Fabrika duhana Sarajevo

slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Iako strašno mrzim ovu "personalizaciju" i pretvaranje ozbiljnog investicionog foruma u ćaskanje , ne mogu a ne pitam tko je Sejo ?
panzer
Posts: 12068
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Svakako je sve pijaca. Uvijek je i bila ali ja do sada to nisam mogao prihvatiti.

Današnja trgovina iznosi 1,71857 odnosno onoliko koliko prema RVP ima Babić Sead.
Gosca
Posts: 8
Joined: 22 Jul 2015, 10:20

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Gosca »

Ima li neko nesto o skupstini?
Sabur2
Posts: 1881
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sabur2 »

panzer wrote:Svakako je sve pijaca. Uvijek je i bila ali ja do sada to nisam mogao prihvatiti.

Današnja trgovina iznosi 1,71857 odnosno onoliko koliko prema RVP ima Babić Sead.
Onda je u dobrom minusu, mada njemu to nije problem.
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Ne,nije S.Babić u minusu!On je naplatio najmanje onoliko koliko je dao za ove dionice.A čini mi se da je to bilo negdje oko 70 km.kako je ta razlika plačena parama najvjerovatnije dioničara FDS ne bi bilo teško utvrditi.Za naša tužilaštva ne bi bilo dovoljno čak ni priznanje da je dobio tu razliku na neki drugi način.Kada bi i onaj što mu je to isplatio došao sa priznanjem,tražili bi još svjedoka!S.Babić je inače cijelo vrijeme stajao uz doktora o trošku dioničara.Na skupštinama FDS zastupao ga je jedan od onih što su procesuirani oko mahinacija sa punomoćima u korist Arslanagića.U ovom trenutku mu pare sigurno nisu bile nužne ali je ovima što se otvoreno spremaju da okupiraju FDS,bilo značajno da ove dionice budu pod njihovom kontrolom.Jer S.Babić bi mogao i promjeniti stranu u nekom trenutku,kao što je to uradio u doba J.Jaganjca u NO FDS.Uvreda je zdrave pameti prosječnih ljudi,tvrditi kako eto tržište drži dionice FDS i recimo SOSO i Bsnl,malte ne fiksirane i to na realnom nivou,kad to isto tržište podigne cijenu Pivare u nekoliko dana za nekoliko puta!A sad neka se jave oni što im je naređeno da ne prihvate tvrdnju o kontroli tržišta,pa neka objasne taj fenomen!To može objasniti samo Hasan A.P.Čelam.
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Pa logično je da ako na kupovnoj strani ima more naloga, a na prodajnoj nijedan, da cijena stoji ili čak lagano i pada :roll: (sarkazam)

Hajde SOSOR manje-više, ali BSNL i FDS su tipični primjeri kriminala na tržištu vrijednosnih papira i manipulisanja cijenom dionica, i tužilaštvo čini mi se ništa ne radi. Još da nije bilo Hadena ranije kada se radio BSNL i da ih nisu istraživali, pa bi mi bilo prihvatljivije da ne vide šta se radi sa FDS, ali ovako ista šema, isti šablon i nikom ništa... Ovo sada sa FDS je preočito da bi prošlo, a izgleda da prolazi... Bože sačuvaj...
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

"Pa logično je da ako na kupovnoj strani ima more naloga, a na prodajnoj nijedan, da cijena stoji ili čak lagano i pada :roll: (sarkazam)"

Svi imamo prava iznositi vlastita misljenja pa makar ona ukljucivala i sarkazam . Mislim ipak da nije ok niti produktivno iznositi neistinite informacije . Sasvim slucajno sam se raspitao jucer i dobio informaciju da je postojao prodajni nalog na 4 tisuće 707 dionica na 80 KM ..naravno nakon toga idu i ostali …sto bi rekli tko voli nek izvoli :-)
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

slucajni prolaznik wrote:"Pa logično je da ako na kupovnoj strani ima more naloga, a na prodajnoj nijedan, da cijena stoji ili čak lagano i pada :roll: (sarkazam)"

Svi imamo prava iznositi vlastita misljenja pa makar ona ukljucivala i sarkazam . Mislim ipak da nije ok niti produktivno iznositi neistinite informacije . Sasvim slucajno sam se raspitao jucer i dobio informaciju da je postojao prodajni nalog na 4 tisuće 707 dionica na 80 KM ..naravno nakon toga idu i ostali …sto bi rekli tko voli nek izvoli :-)
Pa je li tebi normalno da po "tržišnoj" cijeni imaš 10+ aktivnih naloga na kupovnoj strani, a na prodajnoj nijedan i da cijena stoji zakovana. Imaš ti na prodajnoj strani neaktivne naloge po 150, 200, 250... Ali uz ograničenja dnevnog rasta cijene, niko ne želi prodati ovako jeftino. I onda odjednom neko odluči spustiti cijenu 25-30 KM da bi prodao, ali niko ne želi ponuditi 2,5-3 KM više? Zanimljivo. A cijelo vrijeme vlada veliko interesovanje za dionicu koja je, prema ovome što vidimo na berzi, dostigla svoj maksimum? (opet sarkazam) :)

I ne znam šta sam neistinito iznio? Aktivnih prodajnih naloga, dakle, nema. Možeš ti sad i na ZGP staviti prodaju na 20, ali ti nalog neće biti aktivan jer je cijena 1...
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Ne znam u kojem dijelu mog posta si procitao da pisem sta mi je normalno a sta ne ? Samo sam se referirao na tvoju informaciju ( sarkazam ) da nema dionica na ponudi jer sam kako napisah pitao i dobio info koju sam i proslijedio ovdje …sto se tice ostalih tvojih opservacija ,priznajem da nisam strucan da s tobom raspravljam o izrecenom te stoga srdacno pozdravljam .
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

slucajni prolaznik wrote:Ne znam u kojem dijelu mog posta si procitao da pisem sta mi je normalno a sta ne ? Samo sam se referirao na tvoju informaciju ( sarkazam ) da nema dionica na ponudi jer sam kako napisah pitao i dobio info koju sam i proslijedio ovdje …sto se tice ostalih tvojih opservacija ,priznajem da nisam strucan da s tobom raspravljam o izrecenom te stoga srdacno pozdravljam .
Očito se nismo razumjeli. Ovo kada kažem nema prodajnih naloga mislim na aktivne naloge po ovoj "tržišnoj" cijeni uvećanoj za max 20% koliko je ograničenje berze. Dakle, možeš staviti prodajni nalog na max cca 62,5 KM i da se pojavi na prodajnoj strani. Ako staviš 80 KM neće biti aktivan i neće se vidjeti. Istovremeno, po ovakvoj cijeni imaš more kupovnih naloga. I niko od te mase neće da ponudi više, a na prodaji se samo tako pojavi neko ko spusti cijenu iako nema nikakve potrebe za tim. Imali smo i situacije kada neko hoće da kupi po 52, ali se nađe prodavac da mu proda po 49,5. :) I to je sve čisto?
Post Reply