Fabrika duhana Sarajevo

panzer
Posts: 12399
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Koji ljudi? Durante ili Schwimann? Ili Pramberger?
budva
Posts: 11
Joined: 15 Aug 2016, 13:41

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by budva »

panzer wrote:Koji ljudi? Durante ili Schwimann? Ili Pramberger?
Koji je njihov motiv da kasnije sa 70-80% vlasnistva dokupljuju preostale dionice? Imaju kontrolu, vrlo vjerovatno dividenda ce biti usmjerena u "nove investicije"...
panzer
Posts: 12399
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Niko ne tvrdi da oni trebaju dokupljivati. Možda će čak imati i preko 90 %. A isto tako, na osnovu čega je vjerovatno da bi dividenda(možda novac od prodaje tvornice i trafika) bila usmjerena u nove investicije
Sitna buranija
Posts: 2301
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:Koji ljudi? Durante ili Schwimann? Ili Pramberger?
Neko je naivan, šta li? :roll:

Ende...
panzer
Posts: 12399
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Nisam naivan nego smo samo ostali na istim pozicija tj mišljenjima. Vi tvrdite da su kupci naši "bizmismeni", ja tvrdim da nisu. Ne kažem da ću ja biti u pravu kada se pokaže pravo stanje ali nisu mi ni ti argumenti odnosno nagađanja uvjerljivi.
budva
Posts: 11
Joined: 15 Aug 2016, 13:41

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by budva »

zasto ovo nema poziva za otkup? zar nije zakonski rok 30 dana od kupovine?
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sabur2 »

Pa ispunili su zakonski osnov, rekli su da će.... :mrgreen:
Ma cirkus opšti od države. Premijer klovn, ministri dvorske lude, puppet master nije dorastao ni da vodi manje preduzece a ne stranku i eto to bi bilo to...
budva
Posts: 11
Joined: 15 Aug 2016, 13:41

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by budva »

Hipoteticki gledano da zivimo u pravnoj drzavi, da li ima konsekvenci za krsenje? Ponistavanje kupovine ili sl?
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Sve piše u zakonu o preuzimanju :
Član 24.
Zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude
(1) Ponudilac je dužan u roku 30 dana od dana nastanka obaveze objavljivanja ponude za preuzimanje podnijeti Komisiji zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, ponudu za preuzimanje i isprave iz člana 22. stav (3) ovog zakona.
(2) Radi utvrđivanja svih činjenica i okolnosti značajnih za odlučivanje Komisija može od ponudioca zatražiti i dodatnu dokumentaciju.
(3) Komisija će o zahtjevu ponudioca iz stava (1) ovog člana donijeti rješenje u roku 14 dana od dana prijema urednog zahtjeva.
------------------------------------------------------------------------------------
Član 27.
Objava ponude za preuzimanje
(1) Ponudu za preuzimanje ponudilac je dužan objaviti u roku sedam dana od dana prijema rješenja iz člana 24. stav (3) ovog zakona.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(2) Ponuda za preuzimanje objavljena nakon isteka roka iz stava (1) ovog člana je valjana.
Sitna buranija
Posts: 2301
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

budva wrote:Hipoteticki gledano da zivimo u pravnoj drzavi, da li ima konsekvenci za krsenje? Ponistavanje kupovine ili sl?
Kako nema, ima sankcija. Novčana kazna. Ne znam samo je li 1.000, 3.000 ili 5.000 KM, mrsko mi sad tražiti :lol: :lol: :lol:

I još ako je plati u roku od 8 dana ide onaj popust od 50% :lol:
Post Reply