega od kablovske televizije, interneta, UNI WiFi, i fiksne telefonije.
Čini mi se da se Telenor ne uklapa u koncept Telemacha.
Za tu lovu mogu dobiti Telekom Srbije, njihovu infrastrukturu i korisnike.
Možda je u Telekomu Srbije i odgovor zašto Telemacha nema u RS-u.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Šta ono reče direktor Zaimović prije nekoliko mjeseci, dogodine 5G.
Lako bi oni do 5G, ali ne mogo dobaciti ni do 4G za sada.
A ka'će, ne zna se.
https://www.akta.ba/vijesti/4g-mreza-u- ... anja/86462
panzer
Posts: 12075
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Nije loš skok. Sa 12,26 na 14,1 KM
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

panzer wrote:Nije loš skok. Sa 12,26 na 14,1 KM
Nije ništa neočekivano! Bio je prevelik pad bez ikakvog realnog osnova u poslovanju, a koji je uzrokovan prvenstveno nelikvidnim tržištem. Dionica koja će u roku od nekih 6 mjeseci donijeti najmanje 2,6 km po dionici na ovoj cijeni je dobrano podcijenjena. Mislim da pravi skok cijene kreće kada se objavi poziv za skupštinu dioničara sa tačkom "Isplata vanredne dividende".
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Šta poslije dividende i opuhanog telekoma? opet padanje bez kraja.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Shahab wrote:Šta poslije dividende i opuhanog telekoma? opet padanje bez kraja.
A zašto bi to cijena trebala padati. Koliko sam upratio ti ni o jednoj dionici nemaš neko pozitivno mišljenje, samo ovdje iznosiš neke lične frustracije. A kao drugo Telekom nije "opuhan" jer mu ostaje još 172 miliona neraspoređene dobiti i koliko toliko stabilizovano poslovanje.
Post Reply