Fabrika duhana Sarajevo

budva
Posts: 11
Joined: 15 Aug 2016, 13:41

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by budva »

Sitna buranija wrote:
budva wrote:Hipoteticki gledano da zivimo u pravnoj drzavi, da li ima konsekvenci za krsenje? Ponistavanje kupovine ili sl?
Kako nema, ima sankcija. Novčana kazna. Ne znam samo je li 1.000, 3.000 ili 5.000 KM, mrsko mi sad tražiti :lol: :lol: :lol:

I još ako je plati u roku od 8 dana ide onaj popust od 50% :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-):-):-):-):-)
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Zašto je važan Hasan A.P.Čelam,pita se i Federalna televizija u večerašnjoj emisiji Mreža.A evo učesnici ovog foruma pokušavaju odgovoriti na to pitanje.Pitaju se šta je sa tendarom za dionice FDS u vlasništvu malih dioničara.Jer ,po brzini najave namjere da će putem tendera kupiti sve dionice ,stekao se utisak da će to uraditi koliko sutra.A nakon što se u međuvremenu vođa operacije u ime vlade isprovaljivao o tom kupcu toliko da je umjesnije oslovljavati ga sa Provalić,negdje je zapelo!Jel to možda nas zapao neki drugi BAT,pošto smo mi i onako neka druga država,ne kao ostale!
Jer se u ostalim vladama i državama ne bi smjelo desiti da premijer lupeta prvo one gluposti o vrijednosti firmi koje prodaje,pa o višestruko revidiranim izvještajima o poslovanju FDS,pa na kraju o tome koliko je njih briga za to ko je zapravo kupio te Vladine dionice!I samo u ovakvoj državi može se desiti da predsjednik države,ili ti predsjedavajući prtedsjedništva,stranački šef tom premijeru,poslije tolike blamaže ,još počne faliti premijera!
Onaj Hasan ,sa početka ovog posta ,zapravo je potpuno nevažan u ovakvoj državi!Bitno je samo da ga ima,tako su u ostalom govorili zastupnici federalnog parlamenta kada su mu autentično produžili mandat na neodređeno.A dobro je da pri tome izgleda kao da ga nema,osim u aktivnostima usmjerenim na situiranje dolazečih generacija Čelama!
montypython
Posts: 3944
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by montypython »

Odgledah i tu "Mrežu". Moram reći vrlo solidno, pogotovo za FTV standarde. Ne samo u prilogu o FDSu nego i inače, pomenuta je i KOMVP, Novalić i štošta. Što reče neki novinar, svi dokazi su tu, šta više tužioci čekaju. I opet sumnjam da će biti išta iako je sve jasno.
budva
Posts: 11
Joined: 15 Aug 2016, 13:41

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by budva »

Ovaj Hasen zvani Seno Mašović, opasan igrač i veliki stručnjak iz oblasti "nadziranja", pa redom:
1. BOR banka - nadzorni odbor
2. TV1 - suvlasnik
3. GINEX goražde - nadzorni odbor
4. Elektroprivreda - nadzorni odbor
5. PRETIS vogošća - nadzorni odbor
6. MARKET INVESTMENT GROUP D.O.O SARAJEVO - vlasnik
7. Ingram d.d. Srebrenik - nadzorni odbor
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/1826 ... je-prodaje

U ovom dosta dobrom prilogu borbi protiv kriminala,najilustrativnija je izjava Novalića:uhvatili smo fabriku u slobodnom padu!
Pa on je izgleda došao tu u slobodnom padu,sa Marsa!Ni slučajno mu ne pada na pamet da je sve to padanje Fabrike u režiji njegovih nalogodavaca.I nikako da pomisli kako bi možda trebalo ukloniti kriminalce iz ove priče!
Naravno da to nije slučajno!Pa evo iz ovog prethodnog posta vidi se gdje mu je sve dobacio ovaj njegov BAT,tako izgleda ovdje tepaju Hasenu Mašoviću!
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by proleter »

Poslije ovog priloga sinoć, čovjek se prepadne koje su razmjere i dubina kriminala.
Jasno je da ovo seže do samog vrha vladajućih stranaka, preko korumpiranog pravosuđa, KMVP, pa i mnogih medija, takz. nezavisnih analitičara, čak i nevladinog sektora.
Praktično kompletno društvo je u sunovratu morala i sistema vrijednosti, sve i svako se može kupiti, jeftino, rasprodaja.
Sve sam uvjereniji da iza posljednjih kupovina, "dokapitalizacija", u stvari stoji kapital koji je izvučen iz istih tih firmi.
Ne bih se čudio da se izbjegne i dokup preostalih dionica, ovi kriminalci djeluju nedodirljivo.
Iz ove zemlje svi mlađi od 45 godina trebaju razguliti, smetljar u Evropi ima više dostojanstva nego mi ovdje, ovce.
panzer
Posts: 12115
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Gordijev čvor ne raspetljavaš nego presiječeš. Prodaj i gotovo.

Da se pokušalo natezati sa upravom, vlada bi imala isti učinač kao što je Trhulj imao sa Bosnalijekom. Ova prodaja je svakako pokrila sve što se do sada radilo i na to se ustvari i išlo. Ovako se našao kompromis gdje su svi zadovoljni osim malih dioničara.
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Izgleda da se mi jednostavno ne razumijemo!Uopće nije problem u mojim dionicama FDS nego ja imam problem sa svojim mišljenjem da u ovoj zemlji ne trebaju živjeti samo kriminalci!Moram podsjetiti na onu izjavu nekog njemačkog pastora kad su ga pitali zašto on i crkva nisu reagirali na sve ono što je Hitler radio .
" Prvo su došli po komuniste,a vas nije bilo briga jer niste komunista!Onda su došli po Cigane,a vas opet nije to brinulo jer niste Cigan,zatim su došli po Jevreje,a vi se opet niste brinuli jer niste ni Jevrej.
A kad su došli po vas,onda već nije imao ko da se zbog toga brine!"

Elem,tako je to,neće oni stati na ovome.
I usput,nije tačno da Vlada ne bi imala uspjeha da je pokušala išta uraditi!Pa u medžuvremenu je čak i istekao mandat nedavno ovom kriminalcu i to je jednostavno u tišini produženo!Tako je htjela vladajuća stranka,i to baš zbog ovoga što su planirali!Pa vidite i sami da je ovaj njihov BAT u nadzornim odborima uglavnom društava u kojima Vlada ima značajno vlasništvo!
A što se tiče Trhuljevog pokušaja u Bosnalijeku,on nije uspio zato što je i tadašnji Provalić iz Konjica,bio na strani kriminalaca!Naravno o Asimu Sarajliću da i ne govorimo!
Sitna buranija
Posts: 2108
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:Gordijev čvor ne raspetljavaš nego presiječeš. Prodaj i gotovo.

Da se pokušalo natezati sa upravom, vlada bi imala isti učinač kao što je Trhulj imao sa Bosnalijekom. Ova prodaja je svakako pokrila sve što se do sada radilo i na to se ustvari i išlo. Ovako se našao kompromis gdje su svi zadovoljni osim malih dioničara.
Samo u Bosnalijekovom slučaju pola vlade je radilo sa Hadenom a pola ili još i manje se "pokušavalo" oduprijeti kriminalu. U slučaju FDS se niko nije ni pokušao oduprijeti kriminalu i izvesti na čistac to. Tako da si u pravu kada kažeš da je ova prodaja pokrila sve što se do sada radilo i da se na to i išlo, te da su našli "kompromis" gdje su svi zadovoljni osim samo nekih 50% malih dioničara.
Post Reply