Energoinvest

panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Koliko sam ja shvatio sve su otpisali. Bar ovo iz Zambije i Sirije mislim čak i Libije a Irak je na čekanju. Nije baš sjajna situacija
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Energoinvest

Post by insider »

Ali su i baksuzi, gdje god su radili izbio je rat. Primjer Iraka (Kurdistana) koji je bio procvjetao dok nije dosao ISIL.

Slazem se da nije bas sjajna situacija ali valjda ce uspjeti nesta da naplate kad-tad.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Ali su ih otpisali i ta potrazivanja ostaju kao miraz novom vlasniku, a ne ulaze u kupoprodajnu cijenu.
Za neke sam cuo da se mogu naplatiti u robi (nafti) ili lokalnim valutama bez problema. Ti se dugovi mogu i prodati posrednicima za visok procenat.
Zasto se tako sad ne radi, neko zna, a vecini je jasno i bez dalje price.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Ali su ih otpisali i ta potrazivanja ostaju kao miraz novom vlasniku, a ne ulaze u kupoprodajnu cijenu.
Za neke sam cuo da se mogu naplatiti u robi (nafti) ili lokalnim valutama bez problema. Ti se dugovi mogu i prodati posrednicima za visok procenat.
Zasto se tako sad ne radi, neko zna, a vecini je jasno i bez dalje price.
Ako sam dobro shvatio aluziju, a ne bi me čudilo nimalo, plan bi bio, kukati i prikazivati minuse i tešku situaciju, (da se izbjegne priča o prodičnom srebru), onda ide prodaja ortaćkoj grupi po niskoj cijeni-spasitelji, da bi uskoro došlo do ubrzane i čudesne naplate duga u nafti i lokalnim valutama na opštu radost novih vlasnika.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

montypython wrote:
Sabur2 wrote:Ali su ih otpisali i ta potrazivanja ostaju kao miraz novom vlasniku, a ne ulaze u kupoprodajnu cijenu.
Za neke sam cuo da se mogu naplatiti u robi (nafti) ili lokalnim valutama bez problema. Ti se dugovi mogu i prodati posrednicima za visok procenat.
Zasto se tako sad ne radi, neko zna, a vecini je jasno i bez dalje price.
Ako sam dobro shvatio aluziju, a ne bi me čudilo nimalo, plan bi bio, kukati i prikazivati minuse i tešku situaciju, (da se izbjegne priča o prodičnom srebru), onda ide prodaja ortaćkoj grupi po niskoj cijeni-spasitelji, da bi uskoro došlo do ubrzane i čudesne naplate duga u nafti i lokalnim valutama na opštu radost novih vlasnika.
Pa tako nekako izgleda. A možda ja samo pojma nemam, pa to sve rade iz najbolje namjere. ;)
alonzo_harris
Posts: 22
Joined: 18 Mar 2015, 21:04

Re: Energoinvest

Post by alonzo_harris »

Što sam mogao skontati iz ovog izvještaja, gubitak za 2015. godinu iznosi 28,9 milijuna KM, a za 2014. godinu 6,3 milijuna KM. :D
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Ovdje bi moglo doći do spektakla. Vlada ne želi ni da čuje za izmjenu završnih računa i otpisivanje dugova.
Sadašnji menadžment se međutim ponaša kao da je on vlasnik firme. Čak je iz penzije vraćeno nekoliko Vlahovljakovih saradnika, među njima i jedan od cca 75 godina. Navodno je direktorica od Vlade dobila listu od desetak zahtjeva koje mora ispuniti u kratkom roku ili će biti smijenjena. Ona je, opet navodno, to izgleda odbila.
Kako rekoh, moguć je spektakl, a ako ga ne bude znaćemo ko je jači.
alonzo_harris
Posts: 22
Joined: 18 Mar 2015, 21:04

Re: Energoinvest

Post by alonzo_harris »

sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Na punudi ima samo oko 700 dionica
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
Post Reply