Fabrika duhana Sarajevo

beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by beavis »

Obaveza prodaje manjiskih udjela se nalazi i u Reformskoj Agendi ali i u pismu namjere MMF-u. Dakle, sve je sad do povećanja tiraža i jeftinih političkih poena koji bi im se lako mogli obiti od glavu. Ali tako im i treba kad slušaju ljude očajno željne pažnje.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Pa možda su "nastale" neke "nove okolnosti"... :D :roll:
Ne znam doista da li su nastale neke nove ili uopće ima okolnosti :-) ..sjećam se samo jedne od Novalićevih izjava čini mi se na federalnom dnevniku da ima zainteresirane ozbiljne,svjetske igrače …ukoliko se desi da posluša Radončića bojim se da nastupa crni scenarij …ipak se ovdje radi o specifičnom biznizu koji je interesantan samo "duhanskim "igračima …ponavljam ,ako se desi odgoda onda se treba hvatati noge i riješiti se ovih dionica dok je još dobra cijena …:-)
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Shahab »

Avaz je bitan kao i lanjski snijeg. Pamti li neko kako je izgledao jučerašnji Avaz, da li će se sutra neko sjetiti kako izgleda današnji Avaz? Ne pamti niko, eto toliko je važno šta oni pišu. Ako to traži SBB onda je to već inicijativa sa političkom težinom.
Last edited by Shahab on 24 Aug 2016, 14:01, edited 1 time in total.
beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by beavis »

Ako dodje do odgode slažem se da niko ozbiljan više neće htjeti kupiti paket ali takodje niko ozbiljan neće više htjeti dionice koje budemo htjeli prodati. Ako Vlada odgodi prodaju moja prognoza je da dionice padaju na ispod 40,00KM nepovratno.
Sitna buranija
Posts: 2091
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

slucajni prolaznik wrote: Ne znam doista da li su nastale neke nove ili uopće ima okolnosti :-) ..sjećam se samo jedne od Novalićevih izjava čini mi se na federalnom dnevniku da ima zainteresirane ozbiljne,svjetske igrače …ukoliko se desi da posluša Radončića bojim se da nastupa crni scenarij …ipak se ovdje radi o specifičnom biznizu koji je interesantan samo "duhanskim "igračima …ponavljam ,ako se desi odgoda onda se treba hvatati noge i riješiti se ovih dionica dok je još dobra cijena …:-)
Ma nešto ja sumnjam u te njegove "ozbiljne, svjetske igrače". Imao je ozbiljne kupce iz Turske i Njemačke i za SOSOR pa smo ih vidjeli, i njih i njihovu ozbiljnost.

Ako stvarno ima te ozbiljne svjetske igrače, što ti isti dosada nisu dali kupovni nalog? Treba otvoriti račun u brokerskoj kući i prebaciti pare sa banke na banku. Možda misle to uraditi 1.9. ujutro?! :roll:

Vjerovatno su ovo sve i napravili u interesu hoštaplera koji manipulišu cijenama na berzi. Ne bi bio problem da stvarno imaju svjetske igrače i da njima "poklone" FDS po ovoj cijeni, ali bi oni ovo da poklone ovim kriminalcima (čak vjerovatno je i ovo za njih previsoka cijena), a onda bi ti isti izvukli "dušu" iz FDS i ostavili ljušturu. Kako stvari stoje, kepec im jebe koncept i sve će trajati puno duže nego što su planirali.

Ali vidjećemo. Možda i griješim, možda se javi neki veliki igrač... :roll:
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Gospo'n buranija i to sitna …pošto ste se meni obratili ( citirali) da repliciram …ja sam samo rekao moje mišljenje i podsjetio na ono što je javno izrečeno ..nit imam mogućnost niti želim provjeravati a haha pihi informacija sa smajlijima također nemam ...također sam iznio i moj stav kako vidim dalji razvoj situacije i kako ću se ja odnositi prema tome ( moje dionice moja odluka ) …a što se kepeca tiče ( pretpostavljam da se radi o gosp. Radončiću ) neka on radi šta misli da mu je najbolje …on meni nije parametar poštenja i sve njegovo izrečeno u smislu dobrih namjera uzimam sa velikom rezervom ..to da nema pojma da "njegov" ministar Džindić koga proziva da nešto treba da uradi odn prijeti mu ako ne uradi ( a uopće nije nadležan jer je nadležno Ministarstvo poljoprivrede…) sve govori …doduše treba ga is hvatiti ..lakše je sad populistički pričati o fds ,bsnl i ostalim nego o tome šta će raditi u zatvoru ...
Sitna buranija
Posts: 2091
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

slucajni prolaznik wrote:Gospo'n buranija i to sitna …pošto ste se meni obratili ( citirali) da repliciram …ja sam samo rekao moje mišljenje i podsjetio na ono što je javno izrečeno ..nit imam mogućnost niti želim provjeravati a haha pihi informacija sa smajlijima također nemam ...također sam iznio i moj stav kako vidim dalji razvoj situacije i kako ću se ja odnositi prema tome ( moje dionice moja odluka ) …a što se kepeca tiče ( pretpostavljam da se radi o gosp. Radončiću ) neka on radi šta misli da mu je najbolje …on meni nije parametar poštenja i sve njegovo izrečeno u smislu dobrih namjera uzimam sa velikom rezervom ..to da nema pojma da "njegov" ministar Džindić koga proziva da nešto treba da uradi odn prijeti mu ako ne uradi ( a uopće nije nadležan jer je nadležno Ministarstvo poljoprivrede…) sve govori …doduše treba ga is hvatiti ..lakše je sad populistički pričati o fds ,bsnl i ostalim nego o tome šta će raditi u zatvoru ...
Gospo'n prolazniče i to slučajni... Što ste vi neki "osetljiv čovek"! :)

I ja sam samo iznio svoje mišljenje i svoj stav (valjda forumi za to i služe) i podsjetio na neke događaje kojim smo svi bili svjedoci (izjave zvaničnika o kupcima za SOSOR i propast te prodaje). Haha pihi informacije nisam iznosio. Zapravo nisam iznosio nikakve informacije, nego isključivo svoje mišljenje i analizu situacije oko privatizacije FDS i uz to postavljao logična pitanja koja se sama nameću.

Za kepeca se slažemo.

LP
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Konačno smo se usaglasili …ako sam dobro shvatio a znam da je tako ,ipak će svatko odlučivati svojom glavom kada su njegovi interesi u pitanju ….o ovim tzv ."općim" svatko može pisati šta god poželi …do slušatelja je da procijene …
LP
hadzo
Posts: 56
Joined: 10 Jun 2013, 20:13

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by hadzo »

Eto komplikuje se samo zato sto je potcijenjena cijena po kojoj je Vlada planirala da proda nicije. Nikakav problem korigovati prodajnu cijenu na 120 KM i svima dobro, svakako je knjigovodsvena 174KM. Nije valjda da sad izvjestaji koji se rade u skladu sa racunovodstvenim standardima mogu biti do te mjere krivo sastavljeni da precenjuju vrijednost do te mjere... Cijena je problem, jeftino je Fadile... :)
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Evo opet se provlači priča kako nema "niko zainteresovan" za SO po aukcijskoj cijeni i kako vlada precjenjuje udjele...

http://indikator.ba/Vijest.aspx?p=1&id= ... 2+FDS-a%3f


Zanimljivo je kako i dalje nema konkretnih informacija koliko bi šta trebalo vrijediti a prodaje se imovina vrijedna više od 100 miliona KM. Za firme koje imaju solidne udjele na tržištu a i dalje imaju dobit država bez problema nudi ispod nominalne cijene i opet neko kaže da država precjenjuje.
Post Reply