Bosnalijek

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

slavuj wrote:Kada su ovi što sad upravljaju Bosnalijekom,počeli sa lokalnim kriminalcima hadenizaciju Bosnalijeka,ja sam im više puta rekao da to što će oni uzeti Bosnalijek na kriminalan način,nije najveći problem!Veći problem je što će takav način kontrolisane trgovine,instalirati u sve mehanizme SASE!I tako je ispalo.baš tako!Ništa na SASE poslije hadenizacije,nije isto kao prije te kriminalne operacije!
Bosnalijek je zapravo paradigma čitavog našeg društva.Sve se može platiti!Vidite koliko već stoji taj istražni postupak u Tužilaštvu BiH!A najmanje dva tužioca su mi rekli da će oni to završiti!A do danas,ništa!Niko čak o tome više i ne razmišla!U svim medijima koji su o tome nekada pisali,snimali,emitirali,po nekoliko puta,sada je na prvom mjestu reklama Bosnalijeka.Onaj direktor o trošku dioničara iz FDS je sve samo prepisao,naravno uz punu asistenciju najviših državnih i stranačkih voždova.Nedavno,na jednom njgovom potpuno privatnom dogadjaju,bili su neki prvaci u ovoj pokradenoj zemlji.I vjerovatno zbog toga stoji i već davno pokrenuta istraga o nekoliko izvještaja o osnovama sumnje o počinjenim krivičnim djelima!Rizikujući da se nikada više ne sretnem sa nekim iz tužilaštava,osim eventualno po njihovom nalogu,moram napisati da mi je prije više od godinu dana rečeno da je to zrelo za procesuiranje!I opet ništa.
Sve to je vjetar u leđa kriminalu u korporativnom upravljanju,tržištu vrijednosnih papira privatizaciji....Ali je u isto vrijeme i nada da se sve jednog dana ne može izbjeći!Ovi su se tolikmo osilili da idu iz greške u grešku!Očito je tako i u ovom slučaju u Rusiji!Ja i dalje vjerujem da će se o svemu tome još čuti!
Neku veće sam čuo onog kicoša iz Gradašca kako kaže da oni eto,ne mogu da nađu lokaciju za zgradu Vlade FBiH!A pred nosom im je ,recimo Feroelektro Ali njih to ni slučajno ne zanima,ne mogu tamo ni od koga više uzeti ono što već dugo uzimaju kod kupovine nekretnina od privatnih vlasnika!
ZBog svega toga ,oni koji bi se odavno trebali raspitivati o poslovanju Bosnalijeka u inostranstvu,prave se da se ništa ne dešava!
Vi ste hrabar čovjek. Šutnja je najgora opcija zbog koje propada ovaj narod.
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Shahab wrote:!I tako je ispalo.baš tako!Ništa na SASE poslije hadenizacije,nije isto kao prije
Vi ste hrabar čovjek. Šutnja je najgora opcija zbog koje propada ovaj narod.
Narod je vec propao. Cim se dopustilo ovo sto se dopustilo. Vidi se da su svi digli ruke. Nekako imam dojam da se svako spasava kako zna i umije. Kvalitetnog radnika tesko vise i da mozes naci. A i ako ga nadjes preskup je jer ih je malo. Da ne kazem da i kad ga zaposlis velika je vjerovatnoca da ode u inostranstvo. Ne znam, sad i ovi penzioneri dolaze. Tako da je sve sivo. A Slavuj je hrabar. Samo tesko da jedan Slavuj moze ista uraditi. Pa svi vide ocigledan kriminal u Bosnalijeku, i sve to ide tako sporo, i na kraju nista. Mediji kupljeni, tuzilastvo kupljeno, sudije kupljene.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Zakon inercije. Propadanje je svakim danom sve brže i jače. Slavuj je u pravu. Uzrok je u krimialu u institucijama.
Nadzemlje je gore od podzemlja.
panzer
Posts: 12055
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ja sam bosnalijek izbrisao sa liste potencijalne kupovine dionica sa pajserisanjem i premlacivanjem ljudi po carsiji.

Sto sa mene tice posluje kao doo. Ljudi rade,zaposleni su i to je to. Sad,jeste da je djelimicni odraz stanja u zemlji ali nije toliko crno. Odnosno,sad je potpuno privatna firma pa ko se izbori. Isplati li se bosti sa rogatim u divljem kapitalizmu?
Racio
Posts: 107
Joined: 14 Mar 2016, 21:57

Re: Bosnalijek

Post by Racio »

panzer wrote:Ja sam bosnalijek izbrisao sa liste potencijalne kupovine dionica sa pajserisanjem i premlacivanjem ljudi po carsiji.

Sto sa mene tice posluje kao doo. Ljudi rade,zaposleni su i to je to. Sad,jeste da je djelimicni odraz stanja u zemlji ali nije toliko crno. Odnosno,sad je potpuno privatna firma pa ko se izbori. Isplati li se bosti sa rogatim u divljem kapitalizmu?
SASE za Bosnalijek i jos neke kompanije i tako vise nece biti vazan. Svi oni prelaze u doo i organizaciju kako je netko primjetio vec prilagodjavaju tome. Sva ova nasa naklapanja su tada samo stvar onoga tko kontrolise vecinu i pitanje je samo jedno, zasto bi netko nanosio sam sebi stetu? Stice se utisak da neki dionicari jos zive u samoupravnom socijalizmu i ponasaju se kao uvrijedjeni radnicki savjet. Panzer je u pravu, mi smo u liberalnom kapitalizmu nepune 3 decenije a da je divlji i to je tacno.Samo....sve smo to znali i kad smo dobivali ili kupovali dionice koje ce uskoro biti udjeli od npr. 0.0002% pa ko voli nek izvoli. Imam pametnijih stvari zbog kojih me boli glava. I dalje mislim da treba mijenjati sistem a ne pojedinca u njemu. Jedan nacin je bolji izbor parlamenta i Zakoni a drugi manje evolutivan a vise revolucionaran. Sumnjam da ima trece.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Racio wrote:
panzer wrote:Ja sam bosnalijek izbrisao sa liste potencijalne kupovine dionica sa pajserisanjem i premlacivanjem ljudi po carsiji.

Sto sa mene tice posluje kao doo. Ljudi rade,zaposleni su i to je to. Sad,jeste da je djelimicni odraz stanja u zemlji ali nije toliko crno. Odnosno,sad je potpuno privatna firma pa ko se izbori. Isplati li se bosti sa rogatim u divljem kapitalizmu?
SASE za Bosnalijek i jos neke kompanije i tako vise nece biti vazan. Svi oni prelaze u doo i organizaciju kako je netko primjetio vec prilagodjavaju tome. Sva ova nasa naklapanja su tada samo stvar onoga tko kontrolise vecinu i pitanje je samo jedno, zasto bi netko nanosio sam sebi stetu? Stice se utisak da neki dionicari jos zive u samoupravnom socijalizmu i ponasaju se kao uvrijedjeni radnicki savjet. Panzer je u pravu, mi smo u liberalnom kapitalizmu nepune 3 decenije a da je divlji i to je tacno.Samo....sve smo to znali i kad smo dobivali ili kupovali dionice koje ce uskoro biti udjeli od npr. 0.0002% pa ko voli nek izvoli. Imam pametnijih stvari zbog kojih me boli glava. I dalje mislim da treba mijenjati sistem a ne pojedinca u njemu. Jedan nacin je bolji izbor parlamenta i Zakoni a drugi manje evolutivan a vise revolucionaran. Sumnjam da ima trece.
Ovdje govorimo o kriminalu koji uništava ekonomsku osnovu pojedinca i zajednice. Zar je borba protiv kriminala socijalističko samoupravljanje ili je kapitalizam gangstersko društvo? Neka tajkuni iz KVP i Bosnalijeka pokušaju ovakvu pljačku izvesti u kapitalističkoj EU pa ćemo vidjeti koliko će dugo uživati na slobodi i pokradenim parama. Koliko ja znam postoje zakoni ali se oni ne provode, ili ako se provode, provode se selektivno, kako prema kome. Kaže gospodin da nije toliko crno, uporedbom u odnosu na šta? Može li biti crnija situacija od one u kojoj Hasan Ćelam upravlja najvažnijom institucijom za regulisanje tržišta vp? Onda slijede postovi "halala" kako je sve to liberalni kapitalizam i kako treba firmu pretvoriti u doo. Treba biti doslijedan i nastaviti u zadatom ritmu. Ukinimo sve kontrole, izvještaje, nadzore, sve treba pretvoriti u besmislenu formu radi legalizacije kriminala
Samo taj put vodi ružnom epilogu. Propasti firme i radnika i dioničara, osim onih koji imaju institucionalnu licencu za pljačku.
brzi
Posts: 2599
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Bosnalijek

Post by brzi »

Uz sve navedeno i nenavedeno tragikomična je činjenica,...da se mediji bave malinama i malinarima, umjesto da se bave ozbiljnim privrednim kriminalom, koji samo putem javnih nabavki i tržišta vrijednosnih papira svake godine ionako siromašno društvo olakša za nekoliko milijardi maraka.
slavuj
Posts: 1948
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ovih dana je bila godišnjica smrti Envera Šehovića,heroja odbrane Sarajeva i komadanta Prve slavne Velešićko -pofaličke brigade.
Envera se ovdje sječam zbog onog što sam čuo od njega kada je iz kasarne Maršal Tito došao kod nas u Velešiće.Mada je kao oficir JNA dobro znao šta nas čeka,i mada je bio mlađi skoro od svin nas koji smo ga dočekali već u nekoj organizovanoj odbrani,okupio nas je već prvu veće i rekao:Ne preostaje nam ništa drugo nego da se borimo!Ako se ne budemo borili,sve će nas pobiti,a ako se odupremo,neko će i preživjeti!I upravo tako je bilo.Preostaje nam ,dakle i sada samo borba za zaštitu svoje imovine.Neprijatelj je skoro isti.Nije dakle izlaz u prodaji dionica radi bježanja.Naravno da je svačije pravo da raspolaže svojom imovinom kako misli da mu je najbolje,ali je ipak borba,suprostavljanje kriminalnoj strukturi do vrha države,jedini način da se zaštiti imovina,porodica,pa na kraju i vlastiti život!Ne treba se bojati ni ovih načertanija o tome kako će sve na kraju biti d.o.o,jer i takvom pisanju je glavni cilj da natjera dioničare da prodaju dionice radi tobožnjeg spašavanja što se da spasiti!
Također nije tačno da samo budale vjeruju u pravosuđe.Ja znam jednog takvog koji se poprilično naplatio,a i opet će!
I ne treba za tu borbu nikakva posebna hrabrost.Hrabrost je bila potrebna u doba gore pomenutog Envera Šehovića.a sad sigurno ne treba pred ovim đeparošimas,sitnim švercerima,neka mi oproste oni što rade po ulicama, i kriminalcima po vokaciji,pa makar oni bili i gosti na molitvenim doručcima ili im na privatne porodične događaje dolazili i najveći predstavnici vlasti i stranaka!
Ja ,dakle,sebe ne smatram nešto posebno hrabrim,ali sam sigurno maksimalno odgovoran prema sebi,svojoj obitelji i našoj imovini.A ako se sve to poklapa sa objektivnim interesima ove zamlje,onda tim bolje!Oni mi nisu ostavili alternativu!
panzer
Posts: 12055
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Slazem se sa tim. Drugim rijecima ako je neko dionicar sad mu je vrijeme da nesto uradi po pitanju svog vlasnistva i citave firme. Covjek vam pred nosom vrti desetinama miliona km. Prodaje dugovanja firmama koje su osnovane par mjeseci ranije. I niko od dionicara da malo posjeti sekretara ili da istrazu statut firme pa da vidi osnove za pozivanje na odgovornost.
Koliko dionicara dodje na skupstinu?
Koliko ih nesto kaze,zatrazi?

Nije dovoljno reci nevalja drzava i svak cast,slavuj!

Jer bosnalijek danas je potpuno privatna firma a ocekivati od drzave da vas zastiti je nelogicno. Drzava tj vas i moj komsija koji radi u drzavnoj sluzbi, vas i moj poznanik koji radi u kantonalnoj upravi ili bilo koji od 200.000 ljudi iz drzavne sluzbe rade samo ako ih se dobro podmaze. Protiv te vojske mi se ne bori.

Ako igdje treba pokusati napraviti pritisak na javnost ,drzavu i na samu upravu firme onda je to elektroprivreda a bosnalijek je danas firma pojedinaca pa tako treba i djelovati.
dervissedam
Posts: 39
Joined: 19 May 2016, 17:25

Re: Bosnalijek

Post by dervissedam »

slavuj wrote:Ovih dana je bila godišnjica smrti Envera Šehovića,heroja odbrane Sarajeva i komadanta Prve slavne Velešićko -pofaličke brigade.
Envera se ovdje sječam zbog onog što sam čuo od njega kada je iz kasarne Maršal Tito došao kod nas u Velešiće.Mada je kao oficir JNA dobro znao šta nas čeka,i mada je bio mlađi skoro od svin nas koji smo ga dočekali već u nekoj organizovanoj odbrani,okupio nas je već prvu veće i rekao:Ne preostaje nam ništa drugo nego da se borimo!Ako se ne budemo borili,sve će nas pobiti,a ako se odupremo,neko će i preživjeti!I upravo tako je bilo.Preostaje nam ,dakle i sada samo borba za zaštitu svoje imovine.Neprijatelj je skoro isti.Nije dakle izlaz u prodaji dionica radi bježanja.Naravno da je svačije pravo da raspolaže svojom imovinom kako misli da mu je najbolje,ali je ipak borba,suprostavljanje kriminalnoj strukturi do vrha države,jedini način da se zaštiti imovina,porodica,pa na kraju i vlastiti život!Ne treba se bojati ni ovih načertanija o tome kako će sve na kraju biti d.o.o,jer i takvom pisanju je glavni cilj da natjera dioničare da prodaju dionice radi tobožnjeg spašavanja što se da spasiti!
Također nije tačno da samo budale vjeruju u pravosuđe.Ja znam jednog takvog koji se poprilično naplatio,a i opet će!
I ne treba za tu borbu nikakva posebna hrabrost.Hrabrost je bila potrebna u doba gore pomenutog Envera Šehovića.a sad sigurno ne treba pred ovim đeparošimas,sitnim švercerima,neka mi oproste oni što rade po ulicama, i kriminalcima po vokaciji,pa makar oni bili i gosti na molitvenim doručcima ili im na privatne porodične događaje dolazili i najveći predstavnici vlasti i stranaka!
Ja ,dakle,sebe ne smatram nešto posebno hrabrim,ali sam sigurno maksimalno odgovoran prema sebi,svojoj obitelji i našoj imovini.A ako se sve to poklapa sa objektivnim interesima ove zamlje,onda tim bolje!Oni mi nisu ostavili alternativu!
Raspolažeš li brojem onih koji bi te podržali u toj "borbi"? Postoji neka aproksimacija, kad su "ugroženi dioničari" u pitanju?
Post Reply