BH Telecom

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Upravo se dešava ono što su željeli kreatori ovog spina iz SDA. To su suštinski biznis ljudi koji putem propagande održavaju pozicije sa kojih pljačkaju, dok istovremeno druga grupacija organizovana u SBB, pokušava da preuzme te pozicije. To je istina vezano za ovaj sukob. Dok mi pričamo o ratu i nacijama, oni kradu i pljačkaju zadnjih dvadeset godina. Imenovanje Svetlane Cenić nije nikakav problem. Izmišljena tema. Treba je ignorisati.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Ja ne znam kakav vi mentalni sklop imate ali ja ne mogu simpatisati osobu koja je bila aktivni saučesnik idejnog vrha zločinačkog aparata koji je izvršio genocid nad mojim narodom, osobu koja je koncetracione logore nazivala sabirnim centarima, osobu koja pisala propusnice i pri tome nije primiječivala nikakvo nasilje u Vogošći (a vjerojatno ni u cijeloj BiH). Ovo nije nikakva priča čula kazala već njena autentična izjava zabilježena prilikom svjedočenja u korist presuđenog ratnog zločinca. Ovakva osoba da je kakve pravde trebala bi ležati u zatvoru sa ratnim pajdašima, a ne biti predsjednik NO najprofitabilnije kompanije u državi. Ovdje se spočitava neki nacionalizam što nije tačno, niko ne bi imao ništa protiv da je na ovo mjesto imenovan neki čestit i stručan srbin koji se borio za ovu državu (ili bar da se nije borio protiv nje). Neki tvrde da je rehabilitovana ali ja je nikada nisam čuo da je osudila počinjene zločine...Obzirom da je ovo finansijski portal ja o ovoj temi više ne želim pisati, a kome je draga eto mu je...
Last edited by Investitor on 05 Oct 2017, 23:14, edited 1 time in total.
Sabur2
Posts: 1878
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Ne znam zašto bi mi Čibukčić ili neko drugi bili dragi?
Ljubav za ljubav, sir za pare.
Cenićka ima najbolje referense (osporavajte ih koliko hoćete ali ih bar ima) od svih dosadašnjih članova NO.
Mene to zanima.

I opet ponavljam, u ratu si mogao nešto i čuti, ali nisi htio ili mogao vjerovati jer smo svi bili ubjeđeni da je naša strana jedina bezgriješna.
Uostalom to je bilo prije 25 godina. Jel vakat da se konačno prihvati Dejtonski sporazum?
Sitna buranija
Posts: 2080
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Investitor wrote:Ja ne znam kakav vi mentalni sklop imate ali ja ne mogu simpatisati osobu koja je bila aktivni saučesnik idejnog vrha zločinačkog aparata koji je izvršio genocid nad mojim narodom, osobu koja je koncetracione logore nazivala sabirnim centarima, osobu koja pisala propusnice i pri tome nije primiječivala nikakvo nasilje u Vogošći (a vjerojatno ni u cijeloj BiH). Ovo nije nikakva priča čula kazala već njena autentična izjava zabilježena prilikom svjedočenja u korist presuđenog ratnog zločinca. Ovakva osoba da je kakve pravde trebala bi ležati u zatvoru sa ratnim pajdašima, a ne biti predsjednik NO najprofitabilnije kompanije u državi. Ovdje se spočitava neki nacionalizam što nije tačno, niko ne bi imao ništa protiv da je na ovo mjesto imenovan neki čestit i stručan srbin koji se borio za ovu državu (ili bar da se nije borio protiv nje). Neki tvrde da je rehabilitovana ali ja je nikada nisam čuo da je osudila počinjene zločine...Obzirom da je ovo finansijski portal ja o ovoj temi više ne želim pisati, a kome je draga eto mu je...
Ma to je i mene raspalilo. Ja bih sad potpisao da stave nekoga kao Bogičevića, Šućura, Lazovića u NO (ništa ona nije referentnija za tu poziciju od pobrojanih), ali su oni sveli priču na to da je neko protiv nje samo jer je Svetlana. A to jednostavno nije tačno. Ona niti je stručnjak kako tvrde, niti je moralno podobna za tu funkciju u firmi koju su njeni saradnici gotovo uništili. Ali Bošnjo je čudo. Kako mu ga samo Crnogorac smjesti, a oni se upecaju kao...

P.S. Ja sam koristio termin "rehabilitovani četnik" jer četnikušu pojedinci ovdje žele rehabilitovati baš kao čiča Dražu u Srbiji i prepakovanu nam je podvaliti pod stručnjaka sa Cambridge certifikatom...
panzer
Posts: 12055
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

A ja vam opet kažem da su njenu prošlost u prvi plan počeli gurati ljudi kojima je samo bitan njihov finansijski interes.
I ništa manja i ništa više.
Meni nije bitna ona, ja ( a vjerujem i ostali normalni ljudi) zadnjih 15 godina imam veliki problem sa takvim tipovima-"braniocima nekih ideala" jer su oni posvuda i negativno utiču na dosta sfera mog života.
Sitna buranija
Posts: 2080
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:A ja vam opet kažem da su njenu prošlost u prvi plan počeli gurati ljudi kojima je samo bitan njihov finansijski interes.
I ništa manja i ništa više.
Meni nije bitna ona, ja ( a vjerujem i ostali normalni ljudi) zadnjih 15 godina imam veliki problem sa takvim tipovima-"braniocima nekih ideala" jer su oni posvuda i negativno utiču na dosta sfera mog života.
Protiv takvih likova i pojava u društvu se treba boriti na sve načine, npr. kao Slavuj. Ali podržavati nekog neosnovano i protivno svakoj moralnoj normi samo zato što kao nije iz "njihovog" tabora je "naivno" (da ne upotrijebim drugu riječ).

Eto meni su platili ovi iz Telekoma što se ugrađuju da je zovem četnikušom. Panzer, ipak griješiš, upravo su oni koji su je imenovali (SBB i HDZ) uradili to da bi u prvi plan isplivala njena ratna prošlost kako bi to pokrenulo lavinu reakcija, a kako bi na osnovu toga konačno neki zaključili kako Sarajevo ipak jeste Teheran (kako reče njihov ahbab Dodik) i kako nema ovdje suživota jerbo eto Svetlana ne može u BHT samo zato što je Svetlana. A to nije tačno. Ne može samo zato jer je žena bila četnik...

P.S. To ti je isto kao kada Slobodan Vasković sada glumi borca protiv korupcije, poštenjačinu i ljudinu, a ima sirovi nemontirani snimak iz rata kada on zarobljenom Bošnjaku govori šta će mu reći u diktafon, pa mu zaprijeti kada ovaj pogriješi. To ljudine ne rade ni u kojim okolnostima. A to što je sada okrenuo ćurak ne znači ni da je poštenjačina ni da je ljudina, nego da mu je to sada finansijski isplativije. Baš kao i Cenićki.
montypython
Posts: 3924
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Nisam pristalica ovih nacionalnih rasprava i brojanja krvnih zrnaca, što dalje od cifri, matematike i logike, dalje od mog terena. Međutim ovdje se već ispaljuju potpuno proizvoljne tvrdnje, emocionalni izlivi bez ikakve argumentacije. Kako to nije stručna žena koja ima dva doktorata, bila ministar finansija i nakon preuzetog deficita od 100 m ostavila suficit za godinu dana? Ko onda jeste stručan? Oni sa diplomom iz Travnika i Viteza? Lično, ne palim se na doktorate ali slušao sam je mnogo puta i nikad nije rekla pogrešnu rijeć, ni stručno ni moralno. Detektuje svaku grešku i anomaliju sistema, i to sam prmjetio desetine puta. A brane se ovde botovi sistema, ljudi koj ne bi mogli prije rata upisati srednju školu. Žena je jednostavno inteligentna a to je upravo ono što treba. Za NO BHT (mada to nije pravo mjesto za nju) čak i ne treba stručnjak za telekomunikacije, treba mu čovjek sa kičmom koji će reći-dosta pljačke. Jer ova firma se srozala sa 130 miliona na 60-70 (da ne pominjem 180 prije) u samo nekolike godina (bez četnika) a g Zaimović kojeg neki ovdje kuju u zvijezde ko da su mu lični PR, nije učinio ono što je najavljivao kad je rekao, "u ovoj godini ćemo zaustaviti pad onda stabilizacija i razvoj" ili tako nešto. Ni pad nije zaustavljen a kamoli da je porast ičega. Prvi korak u BHT mora biti optimizacija radnih mjesta i smanjenje za hiljadu minimum (što je nemoguće u ovim okolnostima), smanjenje plata na realne ILI da udvostruče prihode i da bar tako dignu produktivnost koja je katastrofalna, po kojem god parametru gledali (npr prihod po zaposlenom). Neka gospoda koja priča o četnicima nađe prihod PO ZAPOSLENOM I uporedi ga sa drugim telekomima npr u zapadnoj Evropi. Nije problem kupiti nedovršenu zgradu za 34 m KM od vlastite stranke, nije problem izvlačiti pare na sve moguće i nemoguće načine, nije problem da ti se dobit prepolovi ali eto jeste ovo. Nisam joj advokat ali ne mogu prešutiti ni izvrtanje logike. Očito je iz bezbroj činjenica da ona nije bila nikakav "aktivni saučesnik idejnog vrha zločinačkog aparata ..." nego ĆATA koja je spašavala živu glavu i gledala kako da dobije bonove za topli obrok. Na osnovu čega tvrdnja da je izdavala propusnice a nije primjećivala nasilje u Vogošći. I da je primjećivala nasilje šta je mogla realno? kava je to konstatacija "...pa ona je bila u Vogošći kad su se u Sonji silovale žene"? Jesu li svi građani nekog grada krivi ako se u jednom dijelu grada dogodi nešto loše? To je kao da neko kaže za nekog ćatu u ABIH (ili za sve građane Sarajeva) "...Pa oni su bili u Sarajevu kad su se na Kazanima odsjecale glave". To nije ništa drugo nego relativiziranje zločina. I kako to da se toliko napada baš žena koja je najveći protivnik režima u RSu, koji aktivno želi da razori državu danas a ne prije 30 godina. I kako to da sam je slušao bar 30 puta na tv i nikad nije rekla ništa što nije glas razuma a da jedino što je kao protiv nje se vuče iz par polurečenica sa papira od prije 20-30 g? Rekoh ima 10 dana za Wernhera von Brauna, mi očito nismo Amerika niti ćemo dugo biti.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: BH Telecom

Post by insider »

.
Last edited by insider on 06 Oct 2017, 11:14, edited 1 time in total.
dervissedam
Posts: 39
Joined: 19 May 2016, 17:25

Re: BH Telecom

Post by dervissedam »

Sitna buranija wrote:
panzer wrote:A ja vam opet kažem da su njenu prošlost u prvi plan počeli gurati ljudi kojima je samo bitan njihov finansijski interes.
I ništa manja i ništa više.
Meni nije bitna ona, ja ( a vjerujem i ostali normalni ljudi) zadnjih 15 godina imam veliki problem sa takvim tipovima-"braniocima nekih ideala" jer su oni posvuda i negativno utiču na dosta sfera mog života.
Protiv takvih likova i pojava u društvu se treba boriti na sve načine, npr. kao Slavuj. Ali podržavati nekog neosnovano i protivno svakoj moralnoj normi samo zato što kao nije iz "njihovog" tabora je "naivno" (da ne upotrijebim drugu riječ).

Eto meni su platili ovi iz Telekoma što se ugrađuju da je zovem četnikušom. Panzer, ipak griješiš, upravo su oni koji su je imenovali (SBB i HDZ) uradili to da bi u prvi plan isplivala njena ratna prošlost kako bi to pokrenulo lavinu reakcija, a kako bi na osnovu toga konačno neki zaključili kako Sarajevo ipak jeste Teheran (kako reče njihov ahbab Dodik) i kako nema ovdje suživota jerbo eto Svetlana ne može u BHT samo zato što je Svetlana. A to nije tačno. Ne može samo zato jer je žena bila četnik...

P.S. To ti je isto kao kada Slobodan Vasković sada glumi borca protiv korupcije, poštenjačinu i ljudinu, a ima sirovi nemontirani snimak iz rata kada on zarobljenom Bošnjaku govori šta će mu reći u diktafon, pa mu zaprijeti kada ovaj pogriješi. To ljudine ne rade ni u kojim okolnostima. A to što je sada okrenuo ćurak ne znači ni da je poštenjačina ni da je ljudina, nego da mu je to sada finansijski isplativije. Baš kao i Cenićki.
Ako se malo okrenes oko sebe, skontas gdje si i o cemu vazis, valjda ces skontati i da si zalutao na ovaj topic.
montypython
Posts: 3924
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Evo ne bi mi lijeno, iako sam na poslu i u gužvi, da se malo vratim na ekonomiju, kratko sam pogledao podatke o stranim telekomima da vidimo gdje smo. Pominjao sam loše vođenje, abnormalan broj zaposlenih pa da to malo kvantificiramo. Da vidimo kakva je npr produktivnost u BHTelekomu. Evo podataka o prihodu po zaposlenom samo u nekim telekomima, išao sam s reda. Ako sam šta pogriješio slobodno ispravite i dopunite. ]Deutche Telecom 334 hiljade Eura po zaposlenom, Vodafone 435 000, Telefonica 391 000, Telecom Italia 290 000, France Telecom 306 000 E. Iz aviona se dakle vidi da se firme iz te oblasti grupišu oko 300-320 hiljada Eura prihoda po zaposlenom i da je to valjda nekakav parametar kojem bi i mi trebalo biti blizu. Da vidimo BHTelecom, na polugodišnjem 245 m prihoda zaposlenih 3430. Kad se prebaci na godišnji i u Eure meni da prostite izlazi 71 hiljada E po zaposlenom. Dakle, ili bi prihodi trebali biti 4 PUTA veći i li bi ovaj prihod trebala ostvariti četvrtina postojećih zaposlenih Je li griješim nešto? Evo ni sam ne vjerujem da je moguće. Izvolite me ispraviti, na brzinu samo ovo povadio, ali ako je ovo tačno, onda je ovo katastrofa jer ja govorim o hiljadu zaposlenih viška a u stvari je 2500. U Telecomu po po ovome treba raditi max 1000 ljudi a ne 3,5 hiljade. Ovo je podatak koji bi trebao stajati na naslovima novina svaki dan dok se stvari ne promjene. Ovo je tema. Ovo je ključ svih otpora.
Post Reply