Vijesti iz ekonomije/privrede

mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by mendo »

Shahab wrote:
Sitna buranija wrote:
proleter wrote: Telemach je opasan projekat.
opasan u kojem smislu? jer teško vjerujem, da će propasti, jer vlasnih je jedan najvećih private equity fondova na svijetu, (jedan od) direktor(a) je bivši šef amer.centr.obv.ag.....
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by proleter »

Bježi narod iz ovog rahatluka, ne znam šta im je :
https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... ine/458770
Sitna buranija
Posts: 2099
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by Sitna buranija »

proleter wrote:
Sitna buranija wrote:
Patriotizam se ne dokazuje ponekad, patriotizam se živi stalno :D
Šupljak žešći. I onda se čudimo što su cijene dionica pale, što je kriminal na berzi...
Bitno je da su "naši", sada mi je lakše što sam izgubio 140.000 KM na berzi od 2007. godine.
Ti si se ovim legitimirao kao dio tog "establišmenta" i za mene je ova diskusija završena.
Eh eto, ja kao "sitna buranija" sam dio tog establišmenta, a ti si samo "proleter". Nigdje veze. Vidiš da je išao smješko iza posta...

Nego upade mi u oči ovo 140.000 KM. Jesi li ikad pomislio da ovo možda nije za tebe? Uvažavajući naravno sav kriminal i zloupotrebu berze, manipulaciju cijenama dionica i sl. LP
Sitna buranija
Posts: 2099
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by Sitna buranija »

mendo wrote: opasan u kojem smislu? jer teško vjerujem, da će propasti, jer vlasnih je jedan najvećih private equity fondova na svijetu, (jedan od) direktor(a) je bivši šef amer.centr.obv.ag.....


Bivši šef amer.centr.obv.ag..... i pitaš u kojem smislu opasan? Ako je to tačno, onda u svakom...
mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by mendo »

Sitna buranija wrote:
mendo wrote: opasan u kojem smislu? jer teško vjerujem, da će propasti, jer vlasnih je jedan najvećih private equity fondova na svijetu, (jedan od) direktor(a) je bivši šef amer.centr.obv.ag.....


Bivši šef amer.centr.obv.ag..... i pitaš u kojem smislu opasan? Ako je to tačno, onda u svakom...
pa imao sam osječan, da ta dio nije bio uvažen u toj procjeni. i stoga me zanimalo, da li samo u poslovnem smislu, ili se na osnovu drugog vidi, da opasan još u kojem drugom smislu...
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by proleter »

Sitna buranija wrote:
proleter wrote:
Sitna buranija wrote:
:D

Nego upade mi u oči ovo 140.000 KM. Jesi li ikad pomislio da ovo možda nije za tebe? Uvažavajući naravno sav kriminal i zloupotrebu berze, manipulaciju cijenama dionica i sl. LP
Izgleda da si ti osim što si sitna boranija bio i sitni ulagač.
Mislim da većina ovdje konta da to nije novac koji je uložen nego nerealizirana dobit. Uložiš 50.000 naraste na 300.000 pa ne izađeš na vrijeme.
Srećom ostalo je malo za stančić, garažu, kola, malo za ljetovanja po Dubrovniku, ušteđevine za penzije i tako to :D
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by insider »

A prevod sa slovenačkog u dvije-tri rečenice je?
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by Investitor »

proleter wrote: Izgleda da si ti osim što si sitna boranija bio i sitni ulagač.
Mislim da većina ovdje konta da to nije novac koji je uložen nego nerealizirana dobit. Uložiš 50.000 naraste na 300.000 pa ne izađeš na vrijeme.
Srećom ostalo je malo za stančić, garažu, kola, malo za ljetovanja po Dubrovniku, ušteđevine za penzije i tako to :D
Po ovome ispade da si dobar 110. 000 KM! Svaka čast, bar ti nemaš razloga da budeš nezadovoljan! :D
mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by mendo »

insider wrote:
A prevod sa slovenačkog u dvije-tri rečenice je?
pa postoji google translate
Post Reply