Energoinvest

sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

panzer wrote:treba vidjeti koje do koje najnize cijene su dionicari spremni prodavati. Npr, kod hidrogradnje se vidjelo da ispod 1 KM bas ne ide prodaja a ovdje jos nije padalo ispod 1 KM.
Kada sam počeo da kupujem ENISR i svo vrijeme do prije neki dan, nastaviću naravno i dalje, to je sa ciljem da ga prodam minimalno 3 puta skuplje.
Tako će i biti, znam dobro što je ENISR u svijetu. Naravno, neuporediv je sa drugim kompanijama sa naših prostora.

Živi bili pa vidjeli, moje dionice ispod 6km nema šanse da ću prodati, ako budem prodavao.

:D
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Don't Get Married to a Stock
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

panzer wrote:
Don't Get Married to a Stock
Imam ja more brakova i svaki je bio uspješan :D
Samo strpljenja treba. Tako je to u biznisu.

Nego razgledaj malo koje su cijene bile ENISR od kada je na barzi, naći ćeš puno zanimljivoga.

;)
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Hajmo razgledati cijene svih dionica od kako su na berzi od 2003. a u proteklih 13-14 godina se izdešavalo dosta toga.
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

A kad smo kod posla, nema sile da ovdje EI dobije posao

https://www.akta.ba/bs/Vijest/investici ... inje/78987
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Energoinvest

Post by leon »

panzer wrote:A kad smo kod posla, nema sile da ovdje EI dobije posao

https://www.akta.ba/bs/Vijest/investici ... inje/78987
Kad bi se izvršio adekvatan pritisak, možda bi i mogao dobiti taj posao... Definitivno bi bilo logično i ekonomski opravdano da ovo dobije EI, samo treba "upaliti svjetlo" i ne dopustiti da prođe nezapaženo u javnosti.
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Pa s obzirom da je država vlasnik i Elektroprenosa i Energoinvesta, koji se lomata po Africi u potrazi za poslovima i dobija ih u međunarodnoj konkurenciji, ne dodijeliti ovo njima, pod nosom, je ravno zločinu.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Energoinvest

Post by leon »

Možemo li udruženje Dividenda sa ovog foruma zamoliti da oni pismeno pozovu Energoinvest da se prijavi na ovaj tender, a zatim i da pismeno Elektroprijenos i Vladu F BiH podsjete da postoji Energoinvest, pa nakon toga zainteresirati novinare da prate razvoj situacije i kritikuju onoga koji bude opstruirao ovu izvanrednu mogućnost . . .
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Daleko su oni od toga da im neki anonimusi moraju pomagati.
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Dosta novosti i informacija (bar meni) u ovom Energoinvestovom listu. Poprilično pozitivno bar na prvi pogled, a indikativno mi je i samo obnavljanje izlaženja lista nakon nekoliko godina. Početak izrade vlastitih ormara za trafostanice, koje su prije kupovali/naručivali, dva ugovora u junu u regiji, koliko vidim i neki ugovori u zemlji u toku a i pripremi. Iz intervjua rukovodioca u Alžiru samo tamo imaju 4-5 projekata u toku. Meni zvuči kao da ima neka nova energija u kompaniji, primaju i nove inžinjere. Šta god bilo sa likvidnošću jednostavno mi ne zvuči kao neka namjera da se sve uništi i rasturi. Možda sam naivan ali meni ovo odudara od ponašanja tamo zadnjih godina.
I uvodne riječi direktorice ne zvuče mi pesimistično:
"Savjesnim i poštenim pristupom u vođenju poslova, uštedama i punom racionalizacijom,
zaustavili smo tokove daljeg urušavanja i pokazali da ovaj princip funkcioniše. Na putu
smo da vraćanjem vlastitog samopouzdanja i povjerenja, povratimo i povjerenje investitora,
naročito u zemlji, isporučilaca, pa usudila bih se reći i većinskog vlasnika. Stoga je
velika obaveza duh ovog samopouzdanja vratiti na sve nivoe Energoinvesta i među sve
zaposlene.
Također smo na putu da uvedemo nove inovativne tehnologije, što je isto tako kategorija
koja je odlikovala Energoinvest u njegovim najboljim danima. Ali ovo će biti predmet
jednog vanrednog izdanja Energoinvestovog časopisa...."

http://energoinvest.ba/files/List1165.pdf
Post Reply