Fabrika duhana Sarajevo

Sitna buranija
Posts: 2288
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Jesi li ti čuo da se u zalog stavlja stvar koja se kupuje? Pa s tim se i ti kao fizičko lice koje dođe u banku možeš susresti. To je najmanji problem. Već si imao takve slučajeve i ovdje, npr. BSNL...

PS. Evo ih skoro na 1% deponovanih dionica, tačnije 0,9645%...
slavuj
Posts: 1973
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Večina na ovom forumu je zapravo sitna buranija ,a ova "sitna buranija" to sigurno nije!Panzer mi tukne na nekog od onih tužilaca s kojima sam razgovarao o kriminalu na SASE i okolini!Da ponovim,jednom od njih sam rekao ;Kada bih vam ja doveo ovdje čovjeka koji mi je nudio novac i kada bi i on i ja to potvrdili,Vi bi tražili još dva svjedoka pa da pokrenete istragu!Toliko o nedostatku sigurnig informacija.
A što se tiče CID-a i pitanja ko stoji iza njega,moram podsjetiti opet na jedan događaj iz diba hadenizacije Bosnalijeka.Naime,kada me je Aleksandar Hrkć ubjeđivao da mu prodam dionice BSNL,koje sam tada na neki način kontrolisao,rekao sam mu da ću ja prodati kada Haden bude prodavao i po cijeni po kojoj Haden proda.na to mi je on rekao:A šta ako Haden ne proda dionice nego se jednostavno proda Haden!"Čini se da je i ovdje tako.Oni koji su dovoljno ugradili sebe u ovu prodaju da mogu računati na sve ono što nije duhanski biznis,najvjerovatnije će na kraju ostati vlasnici CID-a,ili će na neki drugi mogući nsačin postati vlasnici sve te silne imovine!A to,ko je u ovopm trenutku vlasnik CID-a,ovisi o tome osječaju li se ovi kriminalci dovolj no sigurnim da bi odnekud iz bijelog svijeta povukli odavde davno izvučene pare ,recimo kroz sva ta ulaganja .Pitanje je ,gdje su konkretno otišli recimo milioni od razlike cijene koju su Hercegovci tražili za onih nekoliko trafika po hercegovačkim vukojebinama,i one cijene koju su dobili!Prema podatcime u koje sam i ja imao uvid,jedan od vlasnika tih trafika PET MILIONA je potrošio na svadbu a drugi je za te pare kupio neku zemlju u Hrvatskoj,koja opet vrijedi maximalno deset posto toga!Uz put,sada imamo kontradiktornu aktivnost direktora,koji se zajedno sa pokroviteljom Provaličem trudi dokazati das FDS inače ništa ne vrijedi,a na drugoj strani nastoji kupiti vještake koji će dokazati da su te trafike vrijedile baš toliko koliko ih je on platio!Pa pošto je po knjigovodstvu,koje opet iz put,on i Premijer ne priznaju,uložio u te trafike dodatnih 10 miliona,ispada da samo taj Tobaco press vrijedi 25 miliona,dakle četvrtinu ukupne cijene za koju će ovaj gospodin koji na džumu ide u Beč,dobiti cijelu FDS!
I još samo nešto ;zar stvarno mislite da bih ja sve ovo mogao izmisliti bez posljedica!?
Da ne duljim,to kako će se oni rasčesikati medžusobno,ovisi isključivo od toga da li tužilaštva rade nešto na tome,to jest,da li će morati sakriti cijene po kojima su radili rastaljivanje i izvor sredstava koje će ipak morati kad tad iznijeti na sunce,tj dobaciti iz neke od poreskih oaza!
panzer
Posts: 12362
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Prije više od 20 godina sam zaključio da naši ljudi vole donositi zaključke o nečemu što ne znaju i to uzimati kao apsolutnu istinu. Tako da meni ipak treba nešto više od nagađanja.
Isto tako, ni ja sam ne kažem da je moje mišljenje ispravno jer tek ja nemam nikakve unutrašnje informacije o ovogodišnjim dešavanjima u FDSu tako da i svoje uzimam sa rezervom pa ne mogu ni nečije drugo. Pogotovo ako svi priznaju da nemaju tačne informacije.

U svakom slučaju, vrijeme je pred nama pa ćemo vidjeti razvoj događaja.
Sitna buranija
Posts: 2288
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:Prije više od 20 godina sam zaključio da naši ljudi vole donositi zaključke o nečemu što ne znaju i to uzimati kao apsolutnu istinu. Tako da meni ipak treba nešto više od nagađanja.
Isto tako, ni ja sam ne kažem da je moje mišljenje ispravno jer tek ja nemam nikakve unutrašnje informacije o ovogodišnjim dešavanjima u FDSu tako da i svoje uzimam sa rezervom pa ne mogu ni nečije drugo. Pogotovo ako svi priznaju da nemaju tačne informacije.

U svakom slučaju, vrijeme je pred nama pa ćemo vidjeti razvoj događaja.
Pa Panzer priznaćeš da niko ne može reći imam 100% provjerene informacije da "taj i taj" stoji iza CID-a. Jer bi to značilo da ti je "taj i taj" morao priznati i dokazati da je baš on iza CID-a. A to je nemoguće, jer upravo se sve ovo radi da bi bilo što manje transparentno vlasništvo nad CID-om. Tako ni ti ne možeš uzeti zdravo za gotovo Novalićeve izjave da je CID BAT-ov jer to ničim nije dokazivo. Jasno je samo da su ušli sa CID-om u kombinatoriku, ali takvu da ne žele javno o njoj ni govoriti. Nisam u zadnje vrijeme provjeravao, ali kada sam gledao BAT-ove stranice, nigdje ni jednog slova nije bilo o ovome svemu. Toliko o transparentnosti svega ovoga... I stoga, imamo više razloga da sumnjamo nego da vjerujemo...
panzer
Posts: 12362
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Sve razumijem ali koliko god tih argumenta da prihvatim isto toliko mogu i za ovu drugu stranu. Možda nešto više da saznamo kada dođe novi NO.
Sitna buranija
Posts: 2288
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:Sve razumijem ali koliko god tih argumenta da prihvatim isto toliko mogu i za ovu drugu stranu. Možda nešto više da saznamo kada dođe novi NO.
U pravu si. I to i ja govorim. Argument da nemamo dokaza za naše tvrdnje se može koristiti i u suprotnom smjeru - nema nikakvih dokaza ni za plasirane "činjenice". U suštini, svodi se na karakter čovjeka, neki su sumnjičavi prema svemu dok se ne uvjere u suprotno, a neki vjeruju u sve dok ih nešto ne opali po glavi...
panzer
Posts: 12362
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Ovdje je džep u pitanju.
Npr. sumnjao sam u veliki rast cijene dionica 2006. i nisam zaradio onoliko koliko je jedan dio ljudi zaradio. Znao sam koliko otprilike nešto može vrijediti i prema tome sam postavio ciljanu cijenu.
Dok je opet dobar dio ljudi i izgubio na svojim ulaganjima jer su vjerovali u sve.
Sve je stvar procjene.
Sitna buranija
Posts: 2288
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

To si u pravu...
Eva23
Posts: 4
Joined: 24 Nov 2016, 15:03

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Eva23 »

Zdravo svima. Odmah da napomenem da sam laik kada je u pitanju ova tema,ali pratim forum i vidim da ste upućeni u trenutna dešavanja oko FDS-a. Naime,posjedujem dionice FDS-a i to tako što sam ih naslijedila od roditelja. S obzirom na to,one za mene imaju sentimentalnu vrijednost prije nego materijalnu. Vjerujem da će vam zvučati budalasto,ali bih vas zamolila da mi odgovorite. U slučaju da ne prodam dionice sada na ovom tenderu,da li će mi propasti? Ako vam kažem da mi je više stalo da nastave postojati na moje ime,nego da zaradim od njihove prodaje,shvatićete na šta sam mislila kada sam postavila pitanje. Hvala vam.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Investitor »

Tvoje dionice neće propasti i tvoj se status kao dioničara neće promjeniti. Ono što se mijenja je samo vlasnička struktura dioničara. Međutim, tvoje dionice mogu biti otkupljene prisilno samo ukoliko ponuđač (CID) poslije ovog tendera skupi 95% dionica, a što je malo vjerovatno!
Post Reply