Bosnalijek

ada
Posts: 173
Joined: 13 Oct 2016, 13:32

Re: Bosnalijek

Post by ada »

Kada je Sosor u pitanju drvosjeca i savjetnici premijerovi kažu, da ga nude i prodaju ,ali da kupca nem ni za lijeka, a za to vrijeme oni svoje kćeri i sinove zapošljavaju u taj Sosor koga niko neće?!?Tu je i bivši premijer,savjetnik uprave ...Vjerovatno se sabrali,gdje će se zaposljavat ako se Sosor prodaju...
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Evo i sluzbeno su obavijestili da se pomjera rok uplate dionica.

Ovo bi trebalo dobro propratiti jer imam osjecaj da nesta ne stima i da ce napraviti gresku u koracima.

Mislim da ne mogu produziti rok za upis i uplatu bez odobrenja Komisije?
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Čudno, Raiffeisen skrbnički smanjuje, a niko u top 10 ne povećava :?:
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

proleter wrote:Čudno, Raiffeisen skrbnički smanjuje, a niko u top 10 ne povećava :?:
Primijetio sam, a nisu zanemarive kolicine koje se trguju
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Evo ga i UniCredit skrbnički smanjio, a niko u top 10 ne povećava :?: :?: :?: :?:
Sabur2
Posts: 1913
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ok, istekao rok za uplatu po dokapitalizaciji. Kupovna strana na berzi sve agresivnija.
Neko nešto zna, očigledno.
ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Zna Racio!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Registar vrijednosnih papira FBiH izvršio je upis novih 1.000.000 vrijednosnih papira Bosnalijeka nominalne vrijednosti po dionici od 10 KM, što potvrđuje da je uspješno okončana dokapitalizacija ovog društva, izvještava Indikator.ba.

Bosnalijek je pokrenuo petu emisije dionica zatvorenom ponudom s ciljem dokapitalizacije u vrijednosti 10 miliona KM, u kojoj su postojeći dioničari
imali pravo preče kupnje.

Prvobitno je rok za upis i uplatu dionica bio u periodu od 23.1. do 10.2.2017. godine, da bi odlukom Nadzornog odbora od 8. februara rok bio pomjeren do 20. febuara 2017. godine.

Upis novih dionica u Registru vrijednosnih papira potvrđuje da je dokapitalizacija uspješno završena.

Obavljenom dokapitalizacijom postojeći glavni dioničari su, iskoristivši pravo preče kupnje, zadržali vlasničke udjele u društvu koje su imali.
slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Imaju Srbi izreku *prema svecu i tropar*,što bi parafrazirano značilo:Svakome po zasluzi!To se ovdje odnosi na izvor ove informacije,portal Indikator.ba!Oni pretenduju da budu ekonomski portal,a zapravo su baš po mjeri našeg tržišta vrijednosnih papira i ekonomije uopće!Nisu sposobni da sastave bar tri tačne rečenice o ovoj dokapitalizaciji Bosnalijeka!Sve u skladu sa njihovim bombastičnim izvještajima sa SASE:Pad dionica Elektro grupe,ili Rast dionica Šipad komerca...,itd.
Nisu u stanju zapamtiti ni to da je kapital Bosnalijeka povečan za 12 a ne 10 miliona.I nije tačno da su glavni dioničari,kako oni kažu,zadržali svoje pozicije iskoristivši pravo preće kupnje.Tek u četvrtak će mo vidjeti ko je to sretni dobitnik,ko je taj poznati kupac koji je kupio sve one dionice na koje su ,po pravu preće kupnje imali,između ostalih,i Libijci!Vidjet će mo hoće li Haden sam ili sa nekim sa (Dolac)Malte,upravljati Bosnalijekom bez raspisivanja temndera,ili će sve ovo,uključujući i ove dionice iz dokapitalizacije,talnuti nekome uz dobru zaradu!S obzirom da je sve ovo oko dokapitalizacije izvedeno baš traljavo,lići mi na djelo onog njihovog što mi se čini od ranije poznat,i ne bih se začudio da baš Haden ojača svoju poziciju u odnosima sa onima sa (Dolac)Malte!
Sve je ovo dosta složeno za ovaj ekonomski portal,pa on to jednostavno objavi kako mu neko ,očito onako uz put,napiše!Sačekat će mo da prođe Praznik!
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

A ima evo neka obavijest i na RVP FBiH:
http://www.rvp.ba/Default.aspx
Post Reply