Bosnalijek

one
Posts: 1733
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

ako vlada ponudi svoj dio i bez libiskog fonda sada prvih 10 ima preko 50%
panzer
Posts: 12073
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Nešto razmišljam a sabur bi trebao da potvrdi......

Enver Moralić stoji iza Haden-a.

Čovjek koji se već ranije interesovao za Bosnalijek i koji voli da sve radi sa velikom diskrecijom. Nekako ima logike jer može biti u kontaktu sa novoizabranim direktorom kojeg će sa svojih 15 % svakako podržati, kao i vlada entiteta koja nije u ovim aktivnostima ali bi podržala nominaciju ako se bude birao novi NO. Bosnalijek ostaje u "domaćim" rukama, pod privatnim vlasništvom sa povećanom transparentošću što će koristiti i državnom udjelu a to će podržati i Arslanagić klan ako se amnestira, a po svemu sudeći vuče mi na to.
Sabur2
Posts: 1883
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

@panzer
Nisam na njega mislio. U mojoj kombinaciji je drugo ime.
Ocigledno da postoji vise vrlo zgodnih kombinacija, od kojih je svaka prilicno izgledna.
panzer
Posts: 12073
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Nisam ni ja potpuno siguran ali jutros sam kroz neku priču čuo da je ovih dana "kružio" oko BIH. Nekako mi se sve uklapa u ovu priču jer, bio je zainteresovan za Bosnalijek prije godinu-dvije ali je odjednom odustao a u to vrijeme je počela priča sa Alvogenom. Sada mu je prostor bio otvoren a cijena vrlo dobra.

http://limun.hr/main.aspx?id=737159
Sabur2
Posts: 1883
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ima logike i jake vjerovatnoce.
Otkrice se karte uskoro. Mada je sve prilicno konspirativno.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Ako je tacno onda konacno!

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... osnalijeka

Mislim da je razlog odugovlacenja talovi u komisiji sa arslom i pronalazenju svih mogucih nacina da se skupstina ipak upise.

Teorija za moralica nije nemoguca, sve je moguce danas.
Mentalist
Posts: 237
Joined: 02 Oct 2012, 18:22

Re: Bosnalijek

Post by Mentalist »

Ako je Moralić u igri biće tu još novaca na burzi što proporcionalno stvara još novog kapitala na SASE a sljedeća meta je očigledno Fds koji raste na velikom količinama,a s obzirom da mu je book 157 km, dividendni prinos na ovoj cijeni preko 6 posto,Raffi skrb ga kupuje kao lud..sličan scenario kao sa Bsnl se iza brda valja.
panzer
Posts: 12073
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Mentalist wrote:Ako je Moralić u igri biće tu još novaca na burzi što proporcionalno stvara još novog kapitala na SASE.
Možda će biti ali kupljen je veliki udio firme za male pare. Na stranu IFC-ov udio,oni su planirano naplatili a šta je sa ostalima koji prodaju i dan danas. Gdje je onih 20-tak KM po dionici. Ako su uspjeli skupiti 15 % na ovakav način onda samo preuzimanje neće značiti ništa za male dioničare. To ne znači da kasnije neće doći do prave valorizacije ali trenutno nije zadovoljavajuće.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

E baš ti hvala panzer što si to napisao umjesto mene, da me ne bi okrivili da obaram cijenu.
Od riječi do riječi mislim isto.
Post Reply