Vlada FBiH

MAMUSA8052
Posts: 82
Joined: 14 May 2015, 23:41

Re: Vlada FBiH

Post by MAMUSA8052 »

Ja ne znam gdje si pročitao da ja opravdavam pljačku, ja samo nudim riješenje da se stane u kraj toj pljački. A riješenje je upravo ono što sam naveo. Temeljna ljudska pravo u EU su pravo čovjeka na slobodu, jednakost, demokraciju i demokratske izbore. Mi u BiH to nemamo, dok to ne riješimo nećemo se ni pljačke riješit. U demokratskoj državi poluga upravljanja je u rukama naroda, a kod nas to nije slučaj iz razloga koje sam naveo
Sabur2
Posts: 1876
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Vlada FBiH

Post by Sabur2 »

Hrvatima se mora dati sistemska garancija da neće biti preglasavani. I to njihovim Izbornim jedinicama.

U pravu su svi koji kažu da će tak tad HDZ izgubiti primat u tom korpusu, jedinom koji nema ozbiljniju opoziciju unutar BiH.
Suština napretka ove jadne zemlje je smanjenje drzavnog aparata koji je postao sam sebi svrha. Zbog potreba tog aparata onemugecen je svaki napredak i obeshrabrene sve investicije.
Kad cemo to shvatiti?
Prije nego bude prekasno, ili kad zaista sve bude uništeno, a siva masa koja može bilo šta pokrenuti, bude pokretala njemačku, talijansku, skandinavsku privredu...
MAMUSA8052
Posts: 82
Joined: 14 May 2015, 23:41

Re: Vlada FBiH

Post by MAMUSA8052 »

Upravo to, ne možeš ih skinuti sa vlasti, jer realno gledajući trenutno glasačka mašinerija su ljudi koji gledaju dnevnik i vjeruju šta im političari pričaju. A oni to super koriste pred svake izbore, uvjek je kriv onaj drugi narod što oni jadni nisu ništa napravili za svoj narod. Ako se riješi da biranje predstavnika nije upitno, onda će oni morati ponuditi nešto drugo kako bi ostali na vlasti, prije svega morat će se okrenuti ekonomskim pitanjuma
MAMUSA8052
Posts: 82
Joined: 14 May 2015, 23:41

Re: Vlada FBiH

Post by MAMUSA8052 »

I ne želim ovdje samo isticat problem hrvatskog naroda, političari sva tri naroda koriste istu priču, plešenjem svog naroda od onog drugog. Tome treba stati u kraj, pa će na red doći i pljačke i kriminal
beka26
Posts: 836
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Vlada FBiH

Post by beka26 »

Ha, ha, moram se nasmijati kada sam čuo da narod negdje ima neku vlast i o nečemu odlučuje.
Narod (široke narodne mase) nikada nije odlučivao niti o čemu, nego mu je samo (danas naročito) data iluzija da kao o nečemu odlučuje. Jedina prava vladavina od postanka svijeta je vladavina oligarhije, čak i kraljestvo, znači vladavina male grupe ljudi nad velikom, gdje pritom ona manjina uveliko pljačkai i dobro živi na ledjima one većine, a sve po "zakonu".
Zar je moguče da ljudi još puše ovakve priče o "ugroženost", dok u stvari svak pljačka svoje ovce u svome feudu. A da se ovce ne bi dosjetile prave se umjetni sukobi pa čak i pravi ako se ima dovoljna opljačkati.. Ja znam da je svatko ko nema pristojnu plaću i dovoljno novaca za život da je ugrožen bez obzira gdje bio i ko bio.
MAMUSA8052
Posts: 82
Joined: 14 May 2015, 23:41

Re: Vlada FBiH

Post by MAMUSA8052 »

beka26 wrote:Ha, ha, moram se nasmijati kada sam čuo da narod negdje ima neku vlast i o nečemu odlučuje.
Narod (široke narodne mase) nikada nije odlučivao niti o čemu, nego mu je samo (danas naročito) data iluzija da kao o nečemu odlučuje. Jedina prava vladavina od postanka svijeta je vladavina oligarhije, čak i kraljestvo, znači vladavina male grupe ljudi nad velikom, gdje pritom ona manjina uveliko pljačkai i dobro živi na ledjima one većine, a sve po "zakonu".
Zar je moguče da ljudi još puše ovakve priče o "ugroženost", dok u stvari svak pljačka svoje ovce u svome feudu. A da se ovce ne bi dosjetile prave se umjetni sukobi pa čak i pravi ako se ima dovoljna opljačkati.. Ja znam da je svatko ko nema pristojnu plaću i dovoljno novaca za život da je ugrožen bez obzira gdje bio i ko bio.


Šta predlažeš, da nastavimo ovako?
Sitna buranija
Posts: 2072
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vlada FBiH

Post by Sitna buranija »

MAMUSA8052 wrote:
beka26 wrote:Ha, ha, moram se nasmijati kada sam čuo da narod negdje ima neku vlast i o nečemu odlučuje.
Narod (široke narodne mase) nikada nije odlučivao niti o čemu, nego mu je samo (danas naročito) data iluzija da kao o nečemu odlučuje. Jedina prava vladavina od postanka svijeta je vladavina oligarhije, čak i kraljestvo, znači vladavina male grupe ljudi nad velikom, gdje pritom ona manjina uveliko pljačkai i dobro živi na ledjima one većine, a sve po "zakonu".
Zar je moguče da ljudi još puše ovakve priče o "ugroženost", dok u stvari svak pljačka svoje ovce u svome feudu. A da se ovce ne bi dosjetile prave se umjetni sukobi pa čak i pravi ako se ima dovoljna opljačkati.. Ja znam da je svatko ko nema pristojnu plaću i dovoljno novaca za život da je ugrožen bez obzira gdje bio i ko bio.


Šta predlažeš, da nastavimo ovako?
Dobro bi bilo radi nacionalne izbalansiranosti da svako šiša "svoje" ovce. Ovako HDZ šiša i "svoje" ali i "naše" ovce.

Zato bi pošteno bilo da se Hrvate (čitaj HDZ) bez veze ne majorizira više, nego da njih "majoriziraju" isključivo HDZ-ovci, a da Bošnje "majoriziraju" isključivo "njihovi" HDZ-ovci (čitaj SDA, SBB i dr.). Ovako, ovi zagrabiše i u tuđe stado, i to više nego u svoje jer je njihovo stado malo...
Sitna buranija
Posts: 2072
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vlada FBiH

Post by Sitna buranija »

Sabur2 wrote:Hrvatima se mora dati sistemska garancija da neće biti preglasavani. I to njihovim Izbornim jedinicama.

U pravu su svi koji kažu da će tak tad HDZ izgubiti primat u tom korpusu, jedinom koji nema ozbiljniju opoziciju unutar BiH.
Suština napretka ove jadne zemlje je smanjenje drzavnog aparata koji je postao sam sebi svrha. Zbog potreba tog aparata onemugecen je svaki napredak i obeshrabrene sve investicije.
Kad cemo to shvatiti?
Prije nego bude prekasno, ili kad zaista sve bude uništeno, a siva masa koja može bilo šta pokrenuti, bude pokretala njemačku, talijansku, skandinavsku privredu...
Dobro si popušio tu njihovu mantru o trećem entitetu. Dobili su Srbi svoj entitet pa šta je dobijeno time, osim što je država oslabljena i pocijepana? Izgubio SDS primat? Ali ga je dobio Dodik koji je gori od njih. A pljačka je inaugurirana kao način vladanja.

S trećim entitetom bi se samo dodatno oslabila i pocijepala država, a pljačka bi bila još veća i otvorenija. Ovako je još i dobro, kako bi bilo u tom slučaju.

Ne mogu da vjerujem šta čitam...
MAMUSA8052
Posts: 82
Joined: 14 May 2015, 23:41

Re: Vlada FBiH

Post by MAMUSA8052 »

Kako se riješiti tih koji nas šišaju?
MAMUSA8052
Posts: 82
Joined: 14 May 2015, 23:41

Re: Vlada FBiH

Post by MAMUSA8052 »

Sitna buranija wrote:
Sabur2 wrote:Hrvatima se mora dati sistemska garancija da neće biti preglasavani. I to njihovim Izbornim jedinicama.

U pravu su svi koji kažu da će tak tad HDZ izgubiti primat u tom korpusu, jedinom koji nema ozbiljniju opoziciju unutar BiH.
Suština napretka ove jadne zemlje je smanjenje drzavnog aparata koji je postao sam sebi svrha. Zbog potreba tog aparata onemugecen je svaki napredak i obeshrabrene sve investicije.
Kad cemo to shvatiti?
Prije nego bude prekasno, ili kad zaista sve bude uništeno, a siva masa koja može bilo šta pokrenuti, bude pokretala njemačku, talijansku, skandinavsku privredu...
Dobro si popušio tu njihovu mantru o trećem entitetu. Dobili su Srbi svoj entitet pa šta je dobijeno time, osim što je država oslabljena i pocijepana? Izgubio SDS primat? Ali ga je dobio Dodik koji je gori od njih. A pljačka je inaugurirana kao način vladanja.

S trećim entitetom bi se samo dodatno oslabila i pocijepala država, a pljačka bi bila još veća i otvorenija. Ovako je još i dobro, kako bi bilo u tom slučaju.

Ne mogu da vjerujem šta čitam...

Ovo je pravi primjer kada te zastrašuju drugim narodom, kao kučibabe!
Post Reply