Fabrika duhana Sarajevo

slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Sad sam se preispitao hadzo ..odista si mozda i u pravu …moguće da smo samo malo ljubomorni …evo razmišljam baš o tome …tko mi je kriv što nisam završio za nastavnika likovnog pa da danas ne stižem obići sve tornjeve koje sam stekao poštenim radom ,transparentno , brinući se i za ovu državu a i sve njene građane , radnike , dioničare i udarnike ...čineći sve da nitko ama baš nitko ne bude ugrožen nečijim kriminalom …dakle samo pošteno pa …a onda skontam , sve je to fino ali u tom filmu bih morao davati izjave na izlasku iz državnog suda ..ne hvala ..:-)
beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by beavis »

Kad već želiš da pojasnim. Ako me sjećanje dobro služi ulaganja u PBS, Vakufsku, Vlašić i Srebrenicu su započeti za mandata prethodnog direktora. Tobacco Press je kod preuzmanja imao preko 100 objekata, danas ih ima preko 250. Toliko o ispravnim informacijama.
Sitna buranija
Posts: 2091
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

beavis wrote:Kad već želiš da pojasnim. Ako me sjećanje dobro služi ulaganja u PBS, Vakufsku, Vlašić i Srebrenicu su započeti za mandata prethodnog direktora. Tobacco Press je kod preuzmanja imao preko 100 objekata, danas ih ima preko 250. Toliko o ispravnim informacijama.
Kada je Lojo bio direktor dobit FDS je bila 10-12 mio u prosjeku a plate bile ogromne. Tada je FDS imao ulaganja u Frutex Čelić. Sve ovo što si nabrojao je realizaciju imalo kada je tada mlađahni Mulahasanović preuzeo FDS nakon Lojine smrti. U njegovom mandatu su plate rezane mislim 2 puta. Tobacco Press je plaćen 10,5 mio i ne znam tačan broj trafika koje je imao (između 20 i 30), ali nikako nije bilo preko 100. Trafike su bile locirane u Zapadnoj Hercegovini gdje niko živ ne puši cigare FDS. A onda su sa ledine postavili vjerovatno preko 200 trafika na područjima gdje se puše cigare FDS i sve to je koštalo dosta manje nego inicijalno ulaganje u kupovinu firme. Znači bolje da su išli s ledine i napravili istu stvar za duplo manje para.
beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by beavis »

Mislim da je sve što sam ti rekao lako provjerivo. No further comments.
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

U svakom slučaju danas imamo dokaz da se laže na "debelo i na golemo".

Fadil tvrdi da Sarajevo osiguranje ima preko 30 miliona KM gubitka. Ako su godinama pokrivali gubitak odkud 30 miliona KM minusa. Ako to ne piše u finansijskim izvještajima jel to znači da su oni lažirani? Ako znači zašto se ne procesuiraju oni koji su prvo lažirali a onda i ona revizija koja je odobravala i na kraju zašto je plaćan porez na dobit ako se gubici nisu pokriveni? To su valjda ti mrtvaci iz podruma. Ko ih je krio?

Ili laže fadil a ako laže on, kakva je svrha toga? Zašto sa nekoliko igrača spade na jednog koji je odokativno ponudio 15 miliona KM. A oni procjenom zavisnih eksperata prvu aukciju hitno telefonski dali na 30 miliona KM

Lagao je drug drago iz APF kada je rekao da tehnička greška sto nije prošla aukcija Bosnalijeka a ovaj novi direktor agencije kaže da su imali jednog zainteresovanog a on odustao kada je vidio da je sam pa čekao novu aukciju sa nižom cijenom.

I ovaj Mulahasanović nas danas ubjeđuje da kada se donese odluka o rasporedu dobiti u dividendu to znači da dobit ostaje neraspoređena i u bilansima firme. A kamate od oročenih sredstava ima preko 2 miliona KM pa je lako izračunati koliko je tih sredstava dato kao depozit.
beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by beavis »

Kvalitetnu diskusiju oko nerasporedjene dobiti smo već imali, to što Mulahasanović to ne zna dobro objasniti je drugi par rukava. Možda je bolje da je finansijski direktor to objasnio?
Sitna buranija
Posts: 2091
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:U svakom slučaju danas imamo dokaz da se laže na "debelo i na golemo".

Fadil tvrdi da Sarajevo osiguranje ima preko 30 miliona KM gubitka. Ako su godinama pokrivali gubitak odkud 30 miliona KM minusa. Ako to ne piše u finansijskim izvještajima jel to znači da su oni lažirani? Ako znači zašto se ne procesuiraju oni koji su prvo lažirali a onda i ona revizija koja je odobravala i na kraju zašto je plaćan porez na dobit ako se gubici nisu pokriveni? To su valjda ti mrtvaci iz podruma. Ko ih je krio?

Ili laže fadil a ako laže on, kakva je svrha toga? Zašto sa nekoliko igrača spade na jednog koji je odokativno ponudio 15 miliona KM. A oni procjenom zavisnih eksperata prvu aukciju hitno telefonski dali na 30 miliona KM

Lagao je drug drago iz APF kada je rekao da tehnička greška sto nije prošla aukcija Bosnalijeka a ovaj novi direktor agencije kaže da su imali jednog zainteresovanog a on odustao kada je vidio da je sam pa čekao novu aukciju sa nižom cijenom.

I ovaj Mulahasanović nas danas ubjeđuje da kada se donese odluka o rasporedu dobiti u dividendu to znači da dobit ostaje neraspoređena i u bilansima firme. A kamate od oročenih sredstava ima preko 2 miliona KM pa je lako izračunati koliko je tih sredstava dato kao depozit.
Iz ovog priloga je vrlo jasno da nisu očekivali ovakav rasplet događaja i zato i daju ovako nespretne i kontradiktorne izjave.

Jebo te, doktor ekonomskih nauka, a dopušta sebi onakve izjave o neraspoređenoj dobiti, bez obzira što su u svrhu obmanivanja javnosti, to je nevjerovatno!

Priča Fadil (za kojeg sam iskreno mislio da je pošten) o lošem stanju u ovim firmama, a ne priča o nečijoj odgovornosti za to, već sa istim tim ide u "spašavanje radnih mjesta" iako odabrani način prodaje omogućava kupcu da sutra sve redom otpusti i da mu niko ništa ne može!?

I ove priče o cijeni SOSOR-a i 15 mio koje je kao neko htio dati, pa zbog medija odustao!!!

Pa za BSNL kaže da su imali jednog kupca koji kada je vidio da je jedini odustao od kupovine i čeka da vlada spusti cijenu??? A onda tvrdi da imaju kupca za FDS! Pa ako je i on jedini, je li to znači da će i on odustati i čekati da smanje cijenu??? Ovdje je izgleda dogovor bio da idu prvo sa 83,5 pa da ne prođe a da onda spuste 20%. Bolje da nije bilo ovog priloga na FTV. Sada je definitivno jasno da je ovo "udruženi zločinački poduhvat" :roll:

I onda da paradoks bude veći, jebe ih u tom naumu veći kriminalac od njih... :lol:
Sitna buranija
Posts: 2091
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

beavis wrote:Mislim da je sve što sam ti rekao lako provjerivo. No further comments.
Pa eto daj nam link za detaljne revizorske izvještaje kada je lako provjerljivo. Da vidimo to što pričaš je li to tako. Lakše je doći do krivične prijave protiv Mulahasanovića nego do revizorskih izvještaja FDS. A i polugodišnje rezultate su promptno objavili.

Lako je provjerljivo i to da imaju obveznice ratna potraživanja koja vode u knjigama na oko 3,5 mio iako imaju 6,3 mio ovih obveznica koje na berzi idu po cca 95% nominalne vrijednosti a to je oko 6 mio. Ima tih takvih skrivenih "zlatnih poluga" u FDS koliko hoćeš, ali to se planira pokloniti ovim hoštaplerima okupljenim oko "doktora"...

Predugo ja imam veze sa FDS da bi meni prodavao maglu...
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

beavis wrote:Kvalitetnu diskusiju oko nerasporedjene dobiti smo već imali, to što Mulahasanović to ne zna dobro objasniti je drugi par rukava. Možda je bolje da je finansijski direktor to objasnio?
Mene intersuje ona druga stavka odnosno dugorocni finasijski plasmani. Pare su tu. Samo mi treba objasnjenje zasto su tu. Ako su u svojim bankama,neka su. Ako su pozajmice ili obveznice neka su.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Shahab »

http://www.zurnal.info/novost/19954/ras ... sda-visoko

Navodno je i ovaj SDA akademik umješan u ortačku grupu za preuzimanje fds.
Post Reply