Fabrika duhana Sarajevo

beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by beavis »

@sitna buranija, @slavuj ljudi moji vi nikako ne dozvoljavate da je moguće i normalno i pošteno raditi. Lično prihvatam ne jednu nego više neovisnih procjena od relevatnih kuća i kao investitor prihvatit ću takve cijene ali paušalno i neutemeljeno bez zrna validnog argumenta pljuvanje po svemu i svačemu to stvarno ne mogu. Navedite mi jedan primjer iz Europe gdje je država odredila termin aukcije nakon višegodišnjih priprema a onda na osnovu nikakvih činjenica od strane čovjeka ispred Suda kod kojeg se vodi proces protiv njega u ometanju pravde i pravosudja preko noći čitava Vlada bude natjerana da 7 dana prije aukcije istu odgodi. I onda slavuj bude zahvalan takvim ljudima. Šta to govori? Adio pameti.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Shahab »

Nakon medijske kontraofanzive SDA preko federalne televizije jesno je da postoji kupac i da je u toj interesnoj skupini prisutan i razbojnik direktor FDS.
Radončić je reagovao iz ljubomore jer kajmak kupe Selimovići, ali kada dublje razmisliš ovakva bi prodaja bila kruna kriminalnog poduhvata u kojem isti ljudi koji su godinama pljačkali "državnu" FDS sada sa tim istim ukradenim parama kupuju preduzeće. Naravno sve pokrivaju brigom za radnike i budžet.
Last edited by Shahab on 25 Aug 2016, 20:21, edited 1 time in total.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Ma dajte ljudi …u BiH tražiti logiku , poštenje i ozbiljan business je samo po sebi kategorija humorističnog programa ..totalno sam apolitičan ali politika upravlja mojim /našim životima …ali da kažem da sam zahvalan Fahri Radončiću jer je zaustavio "kriminal" , da mi dotični bude uzor i da mu budem zahvalan na inicijativi bilo koje vrste kad je u pitanju poštenje e to ne …pa makar mi propala i posljednja dionica ove kompanije ..njemu mogu biti zahvalni samo oni koji razmišljaju kao on i koji imaju sličan mentalni sklop …hajmo populizma dok nas ne uhvate u poštenju:-)
beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by beavis »

@shahab i ja sam iz priloga razumio da postoji kupac i to je ono što ja i govorim na ovom forumu, samo što većina u koju spada i shahab misli da je nemoguće da se pojavi ozbiljan kupac. Molim vas razmotrite cijelu situaciju iz tog ugla ako je stvarno neko ozbiljan sve pripremio i sve provjerio u nadi da će biti fair fight na aukciji i onda se desi ovo što se jučer i danas dešavalo. Šta biste vi na njegovom mjestu zaključili? E da i ja bih volio da me opljačka razbojnik koji je medju TOP 10 dioničara i koji se u eri gašenja tvornica duhana bori da tvornica nastavi raditi. Vi izgleda razmišljate da je umjesto toga bolje da zbog halabuke "kontraverznih" osoba bez realne odgovornosti za tvornicu ista "pošteno" prestane raditi i propadne.
Sitna buranija
Posts: 2091
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Shahab wrote:Nakon medijske kontraofanzive SDA preko federalne televizije jesno je da postoji kupac i da je u toj interesnoj skupini prisutan i razbojnik direktor FDS.
Radončić je reagovao iz ljubomore jer kajmak kupe Selimovići, ali kada dublje razmisliš ovakva bi prodaja bila kruna kriminalnog poduhvata u kojem isti ljudi koji su godinama pljačkali "državnu" FDS sada sa tim istim ukradenim parama kupuju preduzeće. Naravno sve pokrivaju brigom za radnike i budžet.
Eh eto, još najbolje rečeno dosad...

I onda beavis počne od direktora FDS praviti anđela, a on najodgovorniji što je FDS danas u situaciji u kakvoj jeste. Da nije njegovog kriminala i "zaigravanja" na tržištu kapitala, danas bi FDS na računima imala najmanje 100 mio keša. Ali ne bi bilo "ulaganja" u propalu PBS i klimave Bor i Vakufsku banku, u hotele u ekskluzivnim turističkim destinacijama Vlašić i Srebrenicu, 10,5 mio vrijedno ulaganje u kupovinu 20-tak trafika u Hercegovini i sl. Ali bi zato bilo keša toliko da bi mogli isplatiti dioničarima dividendu u visini cijene koju sada traže na aukciji.

Zato je dobro što im je kepec iskomplikovao stvari. Sumnjam da iko vjeruje da je on to uradio zbog poštenja i brige za narod, državu, ali je dobro da im se pljačka u finišu malo poremeti... :)
Sitna buranija
Posts: 2091
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

.
hadzo
Posts: 56
Joined: 10 Jun 2013, 20:13

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by hadzo »

Ne znam zašto pojedinci na ovom forumu zamjeraju Fahri što je tražio da se preispita vrijednost FDSa? Pa valjda je taj kome treba zamjeriti Fadil i vlada koji su ekspresno i jednoglasno to prihvatili time priznavši da su muljali. I sad Fadil priča priču kako mu je stalo do radnika FDSa, pa ako je tako zasto se ide s prodajom putem berze bez ikakvih postavljenih uslova osim mizerne cijene od 83.5KM. Da mu je stalo do radnika postavio bi to kao uslove buducem kupcu i to ugradio u dokumente. Ovako to su price za obdaništa. Ovo je veliki fijasko SDA, za ne povjerovati od juče.
beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by beavis »

Nemoguće je u blatu BiH neuflekati se ako na to aludiraš sitna buranija. Problem je ako ti se od fleka ne vidi više osnova boja odjela. Ne pravim ni od koga andjela ali u grijehovima aktualnog direktora imaš gomilu neispravnih informacija. Ako je sva radost u tome da se diskreditira država za ozbiljne investitore onda imaš ozbiljan problem.
beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by beavis »

@hadzo slažem se da je ovo veliki fijasko za SDA...ispade da su do sada netransparentno radili...vjerovatno su procjenili da je bolje ne otvarati novo političko bojište nego značajno diskreditirati sebe kao sposobne ekonomiste i zemlju za ulaganje.
Sitna buranija
Posts: 2091
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

beavis wrote:Nemoguće je u blatu BiH neuflekati se ako na to aludiraš sitna buranija. Problem je ako ti se od fleka ne vidi više osnova boja odjela. Ne pravim ni od koga andjela ali u grijehovima aktualnog direktora imaš gomilu neispravnih informacija. Ako je sva radost u tome da se diskreditira država za ozbiljne investitore onda imaš ozbiljan problem.
Ni blizu nisu neispravne informacije. Možda je poneki detalj iskrivljen, ali gomila neispravnih informacija nije u pitanju. Diskreditovala bi se država kada bi bio u igri ozbiljan inostrani investitor, a ne ovi ozbiljno zainteresovani lokalni lopovi. To što će njima možda, ali samo možda propasti isplanirana definitivna pljačka FDS, to meni kao sitnom dioničaru kojeg su već zasigurno zajebali uopšte ne smeta...
Post Reply