Bankarski sektor

mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: Bankarski sektor

Post by mendo »

panzer wrote:Konkretni podaci pokazuju da nismo zadnja rupa. Imamo te finansijske brojke iz privatnog sektora . Jesmo zadnja rupa ali u našim glavama zato što nam se 24 sata dnevno serviraju problemi koje generiše javni sektor a i dijelom smo svi njegove žrtve.
slažem se, ali problem je, da se onda taj dojam prenosi i u inostranstvo, pa i skoro svi stranci misle, da je BIH....
ali sam lično sam uvjeren, da je BIH ivesticijski eldorado...
beka26
Posts: 852
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bankarski sektor

Post by beka26 »

U Hrvatskoj 40 milijardi KM, Bih 18, Srbija ? kada bi se iznenada zbog nekog vandrednog dogadjaja bankarski sektor iznenada našao u krizi kao što je recim "Agrokor" i sl. mogli bi depoziti naroda i "države" i kompanija netragom nestati?
mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: Bankarski sektor

Post by mendo »

a i u Sloveiji još 41 milijardi KM (depoziti nebankarskog sektora).
u moderno doba ovakve situacije na kraju prelaze u javni dug, jer je to ipak još najmanje bolan scenario
car
Posts: 67
Joined: 14 Mar 2017, 13:10

Re: Bankarski sektor

Post by car »

To su ipak nerealni scenariji, depoziti mogu propasti u slučaju rata i sl, ali vidjeli smo da su ljudi i nakon rata i dugog čekanja povratili svoje pare, doduše nije isto 20.000DEM 92g. i 20.000KM 2008.g., ali opet daj šta daš.

Većina banaka je u stranom vlasništvu i posluje pozitivno, čak rade bolje od matica u EU, tako da za naše banke nema zime, a oni koji imaju veće depozite, nek paze da im ne prelazi 50.000KM i neće biti kuknjave.

Što se tiče stanja u našoj zemlji, slažem se da ima dobrih primjera, nije sve tako crno, ljudi se snalaze, ali generalno zaostajemo, pogotovo u obrazovanju i svijesti naših ljudi, a najgore je u političkom sektoru koji onda truje sve živo.
ada
Posts: 173
Joined: 13 Oct 2016, 13:32

Re: Bankarski sektor

Post by ada »

Pored ovoga da zaostajemo u obrazovanju, na sceni je od dolaska Elvira Kavazovića, nastavnuka fiskulture,SDA kadra, na čelo Ministarstva obrazovanja KS i Elvedina Kinakovića,SDA kadra,za premijera KS, svršenika zanata, a akšam škole ne brojumo,to i nisu škole, NA SCENI JE UNIŠTAVANJE OBRAZOVANJA ili bolje rečeno zatiranje svakog traga obrazovanju I OBRAZOVNIH INSTITUCIJA I SKLANJANJE OBRAZOVANIH LJUDI KOJI SU SMETNJA TIM I TAKVIM.I to velikani iz SDA zdušno podržavaju.Nije mi jasno zašto javnost, roditelji, studenti , dzaci su nijemi posmatraći ovog scenarija.OVO JE LJUDI PRESTRAŠNO, PRESTRAŠNO...
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bankarski sektor

Post by Sabur2 »

Korijen sveg zla je tročlani akronim, zaštitnik nacionalnog interesa.
A interes tog naroda je da ne bude zatvoren u fildzan drzavicu i da ne bude zaostao.
Njegov zaštitnik upravo čini sve da bude izolovan, siromašan i zaostao.
Nažalost, mnogi od nas su kolateralne žrtve.
ada
Posts: 173
Joined: 13 Oct 2016, 13:32

Re: Bankarski sektor

Post by ada »

Omnija mea mukum porte-Lat.izreka:Sve moje je samnom,misli se na znanje.One koje čekamo da promjene ove poremećene vrijednosti, to smo mi,koji vidimo da su poremećene.I krajnje je vrijeme da se krene u tom pravcu, da bude svima bilje,jer život je samo jedan i nema popravnog.Trebamo se zapitati da li dovoljno činimo,odgovor će biti,NE.Treba širiti pozitivnu energiju, a ne postoji stvar koja se na bolje ne može promijeniti.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bankarski sektor

Post by insider »

Ima li konacna potvrda ko je dokapitalizovao Vakufsku banku?
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bankarski sektor

Post by panzer »

fds
ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bankarski sektor

Post by ummet »

panzer wrote:fds
A ko će drugi? Kupili su po nalogu hrpu govana, i sad moraš da održavaš i šminkaš mrtvaca, ne bi li se pridigao malo.
Post Reply